Отключить рекламу

Подпишитесь!


27.05.12
1995 6 Печатать

Учитываются ли в составе расходов арендатора - затраты на эксплуатационные услуги арендованного помещения, в случае, если это предусмотрено договором аренды?

   Чи враховуються у складі витрат орендаря — витрати на експлуатаційні послуги орендованого приміщення, у разі, якщо це передбачено договором оренди?
   
   Відповідно до пп. 14.1.97 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі — ПКУ) оперативний лізинг (оренда) — господарська операція фізичної або юридичної особи, що передбачає передачу орендарю основного фонду, придбаного або виготовленого орендодавцем, на умовах інших, ніж ті, що передбачаються фінансовим лізингом (орендою). Сторони договору мають право під час укладення договору (правочину) визначити лізингову (орендну) операцію як оперативний лізинг без права подальшої зміни статусу такої операції до закінчення дії відповідного договору. Порядок оподаткування операцій лізингу (оренди) передбачено п. 153.7 ст. 153 ПКУ, відповідно до якого передача майна в оперативний лізинг (оренду) не змінює податкових зобов’язань орендодавця та орендаря. Орендодавець збільшує суму доходів, а орендар збільшує суму витрат на суму нарахованого лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування. Дата нарахування встановлюється відповідно до умов укладених договорів (пп. 137.11 ст. 137 ПКУ). Відповідно до п. 14 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27 квітня 2000 року № 92 (далі — ПСБО 7) первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов’язаних з поліпшенням об’єкта (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єкта. Первісна (переоцінена) вартість основних засобів може бути збільшена на суму витрат, пов’язаних з поліпшенням та ремонтом об’єкта, визначену у порядку, встановленому податковим законодавством.
   
   Порядок відображення в податковому обліку витрат на поліпшення основних засобів визначено п. 146.11 ст. 146 ПКУ. Згідно з п. 15 ПСБО 7 витрати, що здійснюються для підтримання об’єкта в робочому стані (проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо) та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат.
   
   Податковий облік витрат, що здійснюються для підтримання об’єкта основних засобів в робочому стані, залежить від напрямку використання таких основних засобів, а саме: включається до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, якщо основний засіб використовується в операційній діяльності (п. 138.8 ст. 138 ПКУ); включається до складу інших витрат (138.10 ст. 138 ПКУ). При цьому, витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку та інших документів, встановлених розділом ІІ ПКУ (п. 138.2 ст. 138 ПКУ).
   
   Таким чином, якщо технічна документація з експлуатації об’єкта основних засобів передбачає проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування тощо, для підтримання об’єкта в робочому стані, в результаті якого платник податку одержує первісно визначену суму майбутніх економічних вигод від його використання, то такі витрати включаються до складу витрат.
   
   Якщо у складі вартості послуги за договором оренди будівлі (споруди, нежилого приміщення), що використовується у власній господарській діяльності орендаря, передбачено відшкодування плати за землю (земельного податку або орендної плати за землю державної та комунальної власності), платником якої є орендодавець, то така компенсація як складова частина орендного платежу включається до витрат орендаря на дату нарахування.
   
   Консультує Галина ШУМАК,
   головний державний податковий ревізор-інспектор відділу взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю СДПІ по роботі з ВПП у м. Києві ДПС
   («Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», № 18 (861), 14 травня 2012 року)

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Наталья
28.05.12 04:37

Боже ну что за бред!!!!!!!! Вопрос был простым, а ответ вообще на какую тему??

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Джаконда
28.05.12 06:56

а можно попроще и понятнее, Завернули так.....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Сакура
28.05.12 07:59

Согласна!! Не в ту степ потянуло ответчиков!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Сакура
28.05.12 07:59

Согласна!! Не в ту степ потянуло ответчиков!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
29.05.12 04:28

Це ж ДПС! Этим все сказано. Процитировали то, что и без них люди могут прочитать.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Тет
29.05.12 10:28

Уборка арендованного офиса, покупка моющих средств, и прочее- это затраты????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться