Отключить рекламу

Подпишитесь!


17.07.13
593 1 Печатать

Учетная политика: Минфин рекомендует

   Наказом Міністерства фінансів України від 27 червня 2013 р. № 635 затверджено Методичні рекомендації щодо облікової політики підприємства.
   
   В документі зібрано відомі настанови, раніше доведені листами Мінфіну, які деталізовано цитатами з відповідних стандартів.
   
   В Методрекомендаціях також містяться дані про визначення меж суттєвості.
   
   Зверенемо увагу на те, що тепер Мінфін рекомендує наводити у документах, що встановлюють облікову політику, ще й деякі попередні оцінки. Хоча облікові оцінки та облікова поілтика – це дещо відмінні речі.
   
   Також цікаво, що в Методрекомендаціях фахівці Мінфіну намагались хоч якось врегулювати свою ж сумнівну ідею щодо нарахування виплат працівникам за рахунок прибутку. Стосовно таких виплат в документі сказано наступне:
   
   "розпорядчим документом підприємства має бути визначено застосування порядку виплат, які здійснюються за рахунок прибутку (у тому числі визначається їх вичерпний склад).
   
   Усі інші виплати працівникам, які не визначені установчими і розпорядчими документами підприємства як такі, що виплачуються за рахунок прибутку, обліковуються відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 26 "Виплати працівникам
".
   
   Цікаве положення міститься в п.3.2 методрекомендацій: “Облікова політика може бути змінена, як правило, з початку року”.
   
   Бухгалтер має знати, що достатніх законних підстав для такої рекомендації немає. Тому, якщо потрібно змінити облікову політику всередні року, підприємство має повне право це зробити.
   
   І останнє. В п. 2.1 Методрекомендацій наявна помилка. Текст “дату визначення придбаних в результаті систематичних операцій фінансових активів” слід читати як “дату визнання придбаних в результаті систематичних операцій фінансових активів”.

По материалам gaap.in.ua
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Маруся-Дуся
18.07.13 09:04

ну чего ещё от минфина ждать-то... писаки хреновы...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться