Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


28.04.13
981 8 Печатать

Статус налогоплательщика не влияет на обязанность уплачивать ЕСВ

   Ухвала ВАСУ від 13.12.2012 №К/9991/76743/11
   
   Суд визнав правомірними вимоги територіального управління ПФУ до приватного підприємства щодо сплати заборгованості зі страхових внесків.
   
   Під час прийняття такого рішення суд керувався законодавчими нормами, відповідно до яких загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які працюють за трудовим договором (контрактом) або на інших передбачених законодавством умовах:
   
   на підприємствах незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання;
   у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств;
   в об’єднаннях громадян;
   у фізосіб — суб’єктів підприємницької діяльності та інших осіб.

   Ці вимоги стосуються також юр- та фізосіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент).
   
   Водночас чинним законодавством не передбачено такої пільги, як звільнення від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) для суб’єктів підприємницької діяльності, котрі перейшли на спрощену систему оподаткування.
   
   Оскільки ЄСВ не входить до системи оподаткування, на нього не поширюється податкове законодавство, а іншим законодавством не встановлені пільги з його нарахування та сплати або звільнення від його сплати. Отже, обов’язок сплачувати ЄСВ особами, які працюють у суб’єктів підприємницької діяльності — платників єдиного податку, не залежить від статусу платника податку.
   
   Нагадаємо, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у т. ч. донарахованих страхувальниками або територіальними органами ПФУ, накладається штраф залежно від строку затримки платежу. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1% зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
По материалам Головбух24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Yupiter
29.04.13 02:18

Я СПД ФО на общей системе. ЕСВ не плачу тк нет доходов. А разве нужно платить?

Ответить
  • Артём Г.
29.04.13 02:43

На общей, при отсутствии доходов не нужно платить ЕСВ.

Ответить
  • olga
29.04.13 06:07

правильно

Ответить
  • Iren
29.04.13 06:50

Если СПД на общей системе и есть хоть какие-то цифры, то Пенсионный Фонд по итогам года все-равно заставляет платить ЕСВ с минимальной зарплаты, иначе годовой отчет не принимает. Аесли декларация о доходах пустая, тогда не платим.

Ответить
  • Светлана
29.04.13 09:37

А если у меня за прошлый год была деятельность.а в этом нет.какбытьсавансовыми платежами?Фоп на общей системе.

Ответить
  • Наталья
29.04.13 22:55

А если единоналожник и нет деятельности? В ПФУ писали письмо, что деятельность приостановлена?

Ответить
  • Лн
29.04.13 23:12

Общая система без доходов или закрытие дают право не платить ЕСВ, а в остальном заставляют платить ЕСВ, даже если предприниматель в отпуске

Ответить
  • Оля
30.04.13 01:35

Подскажите, а если единый не сдали(бланк), и подали на ликвидацию, за период после того как опубликовали инфо. о нашей ликвидации надо платить ЕСВ?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям