Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


24.12.14
5063 16 Печатать

Подается ли заявление по форме № 1-ОПП с пометкой «Изменения» в случае назначения исполняющего обязанности руководителя или главбуха

   Чи подається заява за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» у разі тимчасового призначення виконувача обов’язків керівника або головного бухгалтера?
   
   Відповідно до пункту 66.1 Податкового кодексу України (ПК), підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:
   
   - інформація органів державної реєстрації;
   - документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.
   
   Статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.03.2003 № 755-IV (далі — Закон № 755) визначено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (ЄДР) містяться відомості про осіб, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори.
   
   Порядок внесення змін до облікових даних платників податків встановлено розділом ІХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 в редакції наказу Мінфіну від 14.11.2014 № 1127 (далі — Порядок).
   
   Згідно з пунктом 9.2 розділу IX Порядку, у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами № 1-ОПП, № 5-ОПП подається з позначкою «Зміни» або за формою № 1-РПП — з позначкою «Перереєстрація, зміни».
   
   Платники податків — юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб зобов’язані подати реєстраційну заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків (п. 9.3 розд. IX Порядку).
   
   Отже, щодо платників податків, відомості про яких включаються до ЄДР:
   
   - інформація про призначення виконувача обов’язків керівника оновлюється в органах доходів і зборів на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора, в порядку, визначеному Законом № 755;
   - інформація про призначення тимчасово виконуючого обов’язки головного бухгалтера, якому делеговано право підпису документів, оновлюється на підставі заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» та уточнених документів.
   
   Щодо платників податків, відомості про яких не включаються до ЄДР, інформація про призначення виконувача обов’язків керівника та/або головного бухгалтера, якому делеговано право підпису документів, оновлюється на підставі уточнених документів та заяви за формою № 1-ОПП.
   
   Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 119.06

По материалам Головбух 24
Рубрика:
Теги:
Комментарии
  • новенький
25.12.14 04:40

На неделю уходит в отпуск и бежать подавать "зміни", а через неделю опять?...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ЕМ
25.12.14 08:44

А как быть если ЧПФЛ дает доверенность на проведение предпринимательской деятельности?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Капец
25.12.14 10:05

Поменяй у гос.регистратора, потом получи новые платные ключи (чтобы все совпадало) а потом в обратной последовательности

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Капец
25.12.14 10:14

Ни чего не меняю. Только лишние телодвижения а смысл тот же. Отчеты сдаются, деятельность течет в прежнем русле, чего дергаться.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Од
25.12.14 11:33

для Капец Лучше делать, потом при проверке признают вашу всю отчетность , подписанной не надлежащими лицами и не являющейся отчетностью и оштрафуют один раз 170, а потом 1020.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ЛВ
25.12.14 11:42

Од, можно по приказу на дату отчета отозвать должн.лицо с отпуска с последующим продлением или отгулом ..

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Од
25.12.14 12:01

Для ЛВ Речь не о том , как добавить себе работы , ваяя приказы, переписывая табеля РВ и т.д., а о том, что согласно действующего порядка предприятия должны своевременно уведомлять ДФС о должностных лицах , подпись которых обязательный реквизит отчетности

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Константин
25.12.14 13:01

отчетность подается в эл.виде, следовательно директор/бухгалтер отдыхая на Карибах (везет же им.))) ), имея доступ к интернет спокойно могут подписать отчетность находясь за 3-9 земель, так что если и подавать данную форму то только при постоянных изменениях в составе подписантов

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ольга
25.12.14 14:14

Для Константина - не все директора и бухгалтера отдыхают на Карибах))))))))))))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена Е.
25.12.14 15:04

Это точно. Как правило бухгалтера проводят отпуск на работе.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бух+
25.12.14 15:24

Изменения подаются только при смене должного лица т.е. при увольнении точка все остальное словоблудие

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Константин
25.12.14 16:41

Ольга, ну конечно же не все (к сожалению...) вот я и говорю что не нужно самим себе создавать проблемс на работе там где их и не может быть...и не должно..., Уволился человек -должностное лицо - подаем 1ОПП,уехал в отпуск - не подаем... это как с клеточками в налоговых накладных- справа, слева или посередине должны стоять буквы...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лариса
26.12.14 08:28

А что, у бухгалтеров бывает отпуск? Везет же людям! Коллеги, всех с наступающими праздниками! Удачи в Новом году!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ХЗ
26.12.14 09:35

Подскажите, директор и учредитель на предприятии в одном лице. В связи с прекращением деятельности директора уволила. Отчеты будет подписывать тот же директор только уже как учредитель. В ГНИ письмо с копией приказа на увольнение будет достаточно? В 1ОПП изменять нечего, фамилия ведь не поменялась?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бух
28.12.14 20:36

1-ОПП можно подать в электронном виде? или по почте?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Константин
22.01.15 12:02

Подскажите пожалуйста! Бухгалтер ушла в отпуск по беременности и родам с 20 декабря. Издали приказ об исполнении директором временно исполняющим обязанности бухгалтера. А вот справку по форме №1-ОПП в налоговую с пометкой "Изменения"не подали в 10-дневный срок. Эл ключи пока на бухгалтере и отчеты годовые были подписаны ею. Как быть и что нам полагается за это?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
В фокусе фото автора
Томашпольский Сергей ФЛП и наличка: оприходование, лимиты, РРО и финмониторинг… ...
27561 40
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд