Отключить рекламу

Подпишитесь!


26.03.13
4199 9 Печатать

Является ли выходное пособие базой для начисления ЕСВ и налогообложения НДФЛ?

   Чи являється вихідна допомога базою для нарахування ЄСВ та оподаткування ПДФО?
   
   Виплата вихідної допомоги працівникам регламентується Кодексом Законів про Працю України.
   
   Згідно статті 44 цього Кодексу при припиненні трудового договору працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку, з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, а саме:
   
   • відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці;
   
   • зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників;
   
   • виявлення невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я, які перешкоджають продовженню даної роботи, а так само в разі відмови у наданні допуску до державної таємниці або скасування допуску до державної таємниці, якщо виконання покладених на нього обов'язків вимагає доступу до державної таємниці;
   
   • поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу.
   
    При звільненні працівника у разі призову або вступу на військову службу або направлення на альтернативну (невійськову) службу (пункт 3 статті 36) – вихідна допомога виплачується у розмірі не менше двомісячного середнього заробітку.
   
    Якщо звільнення є наслідком порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39) – вихідна допомога виплачується у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.
   
    Середня місячна заробітна плата розраховується на підставі Постанови «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 р. № 100.
   
   Згідно пункту 4 розділу 1 Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170 на суми вихідної допомоги не нараховується та не утримується єдиний соціальний внесок.
   
   Отже, суми вихідної допомоги в Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України не відображається .
   
   В свою чергу, Державна податкова Служба , керуючись статтею 52 ПКУ, повідомила в листі № 4628\6\17-0715 від 09.03.2011 року, що сума вихідної допомоги згідно підпункту 164.2.18 пункту 164.2 статті 164 ПКУ відноситься до інших доходів , які включаються до загального місячного оподатковуваного доходу фізичної особи і оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статті 167 Кодексу, тобто якщо сума загального місячного оподатковуваного доходу менша або дорівнює сумі десяти мінімальних заробітних плат установлених на 1 січня звітного податкового року, то застосовується ставка 15 відсотків, а якщо сума перевищує десять мінімальних заробітних плат, то до частини доходу який дорівнює 11470,00 гривень в 2013 році застосовується ставка 15%, а частина яка перевищує зазначену суму оподатковується за ставкою 17%.
   
   Слід зазначити, що в підпункті 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ зазначено, що податкова соціальна пільга застосовується до доходів фізичної особи в вигляді заробітної плати та інших прирівняних до неї виплат, компенсацій та винагород згідно законодавства. Застосування податкової соціальної пільги до інших доходів ніж заробітна плата , Кодексом не передбачено.
   
   Отже, при виплаті вихідної допомоги працівникам, підприємство повинно розрахувати, утримати та перерахувати до бюджету у встановлені строки податок з доходів фізичної особи з вихідної допомоги.
   
   В Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку (1-ДФ) вихідна допомога відображається з ознакою доходу 127.
   
   Аудиторська компанія «Престиж-Аудит»
   www.buh-audit.com
   044 229 10 51
   067 614 41 49

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Н
27.03.13 05:08

Коолеги! Кто-нибудь на практике віплачивал віходное пособие, как оно оформляется?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
27.03.13 05:17

напишите свою почту

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
27.03.13 05:17

вышлю информацию

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Н
27.03.13 05:34

rpuu@mail.ru Спасибо!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • лена
27.03.13 06:45

ПДФО утримувати повністю 15%, пільга не застосовується????? а якщо в місяці звільнення були ще нарахування , як з ними бути???? застосовувати пільгу чи ні? хтось на практиці проходив?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • С
27.03.13 12:59

в месяце увольнения льгота в любом случае не применяется

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 1
  • Крымчанка
27.03.13 14:04

Для С НКУ ст.169.3.4. Податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку помер або оголошується судом померлим чи визнається судом безвісно відсутнім, або втрачає статус резидента, або був звільнений з місця роботи.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Юлія
28.03.13 04:33

Лена, соціальна пільга може застосовуватись тільки до таких нарахувань як заробітна плата та прирівняних до неї виплат (відпускні, премії, доплати і ін.). Вихідна допомога не відноситься до фонду оплати праці, отже ви не маєте права застосувати до неї пільгу. Наприклад, якщо в місяці звільнення, працівнику була нарахована заробітна плата за 5 робочих днів - 600,00, компенсація за невикористану відпустку 500,00 і вихідна допомога - 1000,00, то до з\п та компенсації в сумі 1100,00 гривень Ви застосовуєте пільгу, а до вихідної допомоги в сумі 1000,00 грн. ні.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Н
28.03.13 13:32

А выплатить выходное пособие при увольнении можно или оно выплачивается только в каких-то определенных случаях? Подскажите, кто сталкивался с этим на практике

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться