Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


02.11.22
1786 2 Печатать

Мінекономіки розробило примірну форму трудового договору з нефіксованим робочим часом

Ще 10 серпня набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості" від 18.07.2022 р. № 2421-ІХ.

Метою закону є урегулювання питання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі, забезпечення гнучкості у виборі організації трудових відносин, посилення мобільності працівника при реалізації права на працю.

Закон закріпив у КЗпП нову форму трудового договору - «Трудовий договір з нефіксованим робочим часом», як особливий вид трудового договору, умовами якого заздалегідь не встановлено конкретний час виконання роботи, а обов’язок працівника виконувати таку роботу, яка виникає виключно у разі надання власником або уповноваженим ним органом передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно.

Міністерство економіки України рекомендує роботодавцям під час укладення трудового договору з нефіксованим робочим часом керуватися Примірною формою трудового договору з нефіксованим робочим часом, затвердженою наказом № 4179 від 26 жовтня 2022 року

Завантажити примірну форму такого договору можна за посиланням

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Сомневающийся Sкептиk
03.11.22 11:24

Странным, что мне показалось, является идентификация работника: 
прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), місце проживання працівника – и всё! 
В разделе "ХІІІ. Реквізити та підписи Сторін" обязательными являются прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), Паспорт або інший документ, що посвідчує особу
реєстраційний номер облікової картки платника податків тощо – это "Додаткова інформація про Працівника (за необхідності)". А чем определяется "необхідність" – не указано. Т.е., если стороны посчитают, что такой необхідності нет, то и указывать в договоре реквизит РНОКПП не нужно? Каким же образом потом указывать в отчётности данные о выплатах такому работнику? 
На мой взгляд, реквизит "реєстраційний номер облікової картки платника податків" (или реквизиты паспорта для тех, кто отказался от РНОКПП) – должен быть среди обязательных реквизитов, а не "за необхідності". 
Кроме того, почему-то не используется держстандарт по "документам", например, в данных для подписи используется реквизит "ініціали та прізвище", вместо "власне ім'я та ПРІЗВІЩЕ"...

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
03.11.22 11:26

*опечатка, должно быть: "власне ім'я та ПРІЗВИЩЕ"

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям