Отключить рекламу

Подпишитесь!


17.06.12
793 0 Печатать

Условная продажа при аннулировании свидетельства плательщика НДС сельхозпредприятия

   Чи необхідно сільськогосподарському підприємству — суб’єкту спеціального режиму оподаткування при анулюванні реєстрації платника ПДВ визнавати умовне постачання товарів та необоротних активів, при придбанні яких суми податку були включені до складу податкового кредиту?
   
   Відповідно до п. 184.7 ст. 184 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) якщо в останньому звітному (податковому) періоді на обліку у платника податку залишаються товари та необоротні активи, при придбанні яких суми податку були включені до податкового кредиту, платник податку не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визнати умовне постачання таких товарів та необоротних активів та нарахувати податкові зобов’язання виходячи із звичайної ціни відповідних товарів чи необоротних активів, крім випадків реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону. Згідно із п. 209.12 ст. 209 р. V ПКУ свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування підлягає анулюванню в разі, якщо:
   
   а) сільськогосподарське підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб’єкта спеціального режиму оподаткування та/або заяву про його реєстрацію як платника зазначеного податку на загальних підставах;
   
   б) сільськогосподарське підприємство підлягає реєстрації платником податку на загальних підставах;
   
   в) сільськогосподарське підприємство припиняється шляхом ліквідації або реорганізації;
   
   г) сільськогосподарське підприємство не подає податкової звітності з податку протягом останніх 12 послідовних звітних податкових періодів.
   
   Тобто у разі анулювання реєстрації платника ПДВ сільськогосподарське підприємство — суб’єкт спеціального режиму оподаткування зобов’язане визнати умовне постачання товарів та необоротних активів, які в останньому звітному (податковому) періоді залишилися на обліку такого платника та при придбанні яких суми ПДВ були включені до податкового кредиту податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, та податкової декларації з ПДВ (скороченої), незалежно від того за ініціативою платника податку чи податкового органу здійснене таке анулювання. Нарахування податкових зобов’язань за такою операцією відображається в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом та яка подається за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувалося таке анулювання.
   
   Консультує Інформаційно-довідковий департамент ДПС

По материалам Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться