Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


28.06.22
7347 13 Печатать

Не подавали декларації з ПДВ за лютий - травень. Коли можна сформувати податковий кредит за ПН за ці періоди?

У податковій декларації якого звітного періоду може бути включена до податкового кредиту сума ПДВ, за операціями, які відбулись протягом лютого – травня 2022 року, якщо платник податку – покупець не сформував податковий кредит на підставі наявних первинних (розрахункових) документів та не подав звітність за ці періоди, а податкові накладні за такими операціями зареєстровані постачальником в ЄРПН до 15.07.2022 року?

Якщо платником податку не було сформовано податковий кредит на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів за операціями, які відбулись протягом лютого – травня 2022 року та не були подані декларації за вказані звітні періоди, то сума ПДВ, відображена у податкових накладних, складених за такими операціями та зареєстрованими постачальником в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15.07.2022 року, може бути включена до складу податкового кредиту вказаних звітних періодів або наступних звітних періодів протягом 365 календарних днів з дати складання таких податкових накладних з урахуванням зупинення термінів, визначених п.п. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ.

По материалам Категорія 101.13 «ЗІР»

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Надія
28.06.22 00:36

хочеться отримати відповідь- як бути- у випадку. коли декларації за усі періоди надавались- але по результатам  зареєстрованих ПН= є  необхідність  якимось  чином уточнити - як ПЗ так і ПК за лютий-- це потягне зміни у наступних періодах - березень квіт трав- який механізм уточнення за ЛЮТИЙ?? 

Ответить
  • Лилия
28.06.22 06:51

Надія, здаєте УР як звичайно за лютий. І я так розумію, у вас мінус по ПДВ або збільшится або зменшиться (це єдиний випадок, коли таке уточнення лютого потягне зміни березня і квітня). В цьому випадку змін не було. особливості виправлення значення р. 21 декларації "Сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 уточнюючого розрахунку 0110) (рядок 19 уточнюючого розрахунку 0121 – 0123, 0130) (переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду)".
Так, якщо в майбутніх звітних періодах виправлення цього значення не вплинуло на значення р. 18 "Позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації 0110) (сума рядків 13 таблиць 1 – 3 додатка ДС10 до декларації 0121 – 0123, 0130) (позитивне значення), яке:" або рядка 20.2 "підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 20.2.1 + рядок 20.2.2) (рядок 3 Д3):", уточнюючий розрахунок подається за один звітний період, в якому вносяться відповідні зміни.
При цьому значення гр. 6 р. 21 "Сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 уточнюючого розрахунку 0110) (рядок 19 уточнюючого розрахунку 0121 – 0123, 0130) (переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду)" уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховується в р. 16.2 "збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами поданих уточнюючих розрахунків*" декларації за звітний період, в якому подано уточнюючий розрахунок (п. 5 розд. VI Порядку № 21).
Якщо ж виправлення значення р. 21 декларації впливає в майбутніх періодах на значення р. 18 або р. 20.2, уточнюючий розрахунок подається за кожний звітний період, в якому значення р. 21 декларації вплинуло на значення р. 18 або р. 20.2 (п. 6 розд. VI Порядку № 21).
Показник з гр. 6 р. 21 уточнюючого розрахунку переноситься до р. 16.2 "збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами поданих уточнюючих розрахунків*" декларації за той період, в якому було подано уточнюючий розрахунок (пп. 7 п. 4 розд. V Порядку № 21). При цьому слід заповнити відповідну таблицю, яку наведено у виносці до р. 16.2 декларації.

Ответить
  • Надія
28.06.22 00:45

закон 2260 дозволяє здати деклар  з  запізненням зареєстр.лютневих ПН- прохання надати   механізм - у випадку- УР???або  чи можлива НОВА  звітна за лютий -бер-квіт???до 20.07.22р???

Ответить
  • Бух
28.06.22 06:53

Надія, ні. Нова звітна - до 20.03 могла бути, зараз лише УР

Ответить
  • ПДВ
28.06.22 10:48

Доброго дня. Декларації за лютий-травень не подавалися. Здаватиму все разом. Виникло питання - наприкладзобов'язання до сплати лютий "1000" грнмінус  квітня "-1100" грн.плюс травень "500" (з урахуванням мінуса за квітень)Разом сумарно "400"Платити треба 1000+500 чи 400? У звичайний час у мене питання не виникло б. Т.к. подавалося все вчасно і платилося у розрізі. А зараз подаємо все в купі

Ответить
  • ПДВ
28.06.22 10:50


 Перепрошую - не правильний приклад.зобов'язання до сплати лютого "1000" грн.мінус до квітня "-1100" грн.Разом сумарно "-100"Платити треба 1000 чи не платити?

Ответить
  • Тетяна
28.06.22 12:20

ПДВ, Доброго дня! ПДВ  нараховується по  поданим Деклараціям за кожен місяць окремо.  Якщо у вас за лютий 2022 зобов'язання  1000,00 грн. ви повинні цю суму сплатити ( у вас повинно бути достатньо коштів на  ПДВ рахунку) . Якщо в Декларації за квітень у вас від'ємне значення ця сума збільшить податковий кредит за травень 2022 відповідно зменшить суму до сплати. Тобто по всих Деклараціях із зобов'язанням суму ПДВ потрібно оплатити.

Ответить
  • Надежда
28.06.22 13:46

Подаём уточнёнки и в этот же день смотрим их проведение в кабинете.
Отражается сумма лимита по СЭА и отдельно долг/переплата НДС в ДФС.  Вопрос: если все мои накладные были зарегистрированы за счёт НК и пополнения СЭА, то почему возник долг по счёту в ДФС? 
Сегодня ночью в 1:59 по  был перерасчет НДС  в ЕРПН и сумма лимита изменилась в большую сторону. Надеюсь, что после проведения декларации за июнь исчезнет и долг в ДФС.
 

Ответить
  • Марія
28.06.22 18:56

Якщо декларації не подавались за період лютий-травень, то зареєстровані вхідні податкові накладні тепер можна включити лише в ПК в декларацію за червень?

Ответить
  • Елена
28.06.22 22:50

Марія, може бути включена до складу податкового кредиту вказаних звітних періодів, т.е . по дате выписки НН если зарегистрированы в срок до 15.07

Ответить
  • Алена
29.06.22 12:04

А если подавались декларации нулёвки то получается через уточнёнку нельзя включать НК в те периоды, в которых выписана налоговая накладная (если она зарегистрирована сейчас)

Ответить
  • надія
29.06.22 18:46

возможно ли увеличить  наш ПК в УР за лютий 22  за рах зарегистрированних!!! Лютневих ПН в Червні - и тоді додаток ДОд.1 должен включить лишь ЄТИ    НН за лют, зареєстровані в червні== или такая привилегия- лишь для тех, кто взагалі НЕ здавав декларції лют-квіт????- чи хто знає  відповіді  на такі питання ? і чи є такий механізм в прогр.медок- з додаванням ПН  по ПК??

Ответить