Отключить рекламу

Подпишитесь!


17.07.13
777 1 Печатать

Минюст просят разъяснить нотариусам, что они не должны требовать выписку из реестра

   З метою виконання Закону України від 02.10.2010 № 5410-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо необхідності обов’язкового надання витягів та виписок з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» Держпідприємництво звернулося до Мін’юсту України з пропозицією роз’яснити питання отримання витягів з ЄДР.
   
   Підприємці стикаються з проблемою одержання витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, оскільки нотаріуси досі вимагають паперовий витяг з реєстру.
   
   Законом України «Про нотаріат» передбачено, що при перевірці цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи нотаріус зобов’язаний ознайомитися з установчими документами та інформацією щодо цієї юридичної особи, яка міститься в ЄДР, перевірити, чи відповідає нотаріальна дія, яка вчиняється, обсягу її цивільної правоздатності та дієздатності.
   
   При цьому мова йде саме про інформацію в ЄДР, а не про вимагання витягу з нього за підписом державного реєстратора.
   
   Дійсно, у разі наявності у нотаріуса сумнівів щодо поданих документів, відповідно до ЗУ «Про нотаріат», він може витребувати від цієї юридичної особи, держреєстратора, органів ДПС, інших органів, установ та фізичних осіб додаткові відомості або документи. Проте, в той же час нотаріус має доступ до реєстру і сам може перевірити відомості з реєстру не вимагаючи від юридичної особи паперового витягу з реєстру.

По материалам Держпідприємництво
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • маня
18.07.13 08:41

А чем будет заніматься госєрестор.? если у него забрать ету привелегію.они зарабативают гроши.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться