Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


20.05.22
11445 6 Печатать

Нацбанк змінює правила роботи на валютному ринку

Національний банк України з 21 травня 2022 року скасовує обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. Раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%. 

Також скасовано аналогічні обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном.

 "Зняття обмежень на встановлення курсів, за якими банки продають валюту населенню, поліпшить умови роботи легальних суб’єктів ринку. Це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегмента та зменшенню обсягу нелегальних операцій. Усе це зробить валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань у його готівковому сегменті", – зазначив заступник Голови НБУ Юрій Гелетій. 

Крім того, Національний банк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тис. грн в еквіваленті (зі 100 тис. грн, як було досі). Це дасть змогу знизити ризики непродуктивного відпливу капіталу, зменшити можливості для спекуляцій та обходу валютних обмежень, а отже, – захистити міжнародні резерви України.   

Громадяни і надалі матимуть змогу знімати за кордоном готівку з валютних рахунків, відкритих в українських банках, у межах щоденного ліміту в 100 тис. грн. Зміни також не стосуються використання платіжних карток за кордоном для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг – більшість з них можна й надалі здійснювати без обмежень. Отже, попри зменшення ліміту на зняття готівки з гривневих рахунків за кордоном, громадяни й надалі матимуть змогу задовольняти всі свої нагальні потреби.  

Національний банк також заборонив банкам проводити операції, що порушують запроваджені центробанком обмеження або сприяють чи можуть сприяти їх уникненню. Крім того, банкам тимчасово заборонено:  

  • переказувати кошти з метою надання кредитів нерезидентам (крім фінансових установ);
  • надавати кредити юридичним особам у національній валюті для погашення кредитів в іноземній валюті; 
  • змінювати валюту виконання кредитних договорів, укладених з юридичними особами (крім банків), з іноземної валюти на гривню. 

Відповідні зміни також покликані обмежити можливості для непродуктивного відтоку капіталу та зберегти золотовалютні резерви на достатніх рівнях.  

Наведені зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 20 травня 2022 року № 102 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18". Документ набирає чинності з 21 травня 2022 року.

По материалам НБУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Тетяна
20.05.22 17:58

Людям продавати валюту в банках будуть по ринковому курсу, а коли людина чи компанія продає валюту зі свого валютного рахунку для розрахунку з постачальниками, то продавайте за зафіксованим курсом НБУ. А різниця в курсах майже 20%. Все для людей!!!

Ответить
  • Антон
20.05.22 19:25

Зменшені ліміти на зняття готівки за кордоном приведуть тільки до того що наші громадяни які там знаходяться вимушені будуть відкрити іноземні рахунки, що в рази підсилить відтік валюти з країни. 

Ответить
  • Станис
21.05.22 10:44

Чекаймо гринбек за 40, і ціни +30%

Ответить
  • Дуже злий бух
22.05.22 15:34

Я не знаю, що казати!!!!! Те, що вони виробляють не схоже на підтримку бізнесу і людей. Особистий приклад: ФОП 3 грн.отримує валюту, платить податки по даті зарахування за фікс.курсом (!), продає валюту на міжбанку, отримує гривню, знімає її для власних потреб і якщо йому потрібна валюта, то купує її вже по 40(!!!!). 
Що маємо - штучно зменшено податок від доходу (буде платити по курсу 29,25, а міг би по реальному!!!) в той же час збільшено втрати самого ФОПа більше ніж на 20%. Що це???? Турбота  чи щось інше?????

Ответить
  • Дуже злий бух
23.05.22 02:10

Фінансовий аналітик на ТСН:"...Схема была следующая: если в Украине положить на платежную карточку деньги в гривне и выехать за границу, то за границей эту гривну можно превратить в иностранную валюту по фиксированному курсу НБУ — 29,25. Затем можно с этой валютой вернуться в Украину и продать ее в обменном пункте по рыночному курсу, например 37-38 гривен"....
А сьогодні цю схему застосовують банки, купуючи валюту підприємця за заниженими курсом і змушуючи його втрачати значні суми.

Ответить
  • Олена
23.05.22 08:34

Крім того, Національний банк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тис. грн в еквіваленті (зі 100 тис. грн, як було досі). Це дасть змогу знизити ризики непродуктивного відпливу капіталу, зменшити можливості для спекуляцій та обходу валютних обмежень, а отже, – захистити міжнародні резерви України.   

Громадяни і надалі матимуть змогу знімати за кордоном готівку з валютних рахунків, відкритих в українських банках, у межах щоденного ліміту в 100 тис. грн.  ???????

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям