Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


23.04.13
1914 47 Печатать

Право плательщика налога на прибыль подать декларацию за I квартал

   З 1 січня 2013 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 05.07.12р. № 5083-VI, в частині введення річного (податкового) періоду звітування для платників податку на прибуток.
   
   Відтепер платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
   
   Тобто, платники податку на прибуток, доходи яких, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування в податковій декларації за 2012 рік перевищують 10 млн. грн., сплачують авансові внески наступні дванадцять місяців (у березні - грудні 2013 року та січні і лютому 2014 року).
   
   Разом із зміною податкового періоду, для платників податку на прибуток, які будуть звітувати раз на рік, змінюється і термін надання такого звіту. Згідно п.п.49.18.3 Податкового кодексу України платники податку на прибуток, базовий звітний (податковий) період яких дорівнює календарному року, повинні подавати декларацію протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
   
   Але деякі платники податку на прибуток повинні (або мають право) надати податкову декларацію з податку на прибуток не за підсумками 2013 року, а вже за І квартал цього року.
   
   По-перше, у разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками I кварталу звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за I квартал 2013 року. Такий платник податку авансових внесків у II - IV кварталах 2013 року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік.
   
   Платник податку, який за підсумками минулого 2012 року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у 2013 році, а за підсумками I кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали 2013 року та за рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.
   
   Надати декларацію за І квартал 2013 року платники податку на прибуток повинні (мають право) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
По материалам ДПС у Харківській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • доброжелатель
23.04.13 23:05

"По-перше" это понятно, а где "по-друге"? Или предпоследний абзац и есть "по-друге"? Но тогда при чем тут декларация за 1 кв, если в нем четко сказано о декларации за полугодие? Скорее всего намек на то, что будут заставлять подавать и за 1 кв

Ответить
  • Eлена
23.04.13 23:09

Если по итогам 2012 объем больше 10 млн и авансы в 2013г платим - не подаем прибыль за 1-й кв?

Ответить
  • 1231
23.04.13 23:16

ни хера не пойму блджад, пустое предприятие на общей без деятельности как отчитывается? скажите бога ради кто-нибудь))

Ответить
  • Аноним
23.04.13 23:25

1231 - дкларацию сдаете в конце 2013 года за год. (если за 2012 сдали пустую и в 1 квартале 2013 тоже пусто).

Ответить
  • Аноним
23.04.13 23:26

тоже пусто- это нет никакой прибыли

Ответить
  • не понятно
23.04.13 23:26

Что уж не понятно к чему этот пункт "Платник податку, який за підсумками минулого 2012 року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у 2013 році, а за підсумками I кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали 2013 року та за рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань." кто в двух словах может сказать как его применять

Ответить
  • Туки
23.04.13 23:28

Для 1231 Все отчитываются ЗА ГОД. В 1 кв. сдают 10 млн у которых убыток или нет прибыли!

Ответить
  • Ольга
23.04.13 23:44

кто сказал, что крупные (более 10 млн за 2012 год) не отчитываются за квартал? Ну где это написано?? 152.9. Для цілей цього розділу використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Базовим податковим (звітним) періодом для цілей цього розділу є календарний квартал; Все нюансы подачи - для определенных категорий плательщиков (менее 10 млн, неприбыльные и т.д.). Для обычных плательщиков - квартальный период никто не отменял.

Ответить
  • Натали для не понятно
23.04.13 23:48

Его применять, если в годовой деке 2012 у вас убыток или ноль налога, а в 1 квартале пошла прибыль. За 1 квартал не подаете, а начинаете подавать деку за полугодие и дальше, чтобы начислить налог и платить его поквартально (как раньше)

Ответить
  • Нана
23.04.13 23:51

"не понятно" предприятие. которое за 2012год не имело прибыли, а за 2013год в 1-ом квартале получило прибыль, будет расчитывать и платить налог на прибыль по схеме, как мы платили в 2012году.

Ответить
  • Натали для Ольга
23.04.13 23:55

57.1. ....... Платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік БЕЗ ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ. Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців) та не сплачують авансового внеску. Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків. У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому цим Кодексом. Платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань. У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань. При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний строк подачі річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік. Форма розрахунку, передбачена у цьому пункті, затверджується у порядку, встановленому цим Кодексом.

Ответить
  • Ольга
24.04.13 00:08

Натали, == щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік БЕЗ ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ. == Речь идет об УПЛАТЕ АВАНСОВЫХ взносов без подачи отдельных деклараций, т.к. размер авансовых взносов рассчитан в годовой деке за 2012 год. Статья 57 не регулирует ПОДАЧУ декларации, а регулирует уплату обязательств. Стаття 57. Строки сплати податкового зобов'язання Для определения сроков подачи декларации - статья 49

Ответить
  • ТатьянаМ
24.04.13 00:15

У нас была прибыль за 2012 год, и мы платим авансовые платежи. Но за 1 квартал 2013 убыток. Налоговая не рекомендует подавать декларацию за 1 квартал - сказали, что сразу придут и начислят еще больше.

Ответить
  • Елена, Харьков
24.04.13 00:18

Ольга, вы с Луны? Эта тема пережевывается уже давно, есть разъяснения налоговиков. Что вы воду мутите, новичков путаете? С вашим подходом вам прямая дорога в строй налоговиков, перекручиваете все на раз, игнорируя очевидное. Хотите - сдавайте, или вам нужно поспорить, доказать свою правоту? Так давайте поспорим, что река станет морем, и осень с весною поменяются вскоре....

Ответить
  • Ольга ТатьянеМ
24.04.13 00:19

Вы имеете право (не обязаны) подать деку за 1 кв и после этого неплатить авансовые взносы. Если деку не подадите- будете обязаны платить авансовые взносы.

Ответить
  • Ольга Елене, Харьков
24.04.13 00:21

поживем - увидим. Я читаю первоисточник и делаю выводы. Ни в одном комментарии не увидела четкого указания для неподачи декларации для больших предприятий. А новички должны учитья делать свои выводы.

Ответить
  • Илья
24.04.13 00:43

А как быть с авнсовами платежами, если по результатам первого кв. 2013 года ноль, декларация в базу ГНИ втянется после 13.05.13 а срок оплаты согласованных обязательств 30.04.13?

Ответить
  • ТатьянаМ
24.04.13 00:58

Тут уже каждый решает сам, что ему нужнее. Сдать декларацию с убытком и ждать проверку или просто платить авансовые взносы.

Ответить
  • Тоже Елена
24.04.13 01:53

Простите, повторю вопрос Елены: "Если по итогам 2012 объем больше 10 млн и авансы в 2013г платим - не подаем прибыль за 1-й кв?"

Ответить
  • Ольга Г
24.04.13 02:16

Т.е. итого- сдавать декларацию надо только годовую за 2013год- и те кто платит авансы (более 10млн. ) и не хочет демонстрировать убытки; и те кто не платит авансы ( до 10млн) и у них нет прибыли за 1 кв.2013г для дальнейшего налогообложения. Вроде так? И по балансу (для сдачи в налоговую)- все симметрично? ( сдаем за год 2013г) Люди кто точно это знает-уточните.

Ответить
  • Бухай
24.04.13 03:27

відповідно змінам до Податкового кодексу України, внесених Законом України від 05.07.2012 року № 5083-VI, юридичні особи не подають податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за І квартал звітного року, незалежно від обсягів річного доходу та сплати авансових внесків, розрахованих у розмірі 1/12 від суми податку, нарахованого за попередній рік.

Ответить
  • Галина 2
24.04.13 04:24

Чи треба здавати декларацію про прибуток за 1 кв 2013 , якщо за 2012-збиток і за 1 кв 2013 теж збиток ?

Ответить
  • ИННА
24.04.13 04:35

МОЖЕ ХТО ЗНАЄ, ЯКЩО КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО СПЛАЧУЄ ЧАСТКУ ЧИСТОГО ПРИБУТКУ У ДЕРЖ БЮДЖЕТ, ТРЕБА ПОДАВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ ТА ФІН ЗВІТНІТЬ?

Ответить
  • Костя
24.04.13 04:44

Ну что сказать, во-первых я согласен с Ольгой, что исходя из изменений до Податкового кодексу України, внесених Законом України від 05.07.2012 року № 5083-VI, не следует того, что те, у кого оборот превысил 10 млн. грн. за 2012г. не должны подавать деку за 1 кв. 2013г. именно потому, что ст. 57 не регламентирует сроки подачи вообще!!! Их регламентирует именно статья 152.9.1 в которую, как известно никаких изменений не вносили!!! А все потому, что наши «умные законописаки» как всегда немного напутали и изменения сроков подачи налога, прописали в статье сроков уплаты налога!!!! Кстати, с этим согласны и в налоговой, и уже подали соответствующее предложение в область (в моем случае в Донецкую), по устранению данной коллизии!!! Итог: как я понимаю ситуацию, то с юридической точки зрения, все те у кого оборот превысил 10 млн. грн. за 2012г, должны подавать деку!!! Но налоговикам она не нужна и вас заставят написать письмо, о том, что она недействительна. Иными словами смысла подавать её, нет! Но как себя обезопасить, предлагаю как вариант, написать официальный запрос в ваши местные ГНИ, по разъяснению как именно вашему предприятию поступать в данной ситуации! И в случае чего у вас будет официальный ответ, что подавать не нужно!!! Лично я собираюсь так и поступить.

Ответить
  • Костя
24.04.13 05:09

Небольшое уточнение, сроки подачи деклараций и базовые отчётные периоды регламентирует ст. 49, а ст.152.9 регламентирует отчётные периоды применяемые именно для налога на прибыль, но суть выше изложенного от этого не меняется.

Ответить
  • Ольга для Кости
24.04.13 05:10

Проблема в том, что ответ так быстро не получишь на запрос, а сроки уже поджимают. Я вижу смысл подачи квартальной деки в том, что если обязательство за квартал превысит авансовые платежи, бюджет пополнится налогом. Авансовые платежи указываются в приложении ЗП и переносятся в саму деку.

Ответить
  • Костя
24.04.13 05:18

Я звонил в Киевскую консультацию, там сказали сдавать не нужно, плюс звонил своему инспектору, и она сказала, что в любом случае хоть превысят обязательства авансовые платежи, хоть нет, деку в любом случае презнают недействительной!!! Сказаза что до 1 марта 2014 г. мы сдаем годовую, где учитываем все авансовые платежи и разницу (если она будет) доплачиваем до 10 марта 2014г. Просто не вижу смысла париться и сдвать деку, итог уже ясен и их ответ однозначен и безапелляционнен!!!

Ответить
  • Вика
24.04.13 05:54

Нужно ли сдавать деку за 1 квартал, если предприятие не 10-млн., за 2012 сработали в 0, а по 1 кварталу прибыль??? И сейчас тоже не 10 млн... Спасибо!!!!

Ответить
  • ,,,
24.04.13 06:31

Відтепер платники податку на прибуток, доході яких перевищують 10 млн. за 2012 р,щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Ответить
  • Александра
24.04.13 10:15

ВИКА, Вам придется сдавать, НО....за полугодие, за три квартала и за год!

Ответить
  • Александра
24.04.13 10:17

"Якщо за результатами 2012 року відсутній прибуток або отримано збиток, а за результатами 1 кварталу 2013 року отримано прибуток – перша декларація подається за півріччя" Завдяки змінам, внесеним Законом № 5083-VI до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України значно змінено порядок подання звітності з податку на прибуток підприємств. Відтепер більшість платників податку на прибуток звітує до податкових органів за результатами звітного року. В той же час, платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

Ответить
  • Александра
24.04.13 10:21

"Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2013 року юридичні особи не подають, за одним виключенням…" Завдяки змінам, внесеним Законом № 5083-VI в Податковий кодекс України, відтепер юридичні особи не подають податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 квартал звітного року. При цьому не має значення обсяг доходу, отриманий ними за попередній рік. Не має значення і наявність чи відсутність сплати ними авансових внесків, розрахованих у розмірі 1/12 від суми податку нарахованого за попередній рік. Єдиним виключення із цього загального правила щодо 1 кварталу є ситуація, коли юридична особа сплачує у 2013 році авансові внески (1/12), але за результатами першого кварталі 2013 року отримала збитки. Такому платнику податків надане право (тобто, за його бажанням) подати податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2013 року. Звертаємо увагу на те, що таке подання податкової декларації не є обов’язком, це рішення приймається платником податку самостійно для того, щоб підприємство було звільнено від сплати авансових внесків у 2-4 кварталах звітного року. У разі прийняття такого рішення додатково разом із декларацією необхідно подати до податкового органу і фінансову звітність за 1 квартал. Ці умови передбачені пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України (з урахуванням внесених змін). У разі прийняття рішення щодо звітування за результатами 1 кварталу (саме у описаному випадку), такий платник податків зобов’язаний тоді подавати податкову декларацію з податку на прибуток і за півріччя, і за три квартали, і за рік. Всі інші платники податків за результатами 1 кварталу 2013 року податкову декларацію з податку на прибуток підприємства не подають.

Ответить
  • Михаил
24.04.13 11:29

Александра, что вы путаете, не надо Вике сдавать, она же НЕ 10 миллионик, ей что внески надо начислять?

Ответить
  • Новичок
24.04.13 23:52

А если лохонулись и уже сдали по электронке? Как правильно поступить, чтобы не платить (в деке поставлен налог к уплате) и в дальнейшем не подавать?

Ответить
  • Михаил
25.04.13 01:23

Новичок, так все равно скорее всего ее признают недействительной

Ответить
  • Валюша
25.04.13 11:39

Блин..согласна с Ольгой и Костей. Ст.57 касается оплаты. Если её красиво в акте подать, запросто можно неподачу отчёта обрисовать. Сдача и отчётный период оговорены другими статьями (49,152). А их не меняли. И в письмах своих налоговая о ст.57 рассказы рассказывает...Особенно беспокоит статья 152.9... Сегодня "молятся" на ст.57, завтра на ст.152 "молиться" начнут...И пусть лучше в таком случае, поданный 1й квартал признают недействительным. За это "перебдение" штрафы платить не надо.. Написали через Ж очередное "покращення", пусть теперь пожинают плоды - пишут акты с непризнаниясми :) томами..

Ответить
  • Александра
25.04.13 14:51

Михаилу: Я не путаю. Поверьте, я дала уже консультации по этому вопрос МИНИМУМ....8.000 плательщикам налога на прибыль (не считая семинаров)... Ну, а чтобы Вы убедились, я еще раз приведу положения пункта 57.1 статьи 57 Налогового кодекса Украины, но для начала напомню УСЛОВИЯ, которые описала Вика: 1. У нее за 2012 - прибыли - "0"; 2. За 1 квартал 2013 года - ЕСТЬ ПРИБЫЛЬ. "57.1. <…> Платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року НЕ ОТРИМАВ ПРИБУТОК або ОТРИМАВ ЗБИТОК, податкові зобов’язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, А ЗА ПІДСУМКАМИ ПЕРШОГО КВАРТАЛУ ОТРИМАЄ ПРИБУТОК, має подати податкову декларацію за ЗА ПЕРШЕ ПІВРІЧЧЯ, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов’язань."

Ответить
  • Александра
25.04.13 14:53

Новичку: Как писали тут на одной из соседних страниц, во многих ГНИ инспектора просят, чтобы бухгалтера написали письма о том, чтобы их декларации за 1 квартал признали недействительными.

Ответить
  • Александра
25.04.13 15:09

Валюше: Не думаю, что кто-то будет что-то "в акте подавать". Ну, а если у кого-то "зеленого" возникнет такое желание, то...вот система защиты: "49.18. Податкові декларації, КРІМ ВИПАДКІВ, ПЕРЕДБАЧЕНИХ ЦИМ КОДЕКСОМ, подаються за БАЗОВИЙзвітний (податковий) період, що дорівнює: <…>

Ответить
  • Александра
25.04.13 15:48

Для сомневающихся в том, что в основном отчетным периодом для 10-ти миллионников стал ГОД: Вот цепочка... Податковий кодекс України 57.1. <…> Платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік БЕЗ ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ. ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ НАКАЗ від 21.12. 2012 року №1171 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році» Запитання 7: У які терміни сплачуються авансові внески? Відповідь: <…> Податкове зобов’язання з податку на прибуток, ВИЗНАЧЕНЕ платником У ПОДАТКОВІЙ ДЕКЛАРАЦІЇ за 2013 РІК, підлягає сплаті не пізніше 11 БЕРЕЗНЯ 2014 року. ****** Обращаю внимание на то, что для расчета срока «11 БЕРЕЗНЯ» применен срок не в 40, а в 60 дней! А этот срок применяется в случае, если базовым считается не квартал, а год!!! Податковий кодекс України 49.18. Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за БАЗОВИЙ звітний (податковий) період, що дорівнює: <…> 49.18.3. календарному РОКУ, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - ПРОТЯГОМ 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

Ответить
  • Валюша
26.04.13 00:46

Александре: Вот именно.. "49.18. Податкові декларації, КРІМ ВИПАДКІВ, ПЕРЕДБАЧЕНИХ ЦИМ КОДЕКСОМ, подаються за БАЗОВИЙзвітний (податковий) період, що дорівнює: <…>" "Стаття 57. Строки СПЛАТИ податкового зобов'язання." РОЗДІЛ ІІІ. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК. " 152.9. ДЛЯ ЦІЛЕЙ ЦЬОГО РОЗДІЛУ використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. БАЗОВИМ ПОДАТКОВИМ (ЗВІТНИМ) ПЕРІОДОМ для цілей цього розділу є КАЛЕНДАРНИЙ КВАРТАЛ; 152.9.1. звітний податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду, крім: <…>"

Ответить
  • Александра
26.04.13 04:15

Валюше: БАЗОВЫМ является ..квартал, но только для тех случаев, которые НЕ ПОПАЛИ в ИСКЛЮЧЕНИЕ. Налоговый кодекс не оговаривает ...в каких именно статьях должны быть указаны эти исключения. В пункте 49.18 указана обобщающая фраза "КРІМ ВИПАДКІВ, ПЕРЕДБАЧЕНИХ ЦИМ КОДЕКСОМ". Ну, а то, что это исключение оказалось для ОПРЕДЕЛЕННЫХ СИТУАЦИЙ в другой статье Кодекса - роли не играет. Не знаю, знаете ли Вы, что у нас и до этого события были налогоплательщики, которые подавали декларацию только РАЗ в ГОД. Приведу пример: Стаття 155. Особливості оподаткування виробників сільськогосподарської продукції Підприємства, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, визначеної статтею 209 цього Кодексу, сплачують податок у порядку і в розмірах, передбачених цим розділом, за підсумками звітного податкового року. Підприємства, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, подають декларацію з податку у строки, визначені законом для річного податкового періоду. Обратите внимание на название 155-ой статьи. Там просто фигурирует слово "ОПОДАТКУВАННЯ", которое никак нельзя назвать "сроком подачи отчетности" или "сроком уплаты налога", но..ничего...и подача, и уплата раз в год...живут и здравствуют... ИСКЛЮЧЕНИЙ, которые не подчиняются БАЗОВЫМ срокам подачи отчетности в Кодексе...предостаточно... Причем, все это - благодаря положениям именно...Налогового кодекса... Просто его надо уметь читать не разрозненно, а весь...целиком...

Ответить
  • Валюша
26.04.13 04:48

Александре: "152.9.1.... крім: виробників сільськогосподарської продукції, визначених статтею 155 цього розділу, для яких річний податковий період починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року; " и т.д. по статье..

Ответить
  • Александра
26.04.13 12:31

Валюше: Вы письмо Миндоходов от 17.04.2013 р. № 1423/7/99-99-19-03-01-17 читали? Для всех, кто не читал, напомню его ГЛАВНОЕ содержание (это письмо есть на этом сайте): "Міністерством доходів і зборів України в листі від 17.04.2013 р. № 1423/7/99-99-19-03-01-17 рекомендовано платникам податків використовувати до затвердження змін до відповідних форм податкової звітності нову редакцію додатку ЦП до податкової декларацій з податку на прибуток підприємства, яка запропонована проектом наказу, для її подання до податкових органів за своїм місцезнаходженням замість встановлених відповідними наказами форм. <...> ...наявність прибутку від операцій з ЦП за підсумками І кварталу 2013 р. не є підставою для подання податкової декларації з податку на прибуток за перше півріччя та три квартали 2013 р." И хоть оно касается тех, кто по результатам 2012 года не получил прибыль или получил убытки, а в первом квартале получил прибыль ТОЛЬКО от продажи ЦБ, но в данном вопросе ВАЖНА его сущность - Декларация по налогу на прибыль налогоплательщиком подается...за ГОД.

Ответить
  • Александра
26.04.13 12:57

Напоследок я напомню кое-что из Закона № 5083-VI, который ИЗМЕНИЛ пункт 57.1, из-за которого разгорелось столько дискуссий...))) Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні» від 5 липня 2012 року № 5083-VI Верховна Рада України постановляє: I. Внести до Податкового кодексу України такі зміни: <…> 91. У розділі XX "Перехідні положення": 3) у підрозділі 4: пункт 2 доповнити абзацом другим такого змісту: "Платники податку на прибуток підприємств, які ПОЧИНАЮЧИ з 2013 року ПОДАЮТЬ РІЧНУ ПОДАТКОВУ ДЕКЛАРАЦІЮ ВІДПОВІДНО ДО пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев’ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;" Почему - напоследок? Просто потому, что каждый останется при своем мнении, но могу дать гарантию - НИ ОДНО ПРЕДПРИЯТИЕ НЕ БУДЕТ ОШТРАФОВАНО за неподачу декларации по налогу на прибыль за 1 квартал 2013 года...

Ответить
  • Александра
26.04.13 13:09

Кстати, учитывая, что по молодости лет я участвовала в создании проектов законов (по налогообложению), то сегодня задалась вопросом, а поменяла бы я положения пункта 152.9 ? Путем размышлений я пришла к выводу, что НЕТ, я бы его не меняла. Причина - неоходимо оставить легитимность подачи отчетности по налогу на прибыль ... за полугодие и за три квартала для тех, кто не имел прибыли за предыдущий год или имел убытки, а по результатам 1 квартала следующего года получил прибыль.

Ответить
  • Елена
29.04.13 03:24

Если предприятие 10-ти млн за прошлый годд, в 1 кв. 2013 убыточное, но авансовый платеж за март уплатили. За 1 кв. сдаем убыточную декларацию, то как быть с авансовым платежом, его можно перекинуть на какой-нибудь другой налог.

Ответить