Отключить рекламу

Подпишитесь!


14.05.14
1132 7 Печатать

Последний день действия лицензии при торговле алкоголем

   Ухвала ВАСУ від 13.03.2014 № К/9991/20922/11
   
   Суб’єкт господарювання має право здійснювати торгівлю алкогольними напоями до дати, зазначеної в ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому останнім днем торгівлі буде дата, що передує даті, зазначеній у такій ліцензії.
   
   На це звернув увагу ВАСУ, пояснивши, що відповідно до статті 254 Цивільного кодексу України, строк, визначений роками, спливає у відповідні місяць та число останнього дня строку.
   
   Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкоголем згідно із частиною 17 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (далі — Закон № 481) видаються строком на один рік.
   
   Як наслідок — застосування податковим органом до фізособи — підприємця фінансових санкцій за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії визнано судом правомірним.
   
   Зокрема, відповідно до абзацу 5 частини 2 статті 17 Закону № 481 у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без ліцензій до суб’єктів підприємницької діяльності застосовуються штрафи — 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.

По материалам Головбух 24
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • галина
15.05.14 06:00

если я,как ЧП,подала документы на продление лицензии перед майскими каникулами,что продлило выдачу лицензии на 10 дней-я буду платить штраф?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Iehbr
15.05.14 07:05

"штрафи — 200% вартості отриманої партії товару" - лицензия на продажу а не покупку, кроме того без лицензии его никто не продаст. "При цьому останнім днем торгівлі буде дата, що передує даті, зазначеній у такій ліцензі" - тут написано "ДО", значит предыдущий последний а в лицензии реально пишется "ПО", то бишь включая последний.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Галине
15.05.14 14:47

данная консультация касается получения новой лицензии, а у Вас продление

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ЕВ
15.05.14 16:48

В лицензии пишется ДО, а не ПО. С 04 августа 2014 года ДО 04 августа 2015 года. Сама получаю эти лицензии, знаем, плавали.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • фоп
16.05.14 08:06

Смотрю на лицензию- пишет ПО! А новую дадут с дня следующей даты! Один день в пролете?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Люба
16.05.14 09:40

ФОП точно! Смотрю на лицензию и вижу с 29.12.13 по 28.03.14, дальше с 29.03.14 по 28.06.14р. и получается один день в воздухе. И что теперь штраф?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 111
21.05.14 08:19

Что за херню они разьясняют. Если написано до 01.04.2014 то это значит что последний день это 31.03.2014г. если написано по 01.04.2014г то значит 01.04.2014 ещё можешь торговать. Как по мне, так это, только имбицил не понимает. Лучше б разьяснили штрафы - 200% вартості отриманої партії товару. Какой будет штраф если я купил 100бут водки из них 95 продал при действующей лицензии, а 5 уже при не действующей? Если за все 100 бут., может тогда есть смысл вообще не показывать приход товара, сказать что имеено эти 5 бутылок я купил на рынке и документов на них нет?

Ответить