Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


23.04.13
1728 17 Печатать

Вниманию плательщиков налога на прибыль предприятия! Декларация за I квартал 2013 года не подается!

   ДПС у м. Києві нагадує, що відповідно змінам до Податкового кодексу України, внесених Законом України від 05.07.2012 року № 5083-VI, юридичні особи не подають податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за І квартал звітного року, незалежно від обсягів річного доходу та сплати авансових внесків, розрахованих у розмірі 1/12 від суми податку, нарахованого за попередній рік.
   
   Звертаємо увагу платників податку, що у разі виявлення помилки у декларації з податку на прибуток за 2012 рік, вони мають право подати уточнену річну декларацію і змінити задекларовані зобов’язання та відповідно суми авансових внесків, встановлені пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України.
   
   Змінені в уточненій річній декларації зобов’язання змінюють суми авансових внесків за всі періоди їх нарахування.
   
   Таким чином, у разі коли в уточненій декларації збільшується сума зобов’язань з податку на прибуток за 2012 рік, платник податку зобов’язаний сплатити суму недоплати та штраф відповідно до пункту 50.1 статті 50 Кодексу за кожен звітний період, термін сплати авансових внесків за яким на дату подання уточненої декларації настав.
По материалам ДПС у м. Києві
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Туки
24.04.13 07:34

Очень "актуально". Почему только не числа 10 мая?

Ответить
  • ????
24.04.13 07:55

10 мая они будут отдіхать)))))

Ответить
  • Алиса в Стране чудес
24.04.13 08:02

Так это же не разъяснение, это же "нагадування". Наверное, некоторые наши коллеги все-таки подают декларашечки!

Ответить
  • Туки
24.04.13 08:22

Даже и не сомневайтесь, что подают. Я была у своего инспектора, они все в шоке от такого массовой подачи дек за 1 кв. Теперь обзванивают всех, что б подали письма о не действительности. Просто прямым текстом говорят - ИДИОТЫ! А мы смеемся, что они тупые.....

Ответить
  • Аноним
24.04.13 08:22

Особенно это разъяснение актуально для тех, кто хочет подать деку за 1 квартал, чтобы отменить свои авансовые взносы. А им говорят - "низ-з-з-я!"

Ответить
  • Ольга
24.04.13 08:28

не воспринимайте все буквально. Это явно часть какого-то письма, в котормо давали ответ по какой-то конкретной ситуации. Вот нельзя в таком виде новости выкладывать! Хотть бы номер письма указали.

Ответить
  • IN_NOCHKA
24.04.13 08:59

Туки24.04.2013 08:22:16 Даже и не сомневайтесь, что подают. Я была у своего инспектора, они все в шоке от такого массовой подачи дек за 1 кв. Теперь обзванивают всех, что б подали письма о не действительности. Просто прямым текстом говорят - ИДИОТЫ! А мы смеемся, что они тупые.....______________Якби по 10 разів на дню не змінювалось законодавство - то розумними були б ВСІ. А так, не встигнеш до роботи дійти вже все помінялось - от люди і здають, це не заборонено. Бо думають зараз не здамо а через місяць нам штрафи впаяють. Як Алентова казала "УЧИТЕЛЯ ХОРОШИЕ БЫЛИ"

Ответить
  • Люля
24.04.13 11:54

А если у меня убытки и я не хочу платить авансы? Здаваться надо....

Ответить
  • Таня
24.04.13 11:59

Да уж заморочили людям головы, а теперь возмущаются...

Ответить
  • Лия
24.04.13 17:30

Так, что по прибыли ничего не надо сдавать?... Верится с трудом!! А не ввели они каких нибудь типа "Авансових розрахунків"?

Ответить
  • Аноним
24.04.13 17:58

Люля Вы и не платите не из-за того что убытки, а из-за того , что нет прибыли и соответственно размера аванса. Лия не введут уж точно - нет оснований пока что

Ответить
  • Александра
24.04.13 19:28

"Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2013 року юридичні особи не подають, за одним виключенням…" Завдяки змінам, внесеним Законом № 5083-VI в Податковий кодекс України, відтепер юридичні особи не подають податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 квартал звітного року. При цьому не має значення обсяг доходу, отриманий ними за попередній рік. Не має значення і наявність чи відсутність сплати ними авансових внесків, розрахованих у розмірі 1/12 від суми податку нарахованого за попередній рік. Єдиним виключення із цього загального правила щодо 1 кварталу є ситуація, коли юридична особа сплачує у 2013 році авансові внески (1/12), але за результатами першого кварталі 2013 року отримала збитки. Такому платнику податків надане право (тобто, за його бажанням) подати податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2013 року. Звертаємо увагу на те, що таке подання податкової декларації не є обов’язком, це рішення приймається платником податку самостійно для того, щоб підприємство було звільнено від сплати авансових внесків у 2-4 кварталах звітного року. У разі прийняття такого рішення додатково разом із декларацією необхідно подати до податкового органу і фінансову звітність за 1 квартал. Ці умови передбачені пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України (з урахуванням внесених змін). У разі прийняття рішення щодо звітування за результатами 1 кварталу (саме у описаному випадку), такий платник податків зобов’язаний тоді подавати податкову декларацію з податку на прибуток і за півріччя, і за три квартали, і за рік. Всі інші платники податків за результатами 1 кварталу 2013 року податкову декларацію з податку на прибуток підприємства не подають.

Ответить
  • Новичок
24.04.13 21:59

А если лохонулись и отправили по электронке? Как правильно поступить, чтобы не платить (в деке поставлен налог к уплате) и в дальнейшем не подавать?

Ответить
  • Аноним
25.04.13 09:35

Туки 24.04.2013 08:22:16 Даже и не сомневайтесь, что подают. Я была у своего инспектора, они все в шоке от такого массовой подачи дек за 1 кв. Теперь обзванивают всех, что б подали письма о не действительности. Просто прямым текстом говорят - ИДИОТЫ! А мы смеемся, что они тупые..... ___________ Так в кодексе четко прописано не сдавать только для тех, кто платить авансовые взносы, а для остальных. написано только. что не платить авансовые взносы. а про сдачу исключительно годовой отчёт нет.. Вот и думайте, кто тупые

Ответить
  • бух
25.04.13 13:14

10 - го они скажут - ПОДАВАТЬ !!!!!!!

Ответить
  • бух2
25.04.13 13:26

Зверніть увагу на текст пункт 57.1 1. Новостворені підприємства подають декларацію за рік (без подання декларацій за квартал, півріччя та дев'ять місяців) та сплачують на підставі цієї декларації. 2. Підприємства, у яких доходи не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків. Як видно, нічого не вказано про, те, що підприємства у пункті 2 не подають декларації за за квартал, півріччя та дев'ять місяців. Тобто, підприємства, у яких доходи не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи подають декларації за квартал, півріччя та дев'ять місяців, рік, але сплачують податок на підставі декларації за рік. Я бухгалтер підприємства з доходами менше 10 млн. В ДПС кажуть, що за 1 квартал декларацію подавати не потрібно. Думаю, це не правильно. Потім буде штраф за неподання декларації. Подробнее: http://buhforum.com/viewtopic.php?f=15&t=2336&p=56701#p56701

Ответить
  • дурачок
14.06.13 14:05

и все таки, если ситуация : не нужно сдавать, но сдали и заплатили полученную сумму налога, то ЧТО????

Ответить