Отключить рекламу

Подпишитесь!


20.03.13
610 18 Печатать

Применяются ли к плательщикам единого взноса финансовые санкции в случае уплаты единого взноса на ненадлежащий счет?

   Чи застосовуються до платників єдиного внеску фінансові санкції у разі сплати єдиного внеску на неналежний рахунок?
   
   Відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску, регулюються Законом України від 08.07.2012 №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон).
   
   Згідно з частинами 5 та 7 статті 9 Закону сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування. Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Фізичні особи-платники єдиного внеску, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.
   
   Платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20-го числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць (частина 8 статті 9 Закону).
   
   Відповідно до пункту 2 частини 11 статті 25 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум.
   
   Згідно з частинами 10 та 13 статті 25 Закону на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
   
   Днем сплати єдиного внеску вважається день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду.
   
   Механізм перерахування на належний рахунок коштів визначений Порядком зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів, який затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 №21-1 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.10.2010 №955/18250 (далі – Порядок).
   
   Згідно пункту 9 Порядку помилково сплачені суми єдиного внеску та/або фінансових санкцій на неналежний рахунок органу Пенсійного фонду, перераховуються шляхом оформлення органом Пенсійного фонду розрахункового документа про перерахування коштів на відповідний рахунок органу Пенсійного фонду за заявою платника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження такої заяви.
   
   У разі сплати сум єдиного внеску на неналежні рахунки застосування фінансових санкцій є правомірним.
   
   Купчанко Інна, головний спеціаліст відділу роботи з платниками
   Головного управління ПФУ в Чернівецькій області

По материалам Головне управління ПФУ в Чернівецькій області
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • бух
20.03.13 23:45

Я не согласна за штраф. При такой ошибке бюджет же не пострадал. Все ж люди, все ошибаются.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • shinna
20.03.13 23:49

У них своя логика... Побольше бы накосить бабла.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ket
21.03.13 00:01

shinna , 100 %!!!!!!!!!!!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лиса
21.03.13 00:02

Я перечислила не на тото счет, так уже 2й месяц не могут вернуть

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Екатерина
21.03.13 00:03

Ошибаться имеют право только парламент и госслужба, а бухгалтера на ошибки права не имееют, им сразу штраф.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • люся
21.03.13 00:16

Скоро кнопочку внедрят в банке, только ошибся циферкой в платеже-ВЗРЫВ!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лена, ЗП
21.03.13 00:30

меня за такое оштрафовали в том году, еще и пеню насчитали. а позвонили аж через 2 месяца, что не тна том счету деньги.... вот так

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лена, ЗП
21.03.13 00:31

а потом вышло разъяснение, что за первые два месяца не штрафуют :)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Света
21.03.13 00:56

меня в том году тоже оштрафовали, пеню взяли. Я письмо написала о переброске суммы на другой счет, а через месяц снова звонок у Вас долг. Опешила. Попросили приехать разобраться (без моего присутствия не обошлось). Ну приехала, инспектор куда-то побежала, а потом сообщила, что в каком-то отделе какая-то "матрена" бросила нами оплаченную сумму на другую фирму. Все поправили. Но зачем я ездила до сих пор загадка, только время потратила.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Оксана
21.03.13 02:59

и я путала район города, штрафовали. но ведь деньги поступили вовремя!!!! и на счет пенсионного фонда!!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ната
21.03.13 03:52

скоти

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Iehbr
21.03.13 06:01

Выход только в создании одного счёта с которого они сами будут брать по декларациям между прочим автоматом как и электронные отчёты. А этот идиотизм со счетами, а кто даний как я так при азаре-великом пидаре каждый год счета меняли на фсё и штрафы рекой текли в их ёбаный бюджет. Азаров-мразь - здохни я хочу на велике покататься чтоб твои подонки людей в дома не загоняли.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Одана
21.03.13 06:50

А я ничего не путала.Ошибся банк.Позвонили через несколько месяцев.Насчитали и пеню и штраф.Я в банк.Похамили мне там,что они люди тоже.Еле смогла деньги забрать-перечислить на правильный счет они не могут без получения денег и новой платежки.Но письмо извинение выдали.Это ПРАВЕКС БАНК.Отвратительное отношение к людям.Пошла с письмом добиваться.Ничего не добилась.Банк ошибся,но виноваты плательщики

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • противный
21.03.13 09:30

БУХГАЛТЕР - САПЕР:- не имеет права на ошибку!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Гоша
21.03.13 10:41

Снова изменилось законодательство? Приняли же,что оплата поквартально,до 20 числа в месяце,следующем за отчетным!!! При чем здесь помесячная оплата?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Одане
21.03.13 14:21

У Вас исключительная ситуация. У нас тоже был ошибся банк (Таскомбанк). так по письму они признали свою вину и уплатили в бюдет за счет банка и штраф и пеню.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Вита
23.03.13 00:49

Защититься возможно. А как ПФУ проинформировал плательщиков о смене счетов? (отчеты мы высылаем электронной почтой и в ПФУ не вхожи).

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Lama
23.03.13 06:13

Да действительно, ведь поквартально с нового года должны платить ЕСВ ЧП-ники????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться