Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


22.06.22
484 1 Печатать

Держбюджет отримує 30% митних та 70% податкових надходжень від довоєнного рівня, – Мінфін

Про це повідомив Міністр фінансів України Сергій Марченко в розмові під час зустрічі 20 червня з компаніями Європейської Бізнес Асоціації. Держбюджет України наразі скоригований відповідно до воєнного стану та скорочений до захищених видатків. Наразі видатки є відносно стабільними – перш за все, на сферу безпеки та оборони, соціальний захист, освіту та медицину.

Доходи держбюджету наразі коливаються. Станом на сьогодні митниця забезпечує близько 30% від довоєнних надходжень – у травні це були 9,5 млрд, у квітні – 8 млрд та 7 млрд у березні. По митниці була проведена низка послаблень, зокрема скасування ПДВ та ввізного мита. Міністр висловив сподівання, що найближчим часом буде прийнятий законопроєкт №7418, який має відновити імпортні мита та ПДВ.

Ситуація в податковій сфері є дещо кращою, наразі ДПС забезпечує близько 70% від довоєнних надходжень. До того ж, цього місяця був розблокований процес відшкодування ПДВ.

Покриваються видатки держави наразі, перш за все, за рахунок податкових платежів, які, до того ж, є єдино можливим джерелом фінансування воєнних потреб, а також за кошти міжнародних партнерів, які спрямовуються на соціально-гуманітарні потреби, та військові облігації.

В бюджетному процесі Мінфін розглядає базовий сценарій тривалості війни до кінця року, водночас наразі група експертів працює над моделюванням різних макроекономічних сценаріїв на 2023 рік. За оцінками Мінфіну, цього року варто очікувати скорочення економіки до 30%. Втім, чимало залежатиме від подальшого розгортання воєнних дій, деблокади морських портів і т.д.

Інфляція в Україні прискорилась вже до 18%. Втім, на переконання пана Марченка, інфляція до 20% є допустимим показником в реаліях розривів ланцюгів постачання, критичної відсутності деяких товарів та проблем з паливом, які запустили ланцюгове зростання цін.

Відповідаючи на питання учасників зустрічі, пан Марченко засвідчив актуальність Програми пільгового кредитування 5-7-9% та підтвердив, що додаткового підвищення акцизів на тютюн, окрім запланованого, не відбудеться, а також заслухав пропозиції до розробки порядку визначення неспроможності сплати податків і подання звітності.

Також присутні компанії ставили питання щодо індексації податків, критичного імпорту, оподаткування благодійності, податкового резиденства українців, що перебувають за кордоном більше 6 місяців, реструктуризації держборгу та інші. Додатково було домовлено передати Міністерству низку питань у письмовому вигляді для подальшого опрацювання, а також винести деякі озвучені питання на окрему зустріч з представниками ДПС.

Ми дякуємо пану Марченку за приділений час та діалог з бізнесом!

По материалам Європейська Бізнес Асоціація
Комментарии
  • Елена
22.06.22 11:47

по налогам - ого, прямо как-то немало

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям