Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


14.01.23
20510 49 Печатать

Строки реєстрації та штрафи за їх порушення: Рада підтримала зміни щодо реєстрації податкових накладних

12 січня Верховна Рада прийняла в цілому проєкт закону № 8079, в якому містяться запропоновані нардепом Ніною Южаніною раніше, але проголосовані в уточненій редакції комітету, 3 поправки щодо реєстрації податкових накладних.

На період воєнного стану та протягом 6 місяців після його припинення:

1. Продовжено граничні терміни реєстрації податкових накладних – для ПН, складених з 1 до 15 числа місяця, - на 5 календарних днів, а для ПН, складених з 16 до останнього числа місяця, - на 3 календарних дні.

2. Зменшено штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних до 2-5-10-15-25% суми ПДВ замість 10-20-30-40-50% залежно від строку такого порушення.

3. Збільшено час роботи електронних сервісів податкових органів – з 8 до 20 години (зараз до 18 години), а операційний день, на який припадатиме граничний строк реєстрації податкових накладних, триватиме з 0:00 до 24:00 годин.

Основні пропозиції Н. Южаніної щодо зупинення на період воєнного стану блокування податкових накладних та реєстрації всіх заблокованих податкових накладних, на жаль, не були враховані.

Що ж, чекаємо на підписання і набрання чинності законом.

По материалам Народний депутат Ніна Южаніна

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Лена
14.01.23 10:47

І для чого було строки чіпати? Проблема ж в блокуванні, а не в строках

Ответить
  • Олена
14.01.23 22:21

Лена, если у Вас не возникла проблема со сроками регистрации НН, значит Вам повело. Если бы Вы не успели зарегистрировать  вовремя НН на большую сумму из-за отключения света,  Ваше руководство  рассказало бы Вам, о Вас,  много интересного  не в Вашу пользу..

Ответить
  • Тетяна
14.01.23 11:08

Лена, и в сроках тоже. Отключение света....

Ответить
  • Наталія
16.01.23 09:55

Тетяна, в звязку з цим питання: нафіга в законі становлювати час роботи СЕА з 8 до 20???? Вона ж типу атоматична, системі без різниці в 19 реєструю чи в 22

Ответить
  • Ніна-Н
14.01.23 13:28

Тетяна, І декларацію будуть всі здавати 19-20 числа при тих же відключеннях світла і відсутності інтернету. Коли ці питання обговорювались, бухгалтера навіть на цьому ресурсі були проти.
Але ж треба показати "покращення".

Ответить
  • Лена
14.01.23 12:16

Тетяна, мої постачальники на нас податкові реєструють в останній день. Думаю, нічого не зміниться

Ответить
  • Лора
15.01.23 15:08

Лена, то останній день був 15, а не 18-го

Ответить
  • Mariya A.
14.01.23 12:52

На мій погляд, це абсолютно нічого не дасть, окрім того, що деку можна було здавати спокійно вже починаючи з 16-го, точно розуміючи, що туди включати. А зараз подача декларацій буде зсунеться на 19,20 числа, тому що, хто тягнув реєстрацію до останнього, той буде робити так і далі. А два дні на подачу деки, при тих же самих відключеннях, це мало... І кому від того легше?..

Ответить
  • Тетяна
16.01.23 12:50

Mariya A., я відправила податкові на реєстрацію о 9,00 11.01. Там була помилка з округленням. Вони весь день були в статусі "очікує доставки". Податкова їх не прийняла. Але ці відхиленні я побачила тільки вранці 12.01. Мало того що 15.01 не працює реєстрація, так у них 11 січня були проблеми були на сервері (хлопець-представник гарячої лінії сказав). А як би це був останній день?

Ответить
  • Вікторія
26.01.23 10:50

Тетяна, я отправила 17 компенсирующую. 200 т.НДС. И она ушла просто в черную дыру. Я ее переотправляла 18, 19. 20 я ее отпрвляла уже каждые 2 часа, последний раз в 17.55. 
21 и 22 я просто лежала в ступоре. 
23 вечером мне пришла квитанция на ту, что я отправила 20 в 17.55. Принялась 20.01.2023. А 24 мне с утра посыпальсь квитанции о непринятии во все программы, из которых отправляла до этого.

Ответить
  • Антонина
16.01.23 13:34

Тетяна, увеличение срока регистрации НН аж никак не улучшает работу сервера. Все эти изменения со сроками регистрации "для галочки" отработали, з/п получили. 

Ответить
  • Вікторія
14.01.23 14:04

Я 4 дня бросала НН на регистрацию, на пятницу без квитанций было ещё около 1/3НН. Ещё и часть кодов поменялась, именно с ними квитанции не приходили Последний день, свет включают в 13.00. а у нас вышки без генераторов, нет света- нет связи. Ура, дали свет. В 13.20 аварийное отключение.   И все.... Открываю глаза уже  а больнице, рука с капельницей. Ну вот нафига мне это надо. Мне троих детей ещё надо вырастить и на ноги поставить.

Ответить
  • Елена
16.01.23 09:51

Вікторія, о Господи, здоровья ВАМ!!!!!!!!!!!!!

Ответить
  • Олена
14.01.23 22:29

Дорогие бухгалтера! Давайте будем относиться друг  к другу с уважением. Когда есть возможность регистрировать НН, не нужно ждать последнего дня. Я всегда стараюсь зарегистрировать раньше. Тем более, что многие перешли на 2%, реестры не работают, можно попасть на проблему. Отключение света очень мешает вовремя среагировать на ситуацию.  Продление сроков регистрации- это большая поддержка и помощь.

Ответить
  • ІринаКиїв
15.01.23 13:15

дали більше часу,  зменшили штрафи - це добре, але  як це повинно вплинути на  блокування?

Ответить
  • Оксана
15.01.23 15:25

цілу п'ятницю чекала збільшення ліміту, не вистачало на реєстрацію останніх двох на неплатника ПДВ, так і не дочекалася поповнення ліміту - біля 16.00 (трохи раніше) поповнила рахунок СЕА ПДВ, гроші прийшли аж в 18.15 і нічому не допомгли(( передостанню податкову відправила на реєстрацію в 17.30, вона зареєструвалася, а остання так і висить незареєстрована, відправлена в 18.05((((( причому в реєстрці в 20.00 як почався валитися податковий кредит, збільшуючи ліміт, а також всі вихідні валився імпортні митні декларації....а остання моя ПН так і не зарєстрована вчасно, і що тепер виходить, штраф??

Ответить
  • Вікторія
26.01.23 10:56

Оксана, я по маленькой фирмочке пополняла счет с самого утра, не хватало около 1000 грн, и я побоялась ждать кредита,  точнее в четверг вечером отправила, утром деньги списались. я еще до работы не дошла. Но лимит  в пятницу в 17.40 еще был пустой. Деньги зашли в 18.02. Там и пролета на 167 грн НДС, но обидно

Ответить
  • Инна
15.01.23 18:33

Оксана, я счет пополнила в 12, пришли в 18:18. у меня НН на несколько млн. То у поставщика нет света, то у меня. Зачем мне эти нервы и шрафы?

Ответить
  • Александр
15.01.23 15:46

В США нет НДС, и нет возможности путлеровцам обдирать украинский бизнес.
Для неразвитых стан НДС вредный налог, куда Украину и забили агенты путлера ей правящие.
Взлёт Гетьманцева и всех уродов был при Азарове - шпионе путлера.
Нужно нанять экономистов Германии и США. Рональд Рейган поставил министром экономики социалиста маленького чела профессора экономики от профсоюзов  и поимел СССР. На 20% выросла тогда экономика США.
НДС налог для повышения экспорта, увеличения богатства Страны. Где только ресурсы он опасен и не выгоден, даже государству, народ он просто грабит.

Ответить
  • Кирпулька
16.01.23 09:10

Александр,  в США відсутній цей податок, хоч там він декілька завуальований, бо кожен штат самостійно приймає рішення про відстоткову ставку цього податку або про його відсутність. А ось де дійсно немає ПДВ так це Японія, і з економікою у них все на вищому рівні!

Ответить
  • Александр
15.01.23 17:22

Если нет экономического смысла этого налога, НДС его надо отменить.
Не должен ПДВ папавнивать бюджет! Такого нигде в Мире нет, и быть не должно.

Ответить
  • Наталія
16.01.23 10:00

Александр, як можна писати такі глупості??? В США АБСОЛЮТНА інша система оподаткування! Якщо Ви розказуєте як чудово без ПДВ в США, то розказуйте як чудово взагалі без декретної відпустки. У нас європейська система, а робити мікс кота з собакою така собі ідея.

Ответить
  • Ніна
16.01.23 10:18

Наталія,, європейська система? Підкажіть, в якій країні  Європи є блокування податкових накладних?

Ответить
  • Наталія
16.01.23 12:24

Ніна, не треба систему оподаткування змішувати з геніальними підходами наших гетманцевих. Йдеться саме про систему оподаткування. В США і Європі вона абсолютно різна

Ответить
  • Ніна
16.01.23 12:36

Наталія, так саме ці підходи зводять нанівець будь-яку систему

Ответить
  • Наталія
16.01.23 13:23

Ніна, не розумію до чого це? Я що підтримувала блокування податкових накладних? Мій коментар був не про це, просто не розумію яке відношення неадеквати в Україні мають до оподаткування в США

Ответить
  • Наталія
16.01.23 10:10

Наталія, крім того, в США є податок на споживання,

Ответить
  • Оксана
15.01.23 16:05

При переході за посиланням - видає - ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо заборони перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування"

Ответить
  • Тетяна
15.01.23 18:52

Я правильно зрозуміла, якщо я не встигла зареєструвати за грудень 2022р. податкову, то штраф буде, оскільки цей закон ще не опублікований? 

Ответить
  • Нина
15.01.23 21:09

А смысл всех этих штрафов если действуют нормы п.521 підрозділу 10 розділу ХХ (карантинный мораторий) и п.4.1.4. ст.4, п. 56.21 ПКУ (противорения законодательства, в случае которых прав налогоплательщик). Конечно все это прийдется в судах доказывать, но чем они думают эти паразиты?!

Ответить
  • Наталія
15.01.23 21:52

может и надо было всего лишь ввести карантинный мораторий и не штрафовать за просрочку регистрации НН изза проблем с электричеством и ракетами

Ответить
  • Татьяна
16.01.23 09:09

Наталія, згодна на всі 100.

Ответить
  • Наталія
15.01.23 21:55

в США НДС только при конечной реализации. и то в каждом штате свой размер и далеко не 20 % 

Ответить
  • Татьяна
16.01.23 09:07

Все це добре, а терміни по декларації? І так ждеш до останньої хвилини? А тепер виходить не - 18 число і за три дні швидко-швидко зводити дек-цію? По дек-ції тоді треба теж сроки перенести. А блокування зовсім убрати.

Ответить
  • Вікторія
26.01.23 11:01

Татьяна, декларация то ладно. Но у меня весь НДС снимается крмпенсирующими НН. А они тоже очень тяжело регистрируются. А если 18 будет пятница, то у меня будет, извините, полная опа

Ответить
  • Львица
16.01.23 10:10

Если продлили сроки регистрации НН, то и сроки сдачи декларации НДС тоже надо біло продлить.
А штрафі надо біло вообще отменить, на период военного стану. Или оставить условные в размере 1% от НДС

Ответить
  • Анна
16.01.23 10:26

Як взагалі в війну та проблемами зі світлом можна відміняти карантиний мароторій на штрафи. Депутати собі штрафи за не подачу майнових декларацій відмінили,  а інших треба щипати.

Ответить
  • Юлия
16.01.23 10:32

В США та ін країнах є аналоги НДС, та свої податки, але якщо в США якесь цунамі та немає світла добу, то декларації майже на пів року переносять. А в нас війна, світло більше немає чим є, за те терміни
хоч би здвинули на тиждень. 

Ответить
  • Катя
16.01.23 10:38

Я вибачаюсь, але ці зміни ,як в анекдоті про публічний дім(де совають кроваті),треба не "покращення" приймати ,а взагалі відминити цю реєстрацію на час дії військового стану(відключення світла тягне за собою відсутність інтернета).Не буде реєстраціїї-не буде і блокування.

Ответить
  • Зачарований ліс
16.01.23 10:58

може ще одну петицію про зняття пана Гетьманцева зробити? Вибачте, але щоразу читаю коментарі і дивуюсь - не вже не зрозуміло, що це політика держави на сьогодні така? І ДПС тупо виконує вказівки, отнюдь не Гетьманцева?

Ответить
  • Елена
16.01.23 18:07

Зачарований ліс,я думаю гетьманцев с южаниной играют в "плохой- хороший полицейский".
Нас разводят как детей, в ноябре(схема) всех обрушили, весь декабрь(ноябрьская схема еще работает) сначала обесценивали бухг. работу(ой, ну пару дней на подачу доков предостаточно), потом сочувствовали и изображали поиски выхода для облегчения жизни налогоплательщиков, нашли-приняли (отпустили в амнистию нн) и обрушили по новой в январе, уже не ризиковымы операц.,а ризиковими плательщ.(куда попали почти все более -менее новенькие и льготные коды).
А также придержали у многих кредит и пополнение на после 18:00(людям тупо не хватило лимита.
Снова схема.
Я попала везде, фирма с ноября 2022 в ноябре как зупинили нашу нн(риз.опер), так и не разблокировали в декабре а я в декабре ничего не рег., при етом в январе 10.01.2022(как вовремя перед 11.11) внезапно пришло уведомление что мы стали ризикованими налогоплательщиками.

Ответить
  • Тетяна
16.01.23 12:07

Зачарований ліс,ну не може бути царь поганим! Ну, що ж тут не зрозуміло)))

Ответить
  • ХХХ
16.01.23 10:59

Зачарований ліс, а ВР приймає закони,які вигідні тим, хто дає вказівки Гетьманцеву

Ответить
  • XXL
16.01.23 11:54

краще б повернули б карантинний мораторій, без штрафів за нереєстрацію ПН, хто може той і реєструє, то все взаємовідносини між контрагентами, то не є збиток для держави. Ну а залишити штраф за неподачу декларації та несплату ПДВ, крім випадків "неможливості". Так як всерівно ж доведеться сплатити задеклароване ПДВ, відповідно появиться можливість реєструвати ПН.

Ответить
  • Олена
16.01.23 12:34

Коли був карантин, штрафів не було, зараз війна ,штрафи є .Где логіка? Невжеж війну модна прирівнювати  до карантину!

Ответить
  • Светлана
16.01.23 12:55

Я пришла в бухгалтерию в 1992 году. Декларация по НДС была на 2 стр. и несколько показателей (мы пользовались только одни- объем продаж). С 1996 или 1997 когда ввели НН началась свистопляска, которая продолжается до сих пор. По поводу налогообложения в других странах - везде хорошо, где нас нет, везде свои трудности.

Ответить
  • Оксана
17.01.23 12:15

Я перейшла за посиланням, щоб прочитати текст закону, і взагалі не бачу НІЧОГО про реєстрацію податкових!!!! тільки гральний бізнес. Хтось може пояснити цей феномен? чи редакція бух.911 дезінформувала читачів?

Ответить
  • Оксана
17.01.23 13:18

Мене теж цікавить - текст проекту закону.... по номеру 8079 - тільки про гральний бізнес

Ответить
  • Светлана
18.01.23 09:50

А що з автоматичною реєстрацією, яка мала відбутися 11 січня? Чекати, як радять відомі експерти, чи вже все? Можливо в кого є інсайд?)

Ответить