Отключить рекламу

Подпишитесь!


13.06.12
653 2 Печатать

Включается ли стоимость юридических услуг за представительство интересов компании в суде в состав прочих расходов при определении налогооблагаемой прибыли?

   Чи включається вартість юридичних послуг за представництво інтересів компанії у суді до складу інших витрат при визначенні оподатковуваного прибутку?
   
   Відповідно до пп. 14.1.139 п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ) для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну діяльність без утворення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності. При цьому облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку.
   
   Порядок оподаткування спільної діяльності на території України без створення юридичної особи визначено пунктом п. 153.14 ст. 153 ПКУ.
   
   Спільна діяльність без створення юридичної особи провадиться на підставі договору про спільну діяльність (пп. 153.14.1 п. 153.14 ст. 153 ПКУ). Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку (пп. 153.14.2 п. 153.14 ст. 153 ПКУ). Для цілей оподаткування господарські відносини між учасниками спільної діяльності прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів (пп. 153.14.5 п. 153.14 ст. 153 ПКУ).
   
   Виплата (нарахування) частини прибутку, отриманого учасниками спільної діяльності, оподатковується за ставкою, встановленою п. 151.1 ст. 151 ПКУ, особою, уповноваженою вести облік результатів спільної діяльності до/або під час такої виплати (пп. 153.14.3 п. 153.14 ст. 153 ПКУ).
   
   Розрахунок фінансового результату (прибутку або збитку) учасників спільної діяльності, дивідендів, має відбуватися відповідно до норм, встановлених Законом від 16.07.1999 № 996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», та положень (стандартів) бухгалтерського обліку, прийнятих Міністерством фінансів України. Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про операції спільної діяльності учасників врегульовуються пп. 19-20 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 12 «Фінансові інвестиції», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 26.04.2000 № 91, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.05.2000 за № 284/4505.
   
   У разі якщо протягом звітного періоду витрати спільної діяльності перевищують доходи такої діяльності, такі збитки переносяться на зменшення доходів майбутніх податкових періодів від такої спільної діяльності протягом строків, визначених ПКУ (пп. 153.14.4 п. 153.14 ст. 153 ПКУ).
   
   Разом з цим, пп. 136.1.3 та пп. 136.1.14 п. 136.1 ст. 136 ПКУ визначено, що не враховуються при визначенні об’єкта оподаткування грошові або майнові внески згідно з договорами про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи, а також кошти або майно, які повертаються учаснику договору про спільну діяльність без створення юридичної особи, в разі припинення, розірвання або внесення відповідних змін до договору про спільну діяльність, але не вище вартості вкладу.
   
   Відповідно до п. 138.10 ст. 138 ПКУ до складу адміністративних витрат відносять загальногосподарські витрати, які здійснюють для управління й обслуговування підприємства: витрати на оплату праці та службових відряджень адміністративного персоналу, на утримання необоротних активів загальногосподарського призначення, усі витрати підприємства на послуги зв’язку, аудиторські, юридичні та інші професійні послуги, на оплату банківського обслуговування тощо згідно з пп. «а»-«ж» цього підпункту.
   
   Виходячи з вищевикладеного, вартість юридичних послуг за представництво інтересів у суді по справі про розірвання договору про спільну діяльність відноситься до складу адміністративних витрат відповідно до п. 138.10 ст. 138 ПКУ.
   
   Консультує ОДПС – Центральний офіс з обслуговування ВПП ДПС

По материалам Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Алиса
14.06.12 04:48

А почему это вообще нужно обсуждать-ведь это работа предприятия,а не какая-то непонятная деятельность.Почему приходиться доказывать очевидное.Совсем голову заморочили уроды.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Иннуша
15.06.12 04:14

Такой вопрос. Сейчас в судах установлена стоимость часа работы адвоката в пределах которой возмещаются затраты выигравшей стороне. Как бы налоговая не посчитала затраты, исходя из этих норм

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться