Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


25.07.22
8526 42 Печатать

Депутати пропонують відновити виплату середнього заробітку мобілізованим працівникам

Збереження для мобілізованих працівників середнього заробітку під час їх призову створило додаткове фінансове навантаження на суб’єктів господарювання, особливо під час активної фази війни та скорочення економічної активності в країні.

У зв`язку з цим, Верховною Радою 1 липня 2022 року було прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин" № 2352-IX, яким зі складу соціальних гарантій для призваних працівників виключено збереження середнього заробітку.

Група народних депутатів стверджує, що це рішення було прийняте без детального аналізу та обговорення, що звуження соціальних гарантій матиме негативний вплив на мотивацію мобілізованих працівників, чого зараз не можна допустити.

Нардепи впевнені, що держава зобов’язана відновити гарантії для працівників на час призову на військову службу, а роботодавцям таких працівників, які виплачуватимуть їм середню заробітну плату, компенсувати відповідні витрати.

На підставі зазначеного, у Раді зареєстровано проєкт Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо відновлення гарантій для працівників на час призову на військову службу та запровадження механізму державної компенсації витрат на оплату праці таких працівників на час призову" (реєстр. № 7584).  

Законопроєктом пропонується з 19 липня 2022 року відновити гарантії для працівників на час призову на військову службу – збереження середнього заробітку.

Одночасно, пропонується визнати заборгованістю держави перед підприємством, установою, організацією загальну суму нарахованих (виплачених) доходів у вигляді заробітної плати, отриманих працівниками таких суб'єктів господарювання, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Такий суб’єкт господарювання на суму такої заборгованості матиме право зменшити свої податкові зобов'язання із загальнодержавних податків і зборів, що зараховуються до державного бюджету України, протягом воєнного стану та 12 місяців після його припинення або скасування.

Проєкт також пропонує погашати зазначену заборгованість шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики, умови якої визначатиме Уряд.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Мариночка
25.07.22 14:21

Цирк....

Ответить
  • Дарія
25.07.22 15:13

Мариночка,
с конями...

Ответить
  • Олена
25.07.22 14:22

Що не година, то зміни. Чим думають, як голосують. Як ви вже реально дістали. В таких умовах важко працювати...не встигаєш слідкувати за змінами...На передову ДЕПУТАТІВ.

Ответить
  • Марина
25.07.22 19:15

Олена,всіх поголовно

Ответить
  • Львица
25.07.22 15:20

ДЕПУТАТАМ ДЕЛАТЬ НЕЧЕГО!!! ОТПРАВЛЯЙТЕ ИХ НА ФРОНТ!!! Какой мудило гоняет из пустого в порожнее!? Реально х... страдают!

Ответить
  • Вячеслав
25.07.22 15:31

Пускай дэржава этим и занимается. Зачем лишние движения?

Ответить
  • Марина
26.07.22 10:59

Вячеслав,як нащо? виплати вони компенсуватимуть,а нарахування на фонд за наш рахунок.

Ответить
  • Наталья
25.07.22 15:55

Щоб ви були тричі щасливі, потім ще стільки ж. Задовбали 

Ответить
  • Наталья
25.07.22 15:57

Мабудь прозріли, що податків не доотримцють 

Ответить
  • Валентина
25.07.22 16:01

Не долго музыка играла..... липневе сонце напекло бошки можновладцям

Ответить
  • Лара
25.07.22 16:04

Вот они нормальные? Купи козу-продай козу.

Ответить
  • Мариночка
25.07.22 16:23

Законопроєктом пропонується з 19 липня 2022 року відновити гарантії для працівників на час призову на військову службу – збереження середнього заробітку.---- Вони ще хочуть заднім числом щоб було!!! А що робити, якщо вже є наказ про припинення нарах середньої, вже є наказ про нарахування щомісячної допомоги??? Знов видавати накази та скасовувати попередні???? Нам робити більше нічого??!!!! Вибісили ці недоумки, і так часу не вистачає...... слів нема просто

Ответить
  • 123
25.07.22 16:27

вспомнилось:
"вони балакають, вона працює
вони обіцяють, вона працює"
и так до бесконечности

Ответить
  • Як
25.07.22 16:42

уже одними законопроектами як замучили....Не зрозумієш шо діє, коли діє, як діє!

Ответить
  • ***
25.07.22 17:10

При таких можновладцях и врагов не надо. Разваливают страну изнутри. 

Ответить
  • Тетяна
25.07.22 17:13


Ответить
  • Марина
25.07.22 19:20

Зібрати їх в одну купу і відправити завали розбирати ,поки до останнього каміньчика не розбируть,за мінімальну зарплату!Бажаємо їм здоров'я!.....

Ответить
  • Таня
26.07.22 09:36

Марина, а як же, за мінімальну. 49 000,00 собі намалювали, скоти

Ответить
  • Вікторія
25.07.22 20:00

купи козу, продай козу

Ответить
  • нана
25.07.22 23:52

на жаль, впевнена що  це- піар-ход від южаніної .. а не стільки .. хвилювання за нашіх мобілізованих   хлопців-дівчат..

Ответить
  • Лариса
26.07.22 08:56

нана, тобто, піар ход від слуг з відміною середнього заробітку за рахунок роботодавців і одночасним переглядом виплат мобілізованим та контрактникам за рахунок держави (в бік зменшення звісно) Вам зайшов нормально? Чи ті, у кого вистачило відповідальності та волі не заховатись від призову самі винні і тепер нехай росою і сонцем наповнюють сімейні бюджети?

Ответить
  • Оксана
26.07.22 16:19

Лариса,при чем тут наполнение семейного бюджета?! Призвали человека-место за ним правильно сохраняем-но выплаты какие?человек получает зарплату от государства за ту работу ,которую выполняет на фронте-на передовой:больше, иначе -:меньше,но ПОЛУЧАЕТ. Почему предприятия ,которые тоже ВЫЖИВАЮТ(а  многие уже умерли предприятия), должны платить деньги за нулевую работу?? на предприятии 10работников из них 10 может быть и призвано-как реально платить ? за счет чего? это можно делать предприятиям -еще в мирное время...а в войну-это ,увы ,не реально. Надо платить налоги пока наши ребята там ,для этого фирма должна заработать..Подумайте, об этом,Лариса.

Ответить
  • Лариса
26.07.22 16:41

Оксана, в мене нема що Вам відповісти, Оксано. Оскільки моя точка зору така, що ми багато чим зобов*язані тим, хто зараз на фронті, як мінімум за те, що я маю змогу відповідати Вам. Тому я не вважаю, що середня мобілізовним -це а нулевую работу. 

Ответить
  • Лариса
27.07.22 20:52

Лариса, якщо хочете платити, честь Вам та хвала. Але допомагайте з власного карману, якщо е чим. Бо закони економiки вiйна не в змозi змiнити. Держава i так завдала збитку пiдприемствам, забравши в них працiвникiв. Бiзнем мае платити податки, а держава маэ платити з цих податкiв
солдатам за свiй захист. Це нормально. Ненормально пiiдвищувати у военний час зарплати депутатам, яких i так надто забагато. I якi приймають закони по принципу, якщо корову не кормити та бiльше доiти. То так може статися, що i захищати буже вже нiчого.

Ответить
  • Сергій
01.08.22 09:38

Лариса, при всій моїй повазі, але, Ви щось плутаєте.
Це не держава завдала збитків бізнесу, а воєнні дії клятих москалів!
І важливо розуміти різницю, особливо сьогодні.

Ответить
  • Оксана
26.07.22 16:49

Лариса,я за выплаты мобилизованным-но не за счет частных предприятий ,а государства.А государство- платит им деньги.И они (мобилизованные)=мы (кто то завтра,кто то с 01,10,22). Просто кто то раньше ,кто то позже..

Ответить
  • Лариса
26.07.22 17:30

Оксана, маєте повне право залишатись при свої думці, якщо Ви живете з вірою в те, що держава виконає свої зобов*язання. Я ж, на жаль, маю інші приклади. І щодо потенційної мобілізації жінок,  я так само не хотіла б залишитись без підтримки від роботодавця, оскільки, повторюсь, не вважаю, що оплата мобілізованим відбувається за "нулевую работу". 

Ответить
  • Оксана
26.07.22 17:40

Лариса,я о другом .При чем тут работодатель? он работника не отправлял на войну. У него самого проблема -надо искать замену как минимум и обучать. И если работодатель или другой человек хочет помочь-то всегда поможет. Тут речь идет об ОБЯЗАЛОВКЕ. По Вашей логике получается -если мы с Вами зашли в троллейбус и Вы вышли через пару остановок и не заплатили-то кондуктор будет с меня ПРАВОМЕРНО требовать оплату за ВАс((

Ответить
  • Лариса
26.07.22 18:05

Оксана, хоча ні, додам) За моєю логікою, приклад з тролейбусом зовсім недоречний, оскільки мій проїзд безкоштовно (чи з оплатою) суто моя справа. На відміну від мобілізованих, які, в тому числі, забезпечують роботодавцям можливість працювати, искать замену как минимум и обучать когось в принципі.Тепер все :)
 

Ответить
  • Оксана
26.07.22 18:24

Лариса,к сожалению ,Вы не слышите . Я логики в Ваших высказываниях не вижу -от слова : ВООБЩЕ. Ввязываться в диалог  : "..а ты купи у меня слона.." не имею ни времени ни желания. Всего хорошего!

Ответить
  • Лариса
26.07.22 18:52

Оксана,

Ответить
  • Лариса
26.07.22 18:01

Оксана, ну, не знаю. Тоді можна сказати, що оплату 5 днів лікарняних коштом роботодавця треба відміняти, ми ж працівників туди не відправляли і час не відпрацьований. Загалом, тема вичерпана. Дякую

Ответить
  • Таня
26.07.22 09:33

Якісь ідіоти

Ответить
  • Ольга
26.07.22 09:57

Цікаво дізнатись механізм, яким пропонується підприємству доводити чому сплачено податку менше ніж задекларовано. Знаючи як у нас все робиться - так ще і штрафи за неповну сплату отримаємо 

Ответить
  • Марина
26.07.22 10:57

Ольга,механізм буде таким,як з реєстрацією податкових,тобто до фінішної прямої дійдуть одиниці.Хто б вже відправив на канікули тих законотворців,все одно все прийняти ними тільки заважає!

Ответить
  • данет
26.07.22 11:06

проект також пропонуе  т т т т     .... шляхом випуску облігацій  на умовах уряду. вот это и есть их цель-----  набить свои карманы  после нашей победы над рософашистами  нашими  деньгами.а забота о военных - это блеф.  

Ответить
  • Євгеній
26.07.22 11:30

"одночасним переглядом виплат мобілізованим та контрактникам за рахунок держави (в бік зменшення звісно)"
Ви, що там показилися. До кого ви в карман лізете? Да ми всі живемо завдяки нашим воїнам. Подвоїти собі зарплату і зменшити захисника, які віідають життя. путін відпочиває.

Ответить
  • :((
26.07.22 14:44

Нажаль, одні Люди життя віддають за свою країну, а це зелене лайно і купка інших кишені собі набивають

Ответить
  • Алена
26.07.22 15:36

То як нараховувати заробітну плату за липень, визначитись коли зможуть??

Ответить
  • Людмила
26.07.22 15:39

В мене немає мобілізованих, но я тільки прочитала про відміну і тут знову про відновити виплати. Навіть в мене вибух емоцій

Ответить
  • Лора
27.07.22 14:19

якщо підприємство до 40 млн., то яким чином воно буде зменшувати сам податок, якщо подає "малу" декларацію. Ці кошти просто підуть на витрати, як і вся з/платня. Тобто обов'язки держави знову на плечах підприємців. Піарщики працюють

Ответить
  • Алексей
27.07.22 18:49

Те кто сидят перед компами платят тем кто находится в окопах ! Платите своей армии и своим сотрудникам , которые стали бойцами , иначе будете платить чужой ! 

Ответить