Отключить рекламу

Подпишитесь!


20.03.12
402 8 Печатать

Депутаты предлагают по-новому учитывать предпринимателей

   Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
   
   Проект спрямований на завершення запровадження принципу "єдиного вікна" при здійсненні державної реєстрації суб?єктів господарювання та взяття їх на облік в органах державної статистики, державної податкової служби та Пенсійного фонду України шляхом запровадження єдиного документу - виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджує взяття на облік новоствореного суб?єкта господарювання у відповідних органах.
   
   Окрім цього документ передбачає виключення з оподаткування податком на доходи фізичних осіб в частині суми компенсаційних виплат в іноземній валюті, що виплачуються відповідно до закону працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження. Крім того, податкова норма виключена із частини восьмої статті 35 Закону "Про дипломатичну службу" відповідно до статей 1 та 5 Податкового кодексу України.
   
   Також запропоновані зміни до Податкового кодексу та деяких інших законів України з метою удосконалення їх норм згідно із практикою їх застосування. Зазначене стосується удосконалення положень щодо екологічного податку, плати за землю, спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, фіксованого сільськогосподарського податку, а також збору за спеціальне використання води. Ці норми пропонується застосовувати з першого числа звітного (податкового) періоду місяця, у якому набере чинності цей закон
   
   Зокрема пропонується щодо податку на прибуток підприємств - уточнення правил оподаткування при постачанні енергоносіїв населенню, яке сплачує вартість тарифу за регульованою ціною; щодо податку на додану вартість - спрощення процедури взяття на облік платників єдиного податку платниками податку на додану вартість та спрощення обчислення податку на додану вартість операції, які здійснюються у туристичній галузі (зміни до статті 207 податкового кодексу України); щодо екологічного податку - усунення подвійного оподаткування екологічним податком розміщення суб'єктами господарювання відходів на спеціально відведених місцях чи об'єктах, що розміщенні на власних територіях (зміни до статей 240 та 242 Податкового кодексу України); щодо плати за землю - визначити чіткий механізм встановлення та оприлюднення рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок та ставок земельного податку за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

По материалам ДПС у Вінницькій області
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Аноним
20.03.12 14:21

Накопительная налоговая амнистия: "Собери три налоговых неуплаты и получи срок как за четыре"

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Просто так
20.03.12 22:29

Сделай плохо,а потом совсем плохо, вернись к плохо и будет уже хорошо! Так и с НДС!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Александр
20.03.12 23:10

Хорошо бы принцип единого окна распространить и на сдачу отчетности:налоговая+пф+госстат

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ----------
21.03.12 00:50

Что-то забеспокоились за дипломатов? Какие-то льготы опять.А не так давно, Янукович своим указам зачем-то всем руководителям администрации президетна присвоил дипломатические звания (чрезвычайный и полномочный посол Украины и т д). Зачем?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
21.03.12 02:56

А, Царю нужна свита, а не колхоз. Теперь не советники, а дипломатическое окружение.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
21.03.12 04:39

21.03.2012 Якщо вид діяльності не зазначено у свідоцтві «єдиноподатника» На 01.01.12 р. я мав кредиторську заборгованість приватному підприємцю, який перебуває на єдиному податку. У його свідоцтві на 2011 р. було зазначено вид діяльності, який він нам надавав. У 2012 році ПП подав заяву на єдиний податок і не зазначив той вид діяльності, за яким він нам надає послуги. Чи можу я йому сплачувати заборгованість за 2011 р. і не утримувати ПДФО зі сплачених сум, чи потрібно утримати ПДФО, бо вид діяльності у 2012 р., за який я сплачую, не зазначено у заяві на єдиний податок (нове свідоцтво податкова інспекція досі не відала)? Зазначити потрібний вид діяльності у свідоцтві єдиного податку ПП зможе лише з II кварталу 2012 р. У зв’язку з прийняттям Закону України від 04.11.2011 р. №4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» (далі — Закон №4014) з 1 січня 2012 року спрощена система оподаткування, обліку та звітності регулюється Главою 1 Розділу XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VІ (далі ПКУ). Відповідно до пп. 165.1.36 ст. 165 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізособи-підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно зі спрощеною системою оподаткування відповідно до ПКУ. Пунктом 297.1 статті 297 ПКУ визначено, що платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з ПДФО у частині доходів (об’єкта оподаткування), отриманих унаслідок господарської діяльності фізособи та оподаткованих згідно з цією главою. Доходом фізособи — підприємця — платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті (п. 292.1 ст. 292 ПКУ). При цьому відповідно до п. 293.4 статті 293 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп у розмірі 15 відсотків, зокрема, до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи; до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування. Враховуючи вищевикладене, юрособа, яка виплачує доход фізособі — підприємцю — платнику єдиного податку не нараховує та не утримує ПДФО під час такої виплати. Водночас повідомляємо, що підпунктом «а» пункту 5 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №4014, зокрема, встановлено, що видані свідоцтва про сплату єдиного податку на 2011 рік відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» є дійсними до отримання свідоцтва платника єдиного податку, передбаченого цим Законом, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року. ДПC у м. Києві

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
21.03.12 04:39

21.03.2012 В первом чтении принят законопроект о поквартальной уплате "упрощенцами" взноса на общеобязательное страхование Парламент принял в первом чтении законопроект № 9779 "О внесении изменений в статьи 9 и 25 Закона Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование"". Проектом предлагается установить отдельный порядок по уплате единого взноса для плательщиков, определенных в пунктах 4 и 5 части первой статьи 4 Закона "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование", - то есть для физлиц-предпринимателей, в том числе "единщиков", членов их семей и для представителей независимых профессий. Для физлиц-предпринимателей, избравших упрощенную систему налогообложения, и членов их семей, принимающих участие в осуществлении предпринимательской деятельности, вместо ежемесячной платы предлагается уплачивать единый взнос ежеквартально - до 20 числа месяца, следующего за последним месяцем квартала. Для иных плательщиков проектом предложено уплачивать единый взнос за календарный год, причем физлица должны будут уплатить его до 10 февраля, а лица, обеспечивающие себя работой самостоятельно - до 1 мая года, следующего за отчетным. Источник: ЛІГА:ЗАКОН

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алекс
21.03.12 09:08

Платить ЕСВ раз в год или в квартал может кому то и интересно но не вижу в этом никакой необходимости по моему легче заплатить ежемесячно 400 или около этого чем за раз 4800 зато есть видимость заботы о предпринимателях

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться