Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


25.04.22
2399 1 Печатать

У Раді планують удосконалити порядок використання електронних підписів та печаток

З метою забезпечення можливості використання електронних підписів та печаток суб’єктами господарювання у сфері господарської діяльності та вирішення проблем правового регулювання визнання іноземних електронних довірчих послуг в Україні до моменту укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг, у ВРУ зареєстровано проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав суб'єктів господарювання у сфері електронних довірчих послуг” (реєстр. № 7309). 

Проектом вносяться зміни до Господарського кодексу України, Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” та Закону України “Про електронні довірчі послуги”.

Законопроєктом пропонується, зокрема, тимчасово, на період до моменту укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг, як виняток з положень частини першої статті 38 цього Закону:

♦ кваліфіковані електронні довірчі послуги, що надаються кваліфікованими надавачами довірчих послуг відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регулюють правові відносини у сфері електронних довірчих послуг в іноземних державах, визнаються в Україні кваліфікованими електронними довірчими послугами (кваліфікованими надавачами довірчих послуг) того самого виду якщо кваліфікований надавач електронних довірчих послуг іноземної держави відповідає вимогам Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 910/2014 від 23 липня 2014 року про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій на внутрішньому ринку та про скасування Директиви 1999/93/ЄС, установленим для кваліфікованих надавачів довірчих послуг та надаваних ними кваліфікованих довірчих послуг, а також внесений до Довірчого списку іноземної держави – члена Європейського Союзу і відомості про такого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг оприлюднено Європейською Комісією на офіційному веб-сайті Європейського Союзу;

♦ засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що використовуються відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регулюють правові відносини у сфері електронних довірчих послуг в іноземних державах, визнаються в Україні засобами кваліфікованого електронного підпису чи печатки того самого виду якщо такі засоби отримали звіт про оцінювання відповідності вимогам Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 910/2014 від 23 липня 2014 року про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій на внутрішньому ринку та про скасування Директиви 1999/93/ЄС, виданий органом, акредитованим Національними органами з акредитації, що входять до Європейської кооперації з акредитаці.

Крім того, законопроєктом пропонується уточнити, що суб’єкти господарювання можуть використовувати електронні печатки у випадках, встановлених законодавством, або за домовленістю між відповідними суб’єктами. Використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Александр
25.04.22 06:59

Кто-то на выборах обещал эстонское налоговое законодательство, и хде?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям