Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


01.06.23
5795 10 Печатать

Бізнес просить відтермінувати скасування 2% ЄП до кінця року

Народний депутат Ніна Южаніна повідомляє, що до податкового комітету надійшов лист від Федерації роботодавців України з проханням  відтермінувати скасування спрощеної системи оподаткування за ставкою 2% до кінця бюджетного року.

Нагадаємо, що цю норму передбачено законопроєктом 8401, який 29 травня 2023 року Верховною Радою прийнято за основу.

В організації зазначають, що Кабмін залишив поза увагою той факт, що платники податків, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, сплачують ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України без права віднесення податку до складу податкового кредиту.

Таким чином, у разі постачання товарів після скасування єдиного податку за ставкою 2% у платників виникнуть податкові зобов’язання з ПДВ, які не можна буде зменшити на суму податку, сплаченого при ввезенні товарів на митну територію України, що особливо є критичним для підприємств з тривалим виробничим циклом.
 
Крім того, велика кількість виробничих підприємств, які є платниками єдиного податку із застосуванням ставки у розмірі 2%, є постачальниками товарів, робіт, послуг, що закуповуються за кошти державного бюджету.

Повернення обов’язку нарахування ПДВ змусить вносити зміни в укладені договори в частині збільшення вартості договору, що, відповідно, збільшить платежі з бюджету на 20%.

Федерація роботодавців України вважає, що законопроєкт 8401 в частині скасування сплати єдиного податку за ставкою 2% є передчасним без комплексного вирішення проблеми врегулювання механізмів формування податкових зобов’язань з ПДВ.
 
Нардеп погоджується: для тієї частини ФОПів та юридичних осіб, які з березня 2022 року перейшли на сплату єдиного податку за ставкою 2% , це стало єдиною та безальтернативною можливістю існування.

По материалам Ніна Южаніна, народний депутат

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Александра
01.06.23 12:24

это конечно хорошо, но дайте разъяснение нужно ли подавать заявление про переход с 2% на 5% чтоб не оказаться на общей с 1 июля???

Ответить
  • Светлана
01.06.23 13:49

Александра, в законопроекте такая формулировка: 
"9.9. Платники єдиного податку третьої групи, якi використовували особливостi оподаткування, встановленi цим пунктом, з 1 липня 2023 року втрачають право на використання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом,i автоматично  вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якої таки платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом."
Т.е. если до перехода на ЕН 3 группы 2 % вы были на ЕН 3 группы 5%, то на нее и возвращаетесь автоматически.
Если же до перехода на ЕН 3 группы 2% вы были на общей системе, но теперь не хотите на нее возвращаться, то, скорее всего, нужно будет подавать заявление.

Ответить
  • Александра
01.06.23 15:39

А ньюансы?
Зарегистрировались сразу на 2% - дадут ли перейти на 5 % ?
Зарегистрировались на 5%, а потом перешили на 2% ранее чем через 10 дней от дня регистрации?

Ответить
  • Вікторія
02.06.23 07:54

Александра, а как вам удалось сразу на 2%? Я, правда, регистрировала через дию, автоматом  получалось 5%, а уже потом переходили на 2%

Ответить
  • Елена
01.06.23 15:53

Александра, вы должны до 15.06.2023р. подать  заявление на ЕН, если регистрировались сразу на 2%. 

Ответить
  • Александра
01.06.23 15:41

Дело в том, что в кабинете стоит ставка 2% у многих днем регистрации, даже не смотря на то, что переходили позже

Ответить
  • Вікторія
02.06.23 07:57

Александра, а кабинете стоит ставка "на сегодня", смена групп не отражается. У меня стоит ставка 2% с 01.01. 2005 г

Ответить
  • Надежда
02.06.23 20:47

Прикольно будет, если закон притормозят, так как бомбежки только усилились, а мы сами по заявлению перейдём на 5%.

Ответить
  • Елена
05.06.23 11:10

Регистрация через Дию на 5%, подача заявления ( в течении 10 дней на 2%)  и в "Извлечении  из реестра плат ед. налога"  дата регистрации и дата единого налога 2% СОВПАДАЮТ
 

Ответить
  • Наталія
06.06.23 10:33

Волонтер Мария Барабаш лично побывала в МВФ и беседовала на тему требований и условий МВФ по выдаче траншей Украине. Никаких требований кроме выплаты прОцентов.Оказывается условия прописывает страна-заемщик! То есть власть Украины!В МВФ по протоколу запрещено обсуждать бюджеты, внутреннюю политику страны-заемщика! Ничего, кроме бизнеса - суммы транша  и прОцентов!Почему постоянно врут?  👉 - Почему недавно врал Гетманцев с трибуны ВР, что МВФ требует налоговых проверок, повышения тарифов, цен на нефтепродукты? Та МВФ - по барабану и до лампочки! 👉 - В чем интерес власти, не занимающейся сокращением Расходов на содержание чиновников в стране, которая за 30 лет не смогла даже подготовить ВСУ перед вторжением?

Відповісти Оцінити 15

Ответить