Отключить рекламу

Подпишитесь!


30.06.13
2020 14 Печатать

Штрафная санкция за несохранение в КОРО Z-отчетов применяется единожды за все несохраненные Z-отчеты или в расчете за каждый Z-отчет отдельно?

   У книгах обліку розрахункових операцій не збереглись деякі Z-звіти. За їх незбереження п. 4 ст. 17 Закону про РРО передбачена санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Така санкція застосовується разово за всі незбережені Z-звіти чи в розрахунку за кожний Z-звіт окремо?
   

   
   Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон про РРО) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:
   
   6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;
   
   9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки та забезпечувати їх зберігання у книгах обліку розрахункових операцій.
   
   У разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку (Z-звіту) або його незберігання до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 4 ст. 17 Закону про РРО). Тобто 340 грн.
   
   На думку податкового органу, у разі встановлення факту незабезпечення зберігання чотирьох фіскальних звітних чеків у книзі обліку розрахункових операцій до суб'єкта господарювання застосовується штрафна (фінансова) санкція на суму 340 х 4 = 1360 грн. (лист ДПАУ від 24.12.2009 р. № 13432/6/23-7015/1445). Аналогічна думка наведена у роз'ясненні в Єдиній базі податкових знань.
   
   Водночас судова практика свідчить, що вищенаведене роз'яснення податкового органу не відповідає законодавству.
   
   Так, у постанові ВСУ від 16.04.2013 р. № 21-89а13 зазначено наступне:
   
   «Не виконуючи протягом певного періоду обов'язку щодня друкувати фіскальний звітний чек, суб'єкт підприємницької діяльності вчиняє продовжуване порушення, а не зберігаючи цей чек у книзі обліку розрахункових операцій – триваюче.
   
   Враховуючи, що згідно зі статтею 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, за дії (бездіяльність), які у своїй сукупності складають єдине продовжуване чи триваюче правопорушення, можливо притягнути до відповідальності лише один раз.
   
   Отже, за вчинення порушень, про які йдеться у пункті 4 статті 17 Закону № 265/95-ВР, відповідний орган державної податкової служби України може застосувати лише одну фінансову санкцію у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян незалежно від кількості виявлених під час перевірки суб'єкта підприємницької діяльності, який здійснює розрахункові операції за товари (послуги), випадків невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку та/або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій».
   
   Аналогічне рішення ВСУ прийняте в постанові від 04.06.2013 р. № 21-155а13.
   
   Тобто штраф за п. 4 ст. 17 Закону про РРО повинен нараховуватися у розмірі 340 грн. незалежно від кількості незбережених Z-звітів.
   
   Проаналізувавши наведену у питанні ситуацію, можна зазначити, що податковий орган при виявленні незберігання кількох Z-звітів може нарахувати штрафи в розмірі 340 грн. за кожний незбережений Z-звіт. Але в цьому разі підприємству слід оскаржувати таке нарахування в суді, зазначаючи позицію Верховного Суду України, наведену в постановах від 16.04.2013 р. № 21-89а13 та від 04.06.2013 р. № 21-155а13.
   
   
   
   Олег Коваль
    Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
   
   Дата підготовки 21.06.2013

По материалам ЛИГА:ЗАКОН
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Игорь
01.07.13 06:59

Хороршие новости, только интересно будет ли это касаться не передачи z-отчета средствами телекоммуникационной связи

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Злой бух
01.07.13 08:14

сегодня 01 июля и тишина..... Ни подписанного закона о переносе даты на 01.01.2014 ни новых Налоговых накладных с ГТД? А потом все будут задним числом! Почему нет ответсвенности за то, что при принятии глупых законов не учтены возможности и не разработаны изменения в документах??

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Малина
01.07.13 08:40

Кстати, кто-нибудь видел хотя бы проект изменений к налоговой накладной с этим новым реквизитом?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ОПА
01.07.13 09:21

До сих пор не решины вопросы : В статье 201 не указано, применяется ли этот пункт только к первоначальному импортеру, или номер и дата ГТД должны указываться всеми поставщиками по цепочке (как это было с кодом УТК ВЭД). Не указано также, как поступать, если поставляются товары из разных партий (оформленные по нескольким ГТД), или если накладная выписывается по факту предоплаты (товар еще не ввезен, номер ГДТ неизвестен).

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Радостная
01.07.13 14:11

Впервые вижу адекватное разъяснение!!!!!! До сего момента штрафовали за КАЖДУЮ отсутствующую Z-ку. Штрафы, связанные с исп. ЭККА- простор для творчества налоговиков-кассовиков.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Охуе....вший....
01.07.13 20:02

опа... так нахрена ж тогда каджый Божий День обнулять проклятущий РРО, ежели Семь бед - один ответ - 340 гривнов....???? Долой РРО! (штрф. санкция - 1грн.) Долой всякие нахрен обнуления/сохранения! (штр. санкция за всесь проверяемый период - 340грн.) Засунем все модемы клименку в зад. прох-д. !!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Злой бух
01.07.13 20:54

А забыли про штраф в 5-кратном за несвоевременное приходование наличности (день в день)???

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Охуе....вший....
01.07.13 21:56

Злому буху: а какой нахрен 5-ти кратный, ежели мы круглый год нихрена не обнуляем, не сохраняем и вообще ложим на всё с прибром? Ну придут, ну 340грн. =1 грн.... ну пущай подавятсо... :)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Злой бух
02.07.13 08:09

На сегоднешний день налоговики штрафуют всех при круглосуточной работе у кого обнуление было намного раньше чем 23-59 и после этого ещё были операции до полночи. Так вот эту разницу множат на 5 согласно Приказа 436. Тоже самое происходит когда в конце смены не обнулили кассу, а сделали это утром, за предыдущую смену "впаяют" 5-кратку за несвоевременное приходование средств. Хотя я с этим лично не согласна! Средства приходуются в кассу по Z-отчету записанному в КОРО....вот если нет записи по отчету, тогда еще да, можно согласиться.... Толком не понятный закон РРО и Указ 436 трактуют в свою сторону налоговики.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Олег
02.07.13 10:09

Если вообще не делать Z-отчет, то нет основания для записи в КОРО - следовательно нет своевременного оприходования - и поэтому начислят пятикратный штраф по Указу. Тема этого материала совсем другая - Z-отчеты своевременно были сделаны в РРО, но на дату проверки куда то подевались. И вот тут вопрос про сумму штрафа именно по п. 4 ст. 17 Закону про РРО. Не путайте одно с другим. А недовольство в целом лучше высказывать законодателям и Президентам

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Inspector
02.07.13 21:19

Олег, согласен. И ксати, тюбик хрошего, качественного клея избавит от штрафа за не сохранение ЗЕТ-отчета. бестолковая формулировка п. 4 ст. 17 превращает его в дышло. Чего стоило написать типо: "за несохранение каждого фискального отчётного чека" или "за нераспечатку каждого фискального отчётного чека" ИЛИ уже обозначить "фискальный очётный чек" во множественном числе - не было вопросов! Так не же, надо обязательно чёнить замутить. Если мне не изменяет поя..... эээ память то в РФ, Белоруссии и Молдове тоже штрафуют за КАЖДЫЙ зет.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться