Отключить рекламу

Подпишитесь!


16.12.12
727 1 Печатать

Имеет ли право физическое лицо - предприниматель на общей системе налогообложения (плательщик НДС) относить к составу расходов сбор на развитие виноградарства, садоводства и хмелеводства?

   Відповідно до п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу до переліку витрат фізичних осіб - підприємців, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III Податкового кодексу.
   
   Витрати підприємця на загальній системі, це витрати визначені пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, підпунктами 138.10.2 - 138.10.4 пункту 138.10, пунктом 138.11 статті 138 Податкового кодексу.
   
   Відповідно до частини «в» пункту 138.10.4 Податкового кодексу до складу витрат (до складу інших операційних витрат) відносяться суми нарахованих податків та зборів (крім тих, що не визначені в переліку податків та зборів, встановлених Податковим кодексом), суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування тощо, а також суми інших обов'язкових платежів, встановлених законодавчими актами.
   
   До складу витрат, відповідно до вищенаведеної норми, не відносяться суми податків та зборів, передбачені підпунктами 139.1.6 і 139.1.10 статті 139 Податкового кодексу та суми пені, штрафів, неустойки, передбачені підпунктом 139.1.11 статті 139 Податкового кодексу, а саме:
   
   пп. 139.1.6 п.139.1 ст.139 передбачено, що для підприємців – платників ПДВ, не включається до складу витрат суми податку на додану вартість, які входять до ціни товару (роботи, послуги), що придбаваються платником податку для виробничого або невиробничого використання, податків на доходи фізичних осіб, які відраховуються із сум виплат таких доходів згідно з розділом IV цього Кодексу. Для підприємців – не платників ПДВ суми податків на додану вартість, сплачені у складі ціни придбання товарів, робіт, послуг входять до складу витрат;
   
   пп. 139.1.10 п.139.1 ст.139 передбачено, що не включаються до витрат сума збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, яка враховується у зменшення податкового зобов'язання платника податку в порядку, передбаченому пунктами 152.1 і 152.2 статті 152 Податкового кодексу.
   
   Отже, оскільки відповідно статті 138 Податкового кодексу до складу витрат відносяться суми нарахованих податків та зборів та враховуючи винятки даної норми, фізична особа – підприємець, яка перебуває на загальній системі оподаткування має право віднести до складу витрат збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

По материалам АППУ
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Одана
17.12.12 03:53

Можно сначала ответить прямо на вопрос да или нет.А потом уже почему.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться