Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


31.07.23
430 0 Печатать

Рада прийняла за основу законопроект про спрощення митного декларування військової техніки при транскордонному переміщенні

28 липня Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроект  «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо уніфікації до європейських та північноатлантичних стандартів процедур декларування військової техніки та інших товарів» (реєстраційний № 9402) за основу.

Законопроект розроблений Мінфіном спільно з Держмитслужбою з метою спрощення процедури переміщення через митний кордон України військової техніки та інших товарів ЗСУ, що виїжджають за кордон на військові навчання або з іншою тимчасовою метою, а також збройних сил держав – членів ЄС та НАТО, які направляються в Україну з такою ж метою.

Проектом Закону пропонується:

  • запровадити спрощену процедуру декларування військової техніки та інших товарів, аналогічну існуючій у міжнародній практиці при тимчасовому вивезенні, тимчасовому ввезенні, реімпорті, реекспорті, а також транзиті територією України військової техніки та іншого майна;
  • делегувати повноваження Кабінету Міністрів України та Міністерству фінансів України щодо затвердження національної (української) Форми 302 та порядку заповнення цієї форми відповідно;
  • делегувати повноваження Міністерству фінансів України щодо затвердження порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного контролю та оформлення військової техніки та інших товарів, що переміщуються з використанням Форми 302.

Також пропонується внести зміни до деяких законів у частині спрощення процедури переміщення через державний кордон України збройними силами України та збройними силами держав-членів НАТО товарів з використанням Форми 302, а саме: звільнення від отримання дозвільних документів державного експортного контролю для товарів військового призначення та подвійного використання, дозволів, необхідних для переміщення лікарських засобів, у тому числі тих, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, продукції, виробленої із застосуванням ГМО, звільнення від проходження державного контролю харчових продуктів.

До набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору прийняття законопроекту створить передумови для започаткування процесу підготовки та підписання міжнародних угод з конкретними державами про використання в таких державах-членах НАТО українських Форм 302, що оформлюватимуться для підрозділів Збройних Сил України, які направляються до таких держав, зокрема, для проведення навчань.

По материалам Мінфін

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям