Отключить рекламу

Подпишитесь!


23.07.12
745 9 Печатать

Курсовая разница - налогооблагаемый доход предпринимателя

   Чи включається до складу доходів фізичної особи - підприємця додатна курсова різниця, яка перерахована на його розрахунковий рахунок у національній валюті та виникла при продажу валютної виручки, отриманої від здійснення зовнішньоекономічної діяльності, на міжбанківському валютному ринку?
   
   Відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями, об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи -- підприємця.
   
   Оскільки виручкою фізичної особи - підприємця вважається дохід, отриманий у грошовій та не грошовій формі, то датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (до каси) або отримання інших видів компенсації вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів, тобто застосовується касовий метод.
   
   Відповідно до п. 177.4 ст. 177 ПКУ до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ ПКУ.
   
   Згідно зі ст. 5 Закону України від 16 квітня 1991 року №959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність» зі змінами та доповненнями, фізособи, які мають постійне місце проживання на території України, мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з чинним законодавством.
   
   Валютні кошти, що надходять на валютний рахунок фізичної особи - підприємця від здійснення зовнішньоекономічної діяльності, перераховуються у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження і включаються до валового доходу та відображаються у Книзі обліку доходів та витрат.
   
   Відповідно до п. 5 Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління НБУ від 10 серпня 2005 р. №281, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29 серпня 2005 р. за №950/11230 зі змінами та доповненнями, торгівлю іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України, на міжнародному валютному ринку дозволяється здійснювати виключно Нацбанку та суб’єктам ринку (або з такими суб’єктами). При цьому суб’єктами ринку є уповноважені банки, уповноважені фінансові установи.
   
   Суб’єкти ринку мають право здійснювати торгівлю іноземною валютою виключно у випадках та у порядку, передбачених цим Положенням.
   
   Отже, при подальшому продажу частини валютної виручки на міжбанківському валютному ринку, де курс іноземної валюти значно вищий за офіційний курс НБУ, внаслідок чого виникає додатна різниця, яка перераховується на розрахунковий рахунок у національній валюті фізичної особи -- підприємця, сума додатної різниці включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податків та відображається у річній податковій декларації про доходи.

По материалам ДПС у Львівській області
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Игорь
23.07.12 23:33

Сразу возникает несколько вопросов: 1. Что делать с отрицательной разницей? 2. Что делать с валютой пролученной до принятия Налогового кодекса, например в 2011г? 3. По какой ставке облагать этот пассивный налог единщику?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ...
24.07.12 00:05

йде мова тільки про "виникає додатна різниця, яка перераховується на розрахунковий рахунок у національній валюті "

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • +++
24.07.12 00:40

Подскажите, пожалуйста! (для юр/лица) Разница между курсом НБУ и коммерческого банка при перечислении за имортный товар куда относится? У меня в 1-С каша из-за этих валютных разниц. И банк не даёт все расшифровки по перечислению валюты.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Дарья
24.07.12 01:05

подскажите, речь о ЧП на ед.налоге.. вводит в заблуждение "та відображається у річній податковій декларації про доходи"

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Михаил
24.07.12 01:28

Дарья, 177я статья кого регулирует?)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 2755
24.07.12 01:32

Наказом ДПС України від 05.07.2012 №574 затверджена "Узагальнююча податкова консультація щодо визначення курсових різниць від перерахунку операцій у іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти" яка містить таку відповідь: Якщо іноземну валюту придбано та продано або перераховано в оплату товарів (робіт, послуг), в погашення заборгованостей в іноземній валюті у звітних періодах до 01.07.2012 до дати звітного балансу (протягом одного кварталу), то операція з придбання іноземної валюти з метою визначення об’єкта оподаткування платником податку не відображається. Якщо іноземну валюту придбано та продано або перераховано в оплату товарів (робіт, послуг), в погашення заборгованостей в іноземній валюті у звітних періодах після 01.07.2012 до дати звітного балансу (протягом одного кварталу), то до складу доходів або витрат платника податку включається позитивна чи від’ємна різниця між курсом іноземної валюти до гривні, за яким придбавається іноземна валюта, та курсом іноземної валюти, визначеної за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти на дату такого придбання.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 2755
24.07.12 02:33

1. Прибуток (позитивне значення курсових різниць) ураховується у складі доходів платника податку, а збиток (від'ємне значення курсових різниць) – у складі витрат платника податку. 2. Якщо платник податку придбавав іноземну валюту у звітних періодах до 01.07.2012 та до кінця кварталу (до дати звітного балансу) така валюта обліковується на його рахунках, то до складу доходів або витрат платника податку включається позитивна чи від’ємна різниця між курсом іноземної валюти до гривні, за яким придбавається іноземна валюта, та курсом іноземної валюти, визначеної за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти на дату звітного балансу. 3."Оподаткування операцій з розрахунками в іноземній валюті передбачено статтею 153 розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу." Відповідно до п. 297.1 ст. 297 ПКУ "Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів: 1) податку на прибуток підприємств;"

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Мурка13
24.07.12 07:08

Спокойствие. В консультации не сказано, что этот предприниматель на едином налоге. Ст. 177 называется "Налогообложение доходов, полученных физлицом-предпринимателем от ведения хоз.деятельности, кроме лиц, избравших упрощенную систему налогообложения". А если ФЛП на общей системе, то курсовая включается. Как и расходы - в статью расходов.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Блонда
25.07.12 12:20

Запутали окончательно...ФЛП-единщик 3 группа - налоговый инспектор утверждает, что я должна курсовую разницу включать в свой доход, т.к. де-факто я получаю сумму бОльшую, чем по курсу нацбанка... К чему апеллировать?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться