Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


11.02.16
11956 18 Печатать

Документи для підтвердження податкового статусу та видів діяльності ФОП

   Лист ГУ ДФС у м. Києві від 09.02.2016 № 2528/10/26-15-12-02-15
   
   За інформацією податківців, з метою виконання положень пункту 177.8 Податкового кодексу України (ПК), незалежно від обраної системи оподаткування, єдиним документом, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи як суб’єкта підприємницької діяльності, є витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР).
   
   Витяг з ЄДР містить, зокрема, відомості про ПІБ фізичної особи — підприємця, види його господарської діяльності, дату державної реєстрації, дату та номер запису про проведення державної реєстрації фізичної особи — підприємця, тощо.
   
   Тобто суб’єкт господарювання при виплаті фізичній особі — підприємцю доходів не утримує ПДФО за умови надання такою особою копії витягу з ЄДР.
   
   Якщо для суб’єкта господарювання, який здійснює виплату доходів фізичній особі — підприємцю, важливе підтвердження перебування такої особи на спрощеній системі оподаткування, обліку і звітності та обраних ним видів господарської діяльності з причин, не пов’язаних із виконанням положень пункту 177.8 ПК, таким документом є витяг з реєстру платників єдиного податку.
   
   При цьому для фізичних осіб — підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, будь-яких інших спеціальних документів, які б підтверджували систему оподаткування, чинним податковим законодавством не передбачено.
По материалам Головбух24

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ева))
12.02.16 03:10

А как же выписки и свидетельства? В ПК конкретно не указано "витяг". 177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Еще есть письмо: Як випливає з листа Державної реєстраційної служби від 30.09.2011 р. N 617-0-8-11-7.2 законодавством не передбачена необхідність заміни свідоцтва про державну реєстрацію на виписку або витяг з ЄДР. Також не встановлено жодних строків щодо можливості користування отриманим раніше свідоцтвом.

Ответить
  • Кузя
12.02.16 07:35

Да вообще, пора от бумаги избавляться. Вытяги эти в реестре свободно посмотреть можно. Причем, актуальные данные на дату совершения операции.

Ответить
  • 1234
12.02.16 07:46

Посмотреть можно, а доказать крахоборам нет.

Ответить
  • Aнна
12.02.16 07:54

как же они достали!!!

Ответить
  • Ирина Д.
12.02.16 07:58

А как же письмо ДФС от 11.12.2015 №26417/6/99-99-17-03-03-15? Там четко написано,что" юрособа, яка має господарські відносини з ФОП достатньо на дату виплати доходу мати інформацію про свого контрагента з реєстру платників".При этом не сказано в печатной форме или электронкой.Зайти на сайт Минюста и посмотреть можно.Сами себе противоречат, а нам головная боль- как доказать.

Ответить
  • Натали
12.02.16 08:39

Но п.177.6. НКУ говорит, что "У разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку - фізичних осіб". Т.е. виды деятельности нужно отслеживать и если не соответствуют то облагать на общих основаниях.

Ответить
  • леля
12.02.16 08:55

Ирина Д., в этом письме только про ФОП-на ЕН говорится, и, видимо, ФОП-общесистемщиков не касается. Но , однако, на сайте минюста НЕ УКАЗАНО по ФОПам НА КАКОЙ СИСТЕМЕ ОН НАХОДИТСЯ!!!!!!!! опять вспомнишь Лаврова, "дебилы, ..ля"

Ответить
  • Lora
12.02.16 08:57

Простите, у меня вопрос- где этот вытяг брать, при регистрации сейчас не дают, заказывать в електронном виде?

Ответить
  • tat
12.02.16 09:18

Lora есть специальная форма заявления,которое подается в ДФС для получения данного вытяга

Ответить
  • Музька
12.02.16 09:18

https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch

Ответить
  • Lora
12.02.16 10:19

Простите, у меня вопрос- где этот вытяг брать, при регистрации сейчас не дают, заказывать в електронном виде?

Ответить
  • ***
12.02.16 10:33

Вытяг брать у Державного реэстратора. И кто-нибудь обратил внимание, в Вытяге не инд. под. номер!!!! А для 1ДФ нам как раз этот номер нужен.

Ответить
  • Lora
12.02.16 10:34

при обновлении страницы, почему то задвоились комментарии )

Ответить
  • ***
12.02.16 10:35

Нет инд. под. номера!!!!!

Ответить
  • Lora
12.02.16 10:51

tat в ДФС дают вытяг з реэстру платника единого податку, а здесь говорится про вытяг з ЕДР, но сейчас при регистраци его сейчас не выдают

Ответить
  • Алиса
12.02.16 12:10

Насчет реестра,У нас одна фирма в области,когда-то была плательщиком единого налога,вот уже 2 года как на общей системе ,в реестре висят данные,что мы на едином.Ходили к регистратору и в налоговую-результата ноль

Ответить
  • Оксана
12.02.16 17:37

Норма законодавства явно застаріла, є відкриті реєстри в тому числі реєстр платників єдиного податку, СПД за результами діяльності звітного періоду самостійно нараховує Податки і сплачує їх в бюджет

Ответить
  • 111
12.02.16 17:56

Оксана, правильно, але... ФОП сплачує сам податки (ПДФО- загальник, або єдиний - спрощенець) з усіх доходів, незалежно від того чи внесені всі відповідні КВЕДи у ЄДР, і контрагент-покупець за сплату податків не відповідає та не контролює, проте... єдиний нюанс який залишився, це ЄСВ. Треба контролювати наявність відповідного КВЕДу, для того аби контрагент-покупець не сплачував ЄСВ. Хоча про це колись наголошував ПФУ, а так як адміністрування ЄСВ передано для ДФСУ, то можливо і це аналогічно податкам.... Треба виясняти... це питання відкрите!!!!

Ответить