Отключить рекламу

Подпишитесь!


15.07.13
473 4 Печатать

Как обжаловать в суде индивидуальную налоговую консультацию?

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Анна Скуміна
   
   Розглядаємо процедуру судового оскарження індивідуальної податкової консультації.
   
   Пункт 53.3 ПКУ передбачає право платника податків оскаржити до суду як правовий акт індивідуальної дії податкову консультацію контролюючого органу, викладену в письмовій або електронній формі, яка, на думку такого платника податків, суперечить нормам або змісту відповідного податку чи збору.

   Для здійснення такого оскарження платнику податків необхідно звернутися з позовною заявою до окружного адміністративного суду протягом 6 місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав чи інтересів (ч. 2 ст. 99 КАСУ).
   
   Законодавство дозволяє позивачу на власний розсуд обирати адмінсуд, який розглядатиме справу: за власним місцем проживання (перебування, знаходження) або за місцезнаходженням відповідача (ч. 2 ст. 19 КАСУ).
   
   Загальні вимоги до позовної заяви встановлюються ст. 106 КАСУ.
   
   Водночас при формулюванні позовних вимог радимо максимально близько дотримуватись термінології, вживаної при здійсненні адміністративного судочинства (зокрема, ст. 105 КАСУ). Адмінпозов повинен містити вимоги про визнання недійсною (нечинною) та скасування індивідуальної податкової консультації. Одночасно можна просити суд зобов'язати відповідача надати нову індивідуальну податкову консультацію. Згідно з положеннями ПКУ визнання судом податкової консультації недійсною є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.
   
   При цьому варто знати, що в даному випадку обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на податковий орган, якщо він заперечує проти позову (ч. 2 ст. 71 КАСУ).
   
   Крім того, звертаємо увагу, що платника податків, який діяв відповідно до податкової консультації, не може бути притягнуто до відповідальності на підставі того, що у майбутньому така консультація була змінена або скасована (п. 53.1 ПКУ).
   
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Ирина
16.07.13 06:27

А кто нибудь вообще пробовал оспорить налоговую консультацию в суде?????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ***
16.07.13 08:22

Они сами придумают дату когда плательщик узнал и скажут что 6 месяцев уже прошло:))))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Наталья
16.07.13 08:28

Да пробовали. Первую инстанцию прошли на ура. Но вторая ... суд принял решение, что она не может быть обжалована, так как не является нормативно-правовым актом и не нарушает прав налогооплательщика. Проще говоря по сути вообще не расматривали. Вот сейчас ждем решение Вишки

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Pyka 3AKOHA
16.07.13 13:58

Ирине. Да, мои клиенты регулярно обращались в ГНИ для получения консультации. Если их ответ не устраивал, они подавали в суд и выигрывали дела. Т.е. это вполне реально.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться