Отключить рекламу

Подпишитесь!


11.03.12
486 11 Печатать

Заполняем налоговую накладную

   Як заповнюються графи «Особа (платник податку) — покупець» та «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» податкової накладної, що виписується платником податку у разі нарахування податкового зобов’язання, яке не пов’язане зі здійсненням операцій з постачання товарів/послуг покупцю (п. 8.3 Порядку заповнення податкової накладної)?
   
   Згідно з п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2275-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця.
   
   Форма податкової накладної та порядок її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.11 за №1333/20071 (далі — Порядок).
   
   Згідно з нормами р. V ПКУ платник ПДВ повинен здійснити нарахування податкового зобов’язання, яке не пов’язане зі здійсненням операцій з постачання товарів/послуг покупцю, зокрема, у разі:
   
   постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання (п. 189.1 ст. 189 ПКУ);
   
   використання товарів/послуг, основних виробничих засобів, за якими суми ПДВ попередньо були включені до податкового кредиту, в операціях, які не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування (п. 198.5 ст. 198 ПКУ);
   
   визнання умовного постачання товарів та необоротних активів, що перебувають в обліку платника податку на день анулювання його реєстрації як платника ПДВ, щодо яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах (п. 184.7 ст. 184 ПКУ);
   
   ліквідації основних фондів за самостійним рішенням платника податку (п. 189.9 ст. 189 ПКУ);
   
   переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих (п. 189.9 ст. 189 ПКУ).
   
   При нарахуванні податкового зобов’язання з підстав, зазначених вище, платником податку складається податкова накладна, де у рядках «Індивідуальний податковий номер покупця» та «Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)» відповідно до п. 8.3 Порядку проставляється нуль. У графах податкової накладної «Особа (платник податку) — покупець», «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» платником податку вказуються свої реквізити.
   
   «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», №9, 5 березня 2012 року

По материалам ДПС у Львівській області
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • ***
11.03.12 23:17

«Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» платником податку вказуються свої реквізити. - ну очень понятно разъяснили. У нас в этой графе поставащики указывают адреса своих главных офисов и структурных подразделений. Правильно ли это?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Леди У.
11.03.12 23:58

А при чем тут Поставщики? Это ведь описан случай, когда Вы сами себе выписываете н.н. ( например, при условной продаже ).

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • катюша
12.03.12 05:40

А если товар был продан ниже закупочной цены, такую же накладную оформляем? И как провести ее в декларации?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Леди У.
12.03.12 08:14

Если товар продан ниже "обычной" цены, то н.н. оформляется соответственно ( только правильно укажите тип "причины" выписки себе же н.н. - "01"). Такая налоговая накладная включается в Реестр выданных и полученных налоговых накладных, в налоговую декларацию по НДС с соответствующим отражением в строке 1 и подлежит расшифровке в разделе І строки "Інші" приложения 5 к декларации. "Обычная" цена может быть ниже закупочной ( если товар залежалый, например ), тогда н.н. на разницу в цене выписывать не надо.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • катюша
12.03.12 23:38

Спасибо за ответ, а как же этот залежалый товар списать правильно???????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Св.
13.03.12 00:57

Варіанти заповнення: форми проведених розрахунків у самому бланку внизу повинно бути поточного рахунка, а текстом угорі поточного рахунку.,чи поточного рахунка

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • катюша
13.03.12 06:52

оплата з поточного рахунку

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Постійний читач
13.03.12 12:41

Велике прохання до всіх!!!! Хто має зразок доручення (довіреності) на підставі, якого діє керівник Договору про спільну діяльність.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Постійний читач
13.03.12 12:41

Велике прохання до всіх!!!! Хто має зразок доручення (довіреності) на підставі, якого діє керівник Договору про спільну діяльність. Наприклад так текст звучить в шаблоні договору ДСД (6.3. Керівництво спільною діяльністю за Договором доручається ______________ (надалі «керівник спільної діяльності»). Під керівництвом спільною діяльністю у цьому Договорі розуміється ______________________. 6.4. Керівник спільної діяльності діє на підставі довіреностей, виданих іншими Сторонами.) Будь ласка скиньте посилання, або сам зразок на ящик yachnenko_207@mail.ru Наперед Всім вдячний!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Св.
13.03.12 23:14

Спасибо велике Катрусі за допомогу

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ФА
14.03.12 00:30

Так требуют рахунка

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться