Отключить рекламу

Подпишитесь!


20.05.12
383 3 Печатать

Имеет ли предприятие право на корректировку налоговых обязательств по НДС, в случае если на момент возврата аванса покупатель утратил статус плательщика НДС?

   Підприємство отримало аванс за товар та відобразило податкові зобов'язання з ПДВ. Через деякий час аванс був повернений покупцю та проведено коригування податкових зобов'язань. Як виявилось пізніше, у покупця вже було анульовано свідоцтво платника ПДВ, тому він не зміг відкоригувати свій податковий кредит. Чи має право підприємство на коригування своїх податкових зобов'язань?
   
   Порядок коригувань податкових зобов'язань та податкового кредиту у разі зміни сум компенсації, повернення товарів або авансових оплат регламентовано ст. 192 р. V Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
   
   На жаль, повернення авансової оплати від покупця, який на цей момент вже не є платником ПДВ, не регламентовано жодною нормою ПКУ. Тому відображаючи в податковому обліку операції з повернення авансових оплат, у такому випадку необхідно враховувати наступне.
   
   Положення п. 185.1 ст. 185 ПКУ вказують, що об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.
   
   Згідно зі статтями 620, 666 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV, зі змінами та доповненнями, у разі якщо умови договору купівлі-продажу не виконані та фактичної поставки товару не здійснено, то покупець вправі вимагати передачі проданої речі або відмовитися від виконання договору та вимагати відшкодування збитків.
   
   Отже, якщо продавцем – платником ПДВ на дату отримання авансової оплати від платника ПДВ були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та надалі склалися обставини, внаслідок яких неможливо виконати умови договору постачання товарів/послуг, чи відбулася зміна умов договору, в результаті якої постачання товарів/послуг скасовано, а аванс повернуто, то продавець – платник ПДВ має право виписати розрахунок коригування до податкової накладної та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ, зважаючи на те, що в його обліку не відбулася операція з постачання товарів (робіт, послуг) відповідно до п. 185.1 ст. 185 ПКУ. При цьому обидва примірники розрахунку коригування залишаються у продавця без підпису покупця – неплатника ПДВ.
   
   Ганна Довбиш
   ТОВ АФ «Профі-Аудит»
   
   Дата підготовки 04.05.2012

По материалам ЛИГА:ЗАКОН
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • tanya
21.05.12 06:25

да да, "то продавець – платник ПДВ має право виписати розрахунок коригування", а вот налоговики говорят обратное. Нет Вы не имеете право..............

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алиса
21.05.12 07:02

А если продавец поменял свой статус а мы получаем от него возврат нашей предоплаты,то что делать с нашим кредитом?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
30.05.12 00:25

С автором статьи не согласна. Государство теряет НДС в виде неоткорректированного НК у покупателя - бывшего плательщика НДС. Нам этого никогда не простят!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться