Отключить рекламу

Подпишитесь!


01.06.14
1782 5 Печатать

Налогообложение путевок, предоставляемых профсоюзом

   Путівка, яка надається профспілкою її члену, не підлягає оподаткуванню ані ПДФО, ані ЄСВ. Путівка, яка надається родичу члена профспілки, – оподатковується ПДФО як додаткове благо, ЄСВ з її вартості не нараховується та не утримується.
   
   Особливості оподаткування путівки члена профспілки зокрема, полягають у тому, що згідно з чинним законодавством до загального місячного чи річного оподаткованого доходу не включається, зокрема вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у т. ч. на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку або його дітей віком до 18 років. Ці путівки можуть надаватись йому безоплатно або із знижкою професійною спілкою, до якої він сплачує профспілкові внески та є її членом.
   
   Вартість профспілкової путівки, яка надається платнику податків на оздоровлення члена сім’ї віком після 18 років, оподатковується податком на доходи фізичних осіб, як додаткове благо, за ставкою 15% або17% в залежності від розміру отриманого доходу. Сімейна профспілкова путівка надана платнику податків, до якої включається і вартість оздоровлення члена сім’ї після 18 років, оподатковується у розмірі частини отриманого доходу на оздоровлення такого члена сім’ї.
   
   Обов’язки платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування виникають у страхувальників, зазначених в абзаці четвертому, шостому та сьомому п. 1, п. 5 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
   
   У членів профспілки – отримувачів профспілкових путівок таких обов’язків не виникає і ЄСВ на безкоштовну вартість путівки або її частину контролюючим органом не нараховується та не утримується. З вартості путівки, наданої члену профспілки та його родичам, в тому числі дітям віком 18 років і старше, які не є членами профспілки, ЄСВ також не утримується.

По материалам ГУ Міндоходів у Закарпатській області
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
 • Людмила
02.06.14 09:22

второй год не могу добиться у налоговиков ответа на вопрос: "Член профорганизации состоит в зарегистрированном браке с женщиной, имеющей ребенка от предыдущего брака. Должна ли облагаться налогом путевка на отдых, приобретенная за средства профорганизации, выданная на семью, в части стоимости путевки для этого ребенка?"

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • Александра
03.06.14 23:13

Из "ЗІР": "Згідно з пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або..........ЙОГО.......дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування." *************** Ребенок его жены от первого брака не подходит под определение - ЕГО ребенок!!! Можно было бы еще поразмышлять, если бы ребенок был им УСЫНОВЛЕН, а так, все ясно как божий день - облагается!

Ответить
  Оценить
 • 1
 • 0
 • Катерина
04.06.14 08:12

В уставе профсоюза обычно указано, что имеет право предоставлять путёвки членам профсоюза и членам их семей. Если ребёнок не усыновлён, то профсоюз не имеет права оплачивать ему путёвку - не уставная деятельность.

Ответить
  Оценить
 • 1
 • 0
 • Александра
04.06.14 12:21

Не знаю, не смотрела в семейный кодекс - членом СЕМЬИ ребенок может быть и является, но ЕГО ребенком (неусыновленный ребенок) - точно не является.

Ответить
  Оценить
 • 1
 • 0
 • Катерина
05.06.14 11:35

мы как профсоюз обычно требуем подтверждающие документы на членов семьи - свидетельства о браке, свидетельства о рождении. В бухгалтерской работе документы важнее здравого смысла. Ребёнок не усыновлен, документов, подтверждающих родство быть не может, путёвку оплатить не можем. Более того даже за полную стоимость нельзя выдать - неуставная деятельность. Есть риск потерять статус неприбыльной организации и платить налоги за неуставную деятельность.

Ответить
  Оценить
 • 1
 • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться