Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


18.12.12
1021 1 Печатать

Налоговая предлагает бизнесу приобщиться к разработке национальных стандартов трансфертного ценообразования

   Запровадження національних стандартів трансфертного ціноутворення дозволить упередити виведення з України майже 100 млрд. грн. в країни із низькими ставками оподаткування. Відповідні законодавчі пропозиції будуть подані до парламенту вже в січні 2013 року. Про це заявив Голова ДПС України Олександр Клименко під час зустрічі з представниками великого бізнесу.
   
   Згідно з проектом закону, контроль за трансфертними цінами буде здійснюватися у тому випадку, якщо сукупний об’єм операцій з контрагентом перевищив 50 млн. грн. на рік. Бізнес подаватиме звітність раз на рік – до 1 травня наступного за звітним року. Податкова служба проводитиме аналіз інформації дистанційно, без втручання у діяльність бізнесу. В разі неподання звіту чи документації по трансфертним цінам або виявлення порушень податкова служба зможе здійснити перевірку. При цьому в проекті закону передбачено, що ДПС не має права перевіряти ціноутворення в контрольованих операціях у межах звичайної податкової перевірки.
   
   Голова ДПСУ підкреслив, що податкова служба свідомо презентувала законопроект для обговорення з великим бізнесом до його внесення у Верховну Раду. Платники матимуть час ознайомитися із законопроектом та внести у нього свої пропозиції.
   
   «Це новий формат стосунків податкової служби та бізнесу. Ми налаштовані на цивілізований і конструктивний діалог. Україна дає бізнесу можливість отримувати прибуток за рахунок національних ресурсів – людських, природних, інфраструктурних. І цілком справедливо, що бізнес має сплачувати податки саме в Україні. Великі підприємства повинні стати прикладом високої культури сплати податків та брати активну участь у створенні іміджу нашої держави на міжнародних ринках капіталу. Це вигідно, у першу чергу, для самого бізнесу, оскільки імідж країни конвертується в її економічний капітал», - наголосив Олександр Клименко.
   
   Національні стандарти трансфертного ціноутворення були розроблені за ініціативою ДПС України представниками авторитетної консалтингової компанії PriceWaterhouseCoopers.
   
   «Ми взяли за основу найкращий світовий досвід контролю за трансфертними цінами та розробили найбільш оптимальний і комплексний підхід з урахуванням українських реалій. Ми прагнули уникнути помилок, яких припускалися інші країни при запровадженні стандартів трансфертного ціноутворення. Після запровадження цього підходу, український бізнес сам матиме можливість визначити метод встановлення звичайної ціни, обґрунтувати ії ринковість чи прийняти рішення доплатити податки. Це цивілізований підхід, це загальносвітова практика», - запевнив під час презентації проекту партнер PriceWaterhouseCoopers В`ячеслав Власов.
   
   Нагадаємо, трансфертне ціноутворення – це правила податкового законодавства, згідно з якими рівень цін, які використовуються в операціях з поставки товарів, робіт чи послуг між пов’язаними особами, має відповідати рівню звичайних цін. Питання трансфертного ціноутворення можуть виникати як у зовнішньоекономічних, так і у внутрішніх операціях.
   
   Додаткові матеріали
   
   Презентація проекту Закону "Про трансферне ціноутворення"
   
   Презентація Центру моніторингу товарних ринків
По материалам Прес-служба ДПС України
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • IN_NOCHKA
18.12.12 23:20

То б то у нас тепер будуть трансфертні ціни та звичайні ціни. А в чому різниця і на х...я це треба?????

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям