Отключить рекламу

Подпишитесь!


27.05.13
707 0 Печатать

Предоставляется ли помощь по временной нетрудоспособности за период, когда работник находился в отпуске без сохранения заработной платы?

   Чи надається допомога по тимчасовій непрацездатності за період, коли працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати?
   
   Відповідно до частини 1 статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. № 2240-ІІІ (далі - Закон 2240) допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).
   
   Пунктом 6 частини 1 статті 36 Закону N 2240 передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності не виплачується за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв'язку з навчанням.
   
   Згідно зі статтею 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996р. №504/96-ВР (далі – Закон №504/96) відпустка без збереження заробітної плати надається за згодою сторін. Для надання відпустки без збереження заробітної плати працівник подає власникові письмову заяву. В разі зміни обставин, до настання такої відпустки працівник вправі відкликати свою заяву.
   
   Якщо працівник захворів до настання відпустки без збереження заробітної плати і не відкликав свою заяву про надання відпустки, допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до пункту 6 частини 1 статті 36 Закону N 2240 не надається. В разі, якщо тимчасова непрацездатність працівника розпочалась до настання відпустки без збереження заробітної плати і триває після закінчення такої відпустки, допомога надається за дні до настання відпустки та з дня, коли працівник мав приступити до роботи після закінчення відпустки.

По материалам Київське міське відділення ФСС з ТВП
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться