Отключить рекламу

Подпишитесь!


23.07.13
1070 50 Печатать

Миндоходов предложило снизить НДС до 9%

   От внедрения нормативного акта предусматривается увеличение поступлений в бюджет примерно на 22 млрд грн. Нововведение планируется с 1 января 2014 года.
   
   Снизить налог на добавленную стоимость (НДС) с 1 января 2014 года с 17% до 9% и одновременно отменить льготы по этому налогу, а также ввести в качестве компенсации налог с оборота со ставками 1% и 2%, предлагает Министерство доходов и сборов Украины.
   
   "От внедрения проекта нормативного акта предусматривается увеличение поступлений в бюджет примерно на 22 млрд грн", – отмечается в пояснительной записке на сайте Миндоходов с одновременным указанием, что "расходы субъектов хозяйствования отсутствуют".
   
   Ведомство добавляет, что правила определения доходов и расходов будут приближены к правилам начисления налоговых обязательств и налогового кредита по НДС путем отмены правила "первого события" и внедрение метода начислений, произойдет унификация первичных документов бухгалтерского учета с документами налогового учета (налоговой накладной). Помимо того будут созданы предпосылки для упрощения формы и порядка заполнения налоговой отчетности по НДС.
   
   "Введение норм законопроекта будет способствовать снижению налоговой нагрузки на добросовестных налогоплательщиков, обеспечению условий для формирования финансовых ресурсов, достаточных для выполнения конституционно закрепленных функций государства, позволит увеличить поступления в бюджет, обеспечит улучшение администрирования НДС", – считает Миндоходов.

По материалам Зеркало недели
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Прохожий
24.07.13 05:57

"... будут созданы ПРЕДПОСЫЛКИ для упрощения формы и порядка заполнения налоговой отчетности ..." - то есть, никакого упрощения не будет?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • бух
24.07.13 07:08

Представила себе декларацию и дод.5 после отражения НН по старой и новой ставке (при этом, у меня кассовый метод). От упрощения взорвались последние остатки мозга...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ar4ik
24.07.13 07:21

П аралельно со снижением НДСа планируется ввести налог с оборота? Суки!!! Кроме матов слов нет. Два взаимоисключающих себя налога + налог на прибыль! Хоть кто-то изучал экономику в этих конторах! Нигде в мире такого нет, совсем с ума вышли, задушат всё окончательно.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Gedda
24.07.13 07:45

Доживем ли до того времени, когда вообще отменят НДС?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Маруся-Дуся
24.07.13 08:10

"унификация первичных документов бухгалтерского учета с документами налогового учета (налоговой накладной)" Интересуюсь, что это значит - отмена НН? ...не верю...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Миму
24.07.13 08:15

== П аралельно со снижением НДСа планируется ввести налог с оборота? Суки!!! Кроме матов слов нет. Два взаимоисключающих себя налога + налог на прибыль! Хоть кто-то изучал экономику в этих конторах! Нигде в мире такого нет, совсем с ума вышли, задушат всё окончательно. == +1000 т.о. получат свою негласную налоговую нагрузку (как сейчас по деке по НДС считают) 1% от оборота, да еще и НДС само собой. Только ленивый не уйдет в тень

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Миму
24.07.13 08:18

=="унификация первичных документов бухгалтерского учета с документами налогового учета (налоговой накладной)" Интересуюсь, что это значит - отмена НН? ...не верю...== конечно, нет. Это значит, что 1% от оборота будет считаться по тем же налоговым накладным. При этом, обязательства по налогам будет возникать только по начислению, как прибыль нынче. Получил деньги - не платишь налоги. Отгрузил товар, но не получил деньги - отдай в бюджет сполна.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Antonio Botichely
24.07.13 08:20

Сейчас налоговая нагрузка по НДС 1%-1,5%. А будет нагрузка по НДС которая не снизиться, а если и снизиться то не в разы и плюс налог с оборота 2% (1% исходя из логики наших властей будет только для "семейных" тоесть 3% с оборота вместо 1%-1,5% в нстоящее время. Тоесть увеличение платежей в бюджет в 2-3 раза только по направлению НДС. Интересней ситуация на таможне. Сейчас растамаживаемся: средняя пошлина 5% + НДС 20%. А будет 5% + НДС 9%. Это повлечет снижение поступлений от таможни в 1,5 раза, а это около 30млрд в год. Власть на это не пойдет, тут два варианта либо увеличат и так невменяемую таможенную стоимость либо добавят какой-то интересный налог на импорт.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Маруся-Дуся
24.07.13 08:51

Миму позвольте с Вами не согласиться - и сейчас почти никто не смотрит на НН при начислении обязательств, в этом нет смысла: не будут же уменьшать обяз-ва из-за неправильной НН (такая НН скорее нужна самим плаельщикам, если при сбое в программе придется восстанавливать события) ... это же не кредит, где цепляются к каждому крючку в НН и вводят новые обязательные реквизиты...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 922
24.07.13 08:56

Уже год они этим маются. Ждем сентябрь

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Миму
24.07.13 09:03

== П аралельно со снижением НДСа планируется ввести налог с оборота? Суки!!! Кроме матов слов нет. Два взаимоисключающих себя налога + налог на прибыль! Хоть кто-то изучал экономику в этих конторах! Нигде в мире такого нет, совсем с ума вышли, задушат всё окончательно. == +1000 т.о. получат свою негласную налоговую нагрузку (как сейчас по деке по НДС считают) 1% от оборота, да еще и НДС само собой. Только ленивый не уйдет в тень

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Миму
24.07.13 09:04

сорри, задвоилось

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Миму
24.07.13 09:06

Маруся-Дуся, я не говорю о нужности-ненужности НН. Я говорю, что сама НН будет являться основанием для начисления НО по НДС и НО по этому сбору 1% от оборота. Об этом и говорится в заметке.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
24.07.13 09:09

и поддержат национального производителя.. из за границы будет дорого покупать))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Сергей
24.07.13 09:10

Если это и произойдет, то нас ждет новая декларация, новая НН, новые реестры....и кто все это будет разрабатывать?! Неужели те кто приехал с Донецка и занял посты во всех кабинетах Миндоха?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Маруся-Дуся
24.07.13 09:15

Миму наврядли будут начислять НО по НН - всё равно будут проверять и банк и отгрузку...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Маруся-Дуся
24.07.13 09:16

главное, чтобы новые документы не поручили разрабатывать минфину....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Pyka 3AKOHA
24.07.13 10:09

Когда заводится разговор о налоге с оборота и НДС, вопрос налога на прибыль всегда замалчивается. Если будет действовать все три налога, это будет немного странно. Тем более не понятно к какой категории будет относится налог с оборота - к прямым или непрямым.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
24.07.13 10:10

По поводу таможни-не обольщайтесь.На днях растамаживались по двум вариантам. В ГТД.Первый-инвойсная стоимость была увеличена на 6,15% с нее 5% и 20% НД .Второй строкой увеличили на 39,25% с этой 5% и 20%. Дали срок 80 дней доказать,нет доначислят. Подаем в суд на таможню. Требуют калькуляцию себестоимости (у Турции)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Валентин
24.07.13 10:27

Идиотизм! вместо того, чтобы вообще отменить этот коррупционный налог. Они собираются еще более повысить налоговую нагруззку на предприятия. Налог на прибыль они ведь отменять не собираются

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • hpd56
24.07.13 11:03

Податкове навантаження однозначно зросте -сами прзнались, що на22 млд.грн. А всі інші розмови-красива обгортка гіркої пілюлі.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 24 июля
24.07.13 11:06

с таким покращенням полностью исключаются посредники типа *купил-продал* в торговле, т.к. там наценка до 7 % и будет невыгодно всем, в том числе и курченко с его 5-10 % на т. гсм

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 24 июля
24.07.13 11:14

Здраствуйте, тезка)))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Таша
24.07.13 12:33

НДС не отменят-он дает самый большой удельный вес в поступлениях. База у налога с оборота (НсО) и НДС-одна т та же. При многоэтапной обработке в производстве НсО имеет кумулятивный эффект. Вот за счет него + 22 млр. и ждут. Кроме того, отменят все льготы по НДС. Страну переведут на 3-7 группу ЕН (НсО)+НДС?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
24.07.13 12:40

Таша пока еще всего 6 гр ен = не подсказывайте новые покращення для азирова

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 22 июля
24.07.13 12:43

интересно другое, что ввод новых налогов не меняет старые, т.о. для всех чпен и юрен добавляется еще + 2 % нсо и будет всем *хорошо*, как стало чпен после ввода есв.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 22 июля
24.07.13 12:49

да и название нсо не соот., т.к. по проекту он добавляется к стоимости. Т.е. для единщиков будет: продал/оказал на 10 000 грн без нсо или 10 200 с нсо 2% и с них уплатил ен 5% = 510 грн, т.е. на пустом месте получает гос-во + 210 грн, а всего 710 грн, т.е. все 7,1 % от объема. супер.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 22 июля
24.07.13 12:54

и если переводить на налоговую прибыль, то получается любой бизнес должен иметь 710/16% налог на прибыль в 2014 г/10 000 *100% = 45 % чистую прибыльность в понимании налогов. А где такие бизнесы?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Таша
24.07.13 12:56

22 июля. Скиньте ссылку на проект

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 22 июля
24.07.13 12:58

Таша Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення оподаткування податком на додану вартість" 23.07.2013 Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення оподаткування податком на додану вартість Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 13—17, ст. 112) такі зміни: 1. У підпункті 3 пункту 180.1 статті 180 абзац четвертий виключити. 2. У статті 187: а) пункт 187.1 викласти в такій редакції: „Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів вважається дата переходу покупцеві права власності на такий товар, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб'єкти підприємницької діяльності можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу”; б) у пункті 187.5 слова „або дата виписування відповідного рахунка (товарного чека), залежно від того, яка подія відбулася раніше” виключити; в) в абзаці третьому пункту 187.8 слова „списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг або дата” та слова „ , залежно від того, яка з подій відбулася раніше” виключити. 3. У пункті 189.7 статті 189 слова „а за процентними векселями - така договірна вартість, збільшена на суму процентів, нарахованих або таких, що повинні бути нараховані на суму номіналу такого векселя” виключити. 4. У пункті 192.1 статті 192 слова „або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг” виключити. 5. Статтю 193 викласти в такій редакції: „ Стаття 193. Розміри ставок податку 193.1. Ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах: а) 9 відсотків; б) 0 відсотків. 193.2 Платники податку на додану вартість додатково (окремо) сплачують податок у розмірі: а) 2 відсотки від бази оподаткування; б) 1 відсоток від бази оподаткування”. 6. У підпункті 194.1.1. пункту 194.1 статті 194 цифри „17” замінити цифрою „9”: 7. Доповнити новою статтею 1941 такого змісту: „Стаття 1941. Операції, що підлягають оподаткуванню за додатковою (окремою) ставкою 1941.1. Операції, зазначені у статті 185 цього Кодексу, крім операцій, що не є об'єктом оподаткування, та операцій, до яких застосовується додаткова (окрема) ставка, зазначена у підпункті „б” пункту 193.2 статті 193 цього Кодексу оподатковуються за ставкою, зазначеною у підпункті „а” пункту 193.2 статті 193 цього Кодексу, яка є додатковою (окремою). 1941.1.1. Податок становить 2 відсотки бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг”. 1941.2. Операції, зазначені у статті 185 цього Кодексу, до яких застосовується нульова ставка, крім операцій з вивезення товарів за межі митної території України, якщо стороною такої операції є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), в якій ставка податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні, оподатковуються за ставкою, зазначеною у підпункті „б” пункту 193.2 статті 193 цього Кодексу, яка є додатковою (окремою). 1941.2.1. Податок становить 1 відсоток бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг”. 8. У статті 196: а) абзац перший підпункту 196.1.6, підпункти 196.1.8, 196.1.11, 196.1.15 пункту 196.1 виключити; б) доповнити новими пунктами 196.2-196.5 такого змісту: „196.2. Не є об’єктом оподаткування операції з постачання на безоплатній основі послуг, гарантованих державою, які надаються державними та/або комунальними закладами та забезпечуються державним фінансуванням (утримуються за рахунок бюджетних коштів), а саме: 196.2.1. із здобуття дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на їх постачання, а також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв; 196.2.2. з медичного обслуговування громадян закладами охорони здоров'я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства; 196.2.3. з: а) утримання дітей у дошкільних навчально-виховних закладах, школах-інтернатах; б) утримання осіб у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинках-інтернатах, пансіонатах для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатах, реабілітаційних установах, територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг); в) харчування та облаштування на нічліг та надання інших соціальних послуг бездомним особам у центрах обліку, закладах соціального захисту для бездомних осіб, а також особам, звільненим з місць позбавлення волі, у центрах соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі; г) харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах та громадян у закладах охорони здоров'я. Порядок надання таких послуг затверджується Кабінетом Міністрів України; ґ) харчування, забезпечення майном, комунально-побутовими та іншими послугами, що надаються особам, які утримуються в установах пенітенціарної системи, а саме: харчування, у тому числі приготування їжі; забезпечення одягом, білизною, взуттям та постільними речами; користування кімнатами тривалих побачень; послуги поштового та телефонно-телеграфного зв'язку; постачання продуктів харчування і предметів першої необхідності; ремонт взуття та одягу; додаткове медичне обслуговування; банно-пральні послуги; прокат кіно- та відеофільмів, культурно-освітні заходи; д) харчування, забезпечення майном, комунально-побутовими та іншими соціальними послугами за рахунок державних коштів, що надаються особам, які утримуються в реабілітаційних установах, територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг), установах, підприємствах, організаціях всеукраїнських громадських організацій інвалідів та їх спілок, які займаються реабілітацією, оздоровленням та фізкультурно-спортивною діяльністю, центрах обліку та закладах соціального захисту для бездомних осіб, центрах соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, санаторіях для ветеранів та інвалідів, будинках-інтернатах для громадян похилого віку, інвалідів та дітей-інвалідів, психоневрологічних та спеціалізованих будинках-інтернатах, пансіонатах для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатах; 196.2.4. з реєстрації актів цивільного стану. 196.3. Не о об’єктом оподаткування операції з безоплатної: 196.3.1. приватизації житлового фонду, включаючи місця загального користування у багатоквартирних будинках та прибудинкових територій, присадибних земельних ділянок відповідно до законодавства, а також постачання послуг, отримання яких згідно із законодавством є обов'язковою передумовою приватизації житла, прибудинкових територій багатоквартирних будинків, присадибних земельних ділянок; передачі працівникам радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств, що приватизуються, та прирівняним до них особам частки державного майна (акцій) відповідно до Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі". Перелік підприємств, які підлягають приватизації, визначається Кабінетом Міністрів України; 196.3.2. передачі в державну власність чи комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність об'єктів усіх форм власності, які перебувають на балансі одного платника податку і передаються на баланс іншого платника податку, якщо такі операції проводяться за рішенням Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень. Норми цього підпункту поширюються також на операції з безоплатної передачі об'єктів з балансу юридичної особи будь-якої форми власності на баланс іншої юридичної особи, яка перебуває в державній або комунальній власності, що проводяться за рішенням органу державної влади України або органу місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень, та за рішенням юридичних осіб, у разі передачі основних засобів інфраструктури залізничного транспорту, незалежно від того, чи є суб'єкти операції платниками податку; 196.3.3. передачі конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у статті 184 Митного кодексу України), у розпорядження державних установ або організацій, уповноважених здійснювати їх збереження або постачання згідно із законодавством, а також операції з безоплатної передачі зазначеного в цьому пункті майна у випадках, визначених законодавством, у володіння і користування державних органів, установ (організацій), які утримуються за рахунок бюджетних коштів, а також закладів, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей. Операції з подальшого постачання зазначених товарів оподатковуються на загальних підставах. 196.4. Не о об’єктом оподаткування операції з: 196.4.1. постачання та ввезення на митну територію України товарів/послуг, передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав і представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання особами з числа дипломатичного персоналу цих дипломатичних місій та членами їх сімей, що проживають разом з такими особами. Порядок реалізації зазначеної норми встановлюються Кабінетом Міністрів України виходячи з принципу взаємності стосовно кожної окремої держави. У разі подальшого постачання (продажу) на митній території України транспортних засобів, що відповідно до норм цього підпункту не оподатковувались при ввезені, податок сплачується особою, зазначеною у третьому абзаці підпункту 3 пункту 180.1 статті 180 цього Кодексу не пізніше дня такого постачання; 196.4.2. ввезення на митну територію України майна як міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також як гуманітарної допомоги, наданої згідно з нормами Закону України „Про гуманітарну допомогу”; 196.4.3. на період проведення військових навчань на території України, які проводяться в рамках програми „Партнерство заради миру”, операції з поставки на митній території України пально-мастильних матеріалів, що придбаваються нерезидентами для передання учасникам спільних з підрозділами Збройних Сил України військових навчань. Порядок, перелік підприємств та обсяги поставки пально-мастильних матеріалів встановлюються Кабінетом Міністрів України. 196.5. Не о об’єктом оподаткування операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також з постачання послуг, пов'язаних із таким перевезенням (переміщенням)”. 9. Статтю 197 виключити. 10. У статті 198: а) у пункті 198.2: абзац перший викласти в такій редакції: „Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною; абзаци другий та третій виключити. Абзаци четвертий – сьомий вважати абзацами другим – п’ятим відповідно. б) у пункті 198.4 слова „або звільняються від оподаткування” виключити; в) у пункті 198.5: підпункт а) після слів „не є об’єктом оподаткування” доповнити словами „відповідно до цього Кодексу, міжнародних договорів (угод)”; підпункт б) виключити. 11. У статті 199: а) абзац другий пункту 199.4 виключити; б) абзац четвертий пункту 199.6 виключити. 12. У статі 200: а) пункт 200.1 після слів „податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду” доповнити словами „нарахованого за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу,”; б) пункт 200.3 викласти у такій редакції: „200.3. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу – підлягає бюджетному відшкодуванню в частині, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій грошовими коштами отримувачем товарів/послуг постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України – дорівнює сумі нарахованого податку, включеного відповідно до статті 208 цього Кодексу до складу податкових зобов’язань декларації за попередній звітний (податковий) період”; в) пункт 200.4 викласти у такій редакції: „200.4. Залишок від'ємного значення зменшений на суму податку на додану вартість, задекларовану до бюджетного відшкодування, включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду ”; г) пункт 200.6 викласти у такій редакції: „200.6. Платник податку може самостійно прийняти рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов’язань наступних звітних (податкових) періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. У разі прийняття такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних звітних (податкових) періодів”; ґ) пункт 200.7 викласти у такій редакції: „200.7. Платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про зарахування належної йому суми бюджетного відшкодування на поточний банківський рахунок платника в обслуговуючому банку, подає відповідному контролюючому органу разом з податковою декларацію заяву про повернення суми бюджетного відшкодування. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті”; д) пункт 200.8 викласти у такій редакції: „200.8. До податкової декларації платником податків додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування та оригінали митних декларацій (у разі якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території, здійснювалося у паперовому вигляді)”. е) пункт 200.9 викласти у такій редакції: „200.9. Форма заяви про повернення суми бюджетного відшкодування, що містить розрахунок суми бюджетного відшкодування, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику”; є) у пункті 200.11 цифри „30” замінити цифрами „60”; 13. Доповнити новою статтею 2001 такого змісту: „Стаття 2001. Порядок визначення суми податку, що додатково (окремо) підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України та строки проведення розрахунків 2001.2. Сума податку, нарахованого за ставкою, встановленою пунктом 193.2 статті 193 цього Кодексу, додатково (окремо) підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України у строки, встановлені цим розділом”; 14. У статті 201: а) у пункті 201.1 підпункт „ї” виключити; б) пункт 201.5 викласти у такій редакції: „У податкових накладних, складених для оподатковуваних операцій, суми податку на додану вартість, нараховані за різними ставками, встановленими цим Кодексом, зазначаються окремо”; в) у першому абзаці пункту 201.7 кому та слова „ , а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс)” виключити; г) у абзаці одинадцятому пункту 201.10 після слів „має право” доповнити словами „протягом трьох звітних податкових періодів, включаючи період, в якому така накладна була складена (мала бути складена)”. ґ) пункт 201.11 доповнити підпунктом „в” такого змісту: „первинний документ бухгалтерського обліку, що містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення, форма якого затверджена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, та містить реквізити, обов’язкові для податкової накладної, за умови реєстрації у встановленому порядку в Єдиному реєстрі податкових накладних”; д) у пункті 201.14 слова „та звільнені від оподаткування” виключити; е) абзац перший пункту 201.15 викласти у такій редакції: „201.15. Зведені результати такого обліку відображаються в податкових деклараціях, де окремо зазначається сума податку на додану вартість, що згідно зі статтею 2001 додатково (окремо) підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету. Форма таких декларацій встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу. До податкової декларації платником податків додається реєстр виданих та отриманих податкових накладних, який платник податку веде в електронному вигляді. В такому реєстрі зазначаються порядковий номер податкової накладної, дата її виписки (отримання), загальна сума постачання та сума нарахованого податку, а також реєстраційний номер платника податку - продавця, який видав податкову накладну такому платнику податку. Форма і порядок заповнення реєстру виданих та отриманих податкових накладних встановлюються відповідно до вимог розділу II цього Кодексу”. Абзаци другий та третій вважати абзацами третім та четвертим відповідно. 15. У статті 206: а) у пунктах 206.2, 206.3 та підпункті 206.10.3 пункту 206.10 слова та цифри „ставкою, визначеною підпунктом 194.1.1 пункту 194.1 статті 194” замінити словами „ставками, визначеними підпунктом „а” пункту 193.1 та підпунктом „а” пункту 193.2 статті 193”; б) підпункт 206.2.1 пункту 206.2 виключити; 16. У статті 209: а) пункт 209.2 статті 209 викласти у такій редакції: „209.2. Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, не підлягає сплаті до бюджету та залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит. Залишок такої суми податку, визначеної у податковій декларації з податку на додану вартість, що подається сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування, як позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду, нарахованого за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду: у розмірі 90 відсотків – акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, та використовуються для власних виробничих цілей; у розмірі 10 відсотків – сплачуються до Державного бюджету України”; б) пункти 209.14 та 209.18 виключити. 17. Доповнити новою статтею 2091 такого змісту: „Стаття 2091. „Стаття 2091. Спеціальний режим оподаткування у сфері видавничої справи. 2091.1. Резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері видавничої справи (складовими частинами якої є: видавнича діяльність, виготовлення видавничої продукції, розповсюдження видавничої продукції), а саме діяльність з виробництва та/або постачання друкованих засобів масової інформації та книжок (крім еротичного характеру), підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної та іноземно української мови, учнівських зошитів вітчизняного виробництва (далі – суб’єкт видавничої справи), може обрати спеціальний режим оподаткування. 2091.2. Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована суб’єктом видавничої справи, який обрав для себе спеціальний режим оподаткування, на вартість поставлених ним в результаті здійснення діяльності, визначеної у пункті 2091.1. цієї статті, товарів/послуг за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, не підлягає сплаті до бюджету та залишається в розпорядженні такого суб’єкта для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість придбаних товарів/послуг, за рахунок яких сформовано податковий кредит. Залишок такої суми податку, визначеної у податковій декларації з податку на додану вартість, що подається суб’єктом видавничої справи, який обрав для себе спеціальний режим оподаткування, як позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду, нарахованого за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду: у розмірі 90 відсотків – акумулюються на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, та використовуються для власних виробничих цілей; у розмірі 10 відсотків – сплачуються до Державного бюджету України. 2091.3. Якщо сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) суб’єктом видавничої справи, який обрав для себе спеціальний режим оподаткування, постачальнику на вартість придбаних товарів/послуг, перевищує суму податку, нараховану за операціями з постачання ним в результаті здійснення діяльності, визначеної у пункті 2091.1. цієї статті, товарів/послуг, то різниця між такими сумами не підлягає бюджетному відшкодуванню та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду. При вивезенні таких товарів/послуг у митному режимі експорту суб’єктом видавничої справи, який обрав для себе спеціальний режим оподаткування, має право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включається до складу податкового кредиту. Таке відшкодування здійснюється в загальному порядку. 2091.4. Платник податку, який придбаває товари/послуги, визначені у пункті 2091.1. цієї статті в суб’єкта видавничої справи, який обрав для себе спеціальний режим оподаткування, має право збільшити податковий кредит на суму сплаченого (нарахованого) податку в загальному порядку. 2091.5. Суб’єкт видавничої справи, який обрав для себе спеціальний режим оподаткування, надає покупцю податкову накладну в порядку, встановленому цим розділом. 2091.6. Суб’єкт видавничої справи, який обрав для себе спеціальний режим оподаткування, подає податкову декларацію у строки та в порядку, що встановлені для інших платників податку. Форма податкової декларації, яка подається таким суб'єктом спеціального режиму оподаткування, затверджується відповідно до пункту 201.15 статті 201 цього Кодексу. 2091.7. Суб’єкт видавничої справи, який обрав для себе спеціальний режим оподаткування, здійснює оподаткування операцій з постачання ним в результаті здійснення діяльності, визначеної у пункті 2091.1. цієї статті, товарів/послуг за ставками, визначеними статтею 193 цього Кодексу для відповідних випадків”. 18. У підрозділі 2 Розділу ХХ „Перехідні положення”: а) пункти 1, 2, 4-7, 12, 13, 15, 16, 23, 27 виключити; б) у пункті 3: в абзаці першому слова „звільняються від сплати податку” замінити словами „не є об’єктом оподаткування податком”; в абзаці другому підпункту „а” слова „ ,який фактично скористався правом на податкову пільгу,” виключити; абзац другий підпункту „б” викласти у такій редакції: „У разі порушення визначених цим підпунктом умов постачання результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, а саме при їх постачанні для цілей, не передбачених зазначеним Договором, платник податку вважається таким, що умисно ухиляється від оподаткування, і до нього застосовуються штрафні (фінансові) санкції відповідно до вимог закону”; в) у пункті 10 слова та цифри „з 1 січня 2014 року - 17 відсотків” виключити; г) у пункті 26: в абзаці першому слова „звільняються від” замінити словами „не є об’єктом”; в абзаці третьому слова „ ,який фактично скористався правом на податкову пільгу,” виключити; ґ) у пункті 261 слова „звільняються від” замінити словами „не є об’єктом”; д) у пункті 28: в абзаці першому слова „звільняються від” замінити словами „не є об’єктом”; в абзаці третьому слова „ ,який фактично скористався правом на податкову пільгу,” виключити; е) доповнити новими пунктами 32 та 33 такого змісту: „32. Суми податку на додану вартість, визначені за різними ставками, встановленими цим Кодексом, зазначаються в окремих полях платіжного доручення, яким здійснюється перерахування коштів постачальнику в оплату товарів/послуг покупцем/замовником. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2014 року, крім підпункту „а” частини 13, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону. 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня опублікування цього Закону: привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. Голова Верховної Ради України Додаткові матеріали http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/104699.html

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Джаконда
24.07.13 13:12

НДС в нашей стране самый запутаннный , самый корупционный налог. И если его до сих пор не отменили , то значит это кому -то выгодно, и понятно кому .... Что касается налога с оборота , то он должен заменить налог на прибыль и НДС. Это было в Советские времена и это есть в других странах , по налоговой нагрузке как это будет можно подойти с анализом предприятий. А вот что касается администрирования , то это действительно было бы намного легче и бизнесу и проверяющим. Но этого не делают ,хотя и обещали и опозиция и действ. власть. А не делают , снова это кому -то выгодно . Запутывать в Законодательстве , чтобы платить штрафы и просто устрашать бизнес , чтобы " жизнь в нашей стране , раем не казалась". Потому , что законы у нас для всех тоже разные.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Зоя
24.07.13 13:24

Вчера позвониди с налоговой и пригласили к управляющей отдела по НДС(раньше был начальник отдела).Вопрос:Почему у Вас упали обороты в июне, в мае было больше.Не сдадите ли вы декларацию по НДС-звитну нову в бумажном варианте, вытащить кредит, и увеличить НО.И заплатить, как за май.Нагрузка в нашей налоговой 1%, и я стараюсь всегда придерживаться.Спрашивали и о договорах, и количестве работающих, и какие активы,в итоге, пока, попросили увеличивать нагрузку.Очень жаловались на давление сверху,поэтому и они теперь будут нас душить.Вот так!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 22 июля
24.07.13 13:25

Джаконда такого не будет никогда, т.к. в европе нет ни одной страны без ндс. А сша не в чем - там так сложилось столетиями. и насчет самого маленького ндс в 9 % в европе не будет и такого , европа не даст такое утвердить, не ниже 15-18 % будет + 2 % нсо

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
24.07.13 13:30

Зоя пойдете на эти уступки = еще больше нагрузят вас. овец всегда стрежут по мере потребности.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Джаконда
24.07.13 13:37

но в остальном и учета такого нет , как в Европе , В США нДС нет !!!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 22 июля
24.07.13 13:43

Джаконда я и писал сша не в счет, т.к. ему никто не указывает + изначально не было ндс там, в отличии от старого света.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 22 июля
24.07.13 13:45

это только начало то еще будет !!! Клименко готов отказаться от идеи снизить НДС до 9% и ввести налог с оборота, но только в одном случае 24 июля в 14:02 Законопроект о кардинальной реформе НДС с одновременной отменой льгот с введением налога с оборота попадет в Раду только после обсуждения с бизнесом, уверяет глава Миндоходов. Клименко не исключает, что если эта идея не будет поддержана налогоплательщиками, то она не будет реализована. Идею с реформой НДС Клименко сравнил с процессом написания "картины, которая становится шедевром" ZN.UA Министерство доходов и сборов Украины проведет широкое обсуждение законопроекта о снижении ставки НДС с 17% до 9% и введении компенсационного налога с оборота со ставками 1% и 2%. В случае, если эта идея будет поддержана налогоплательщиками, только тогда документ будет направлен на рассмотрение в Верховную Раду. Об этом заявил министр доходов и сборов Украины Александр Клименко на брифинге в среду, 24 июля. "Это модель, которую мы сегодня предлагаем, но говорить о том, что мы уже воплощаем ее в жизнь, слишком рано... Мы воплотим ее тогда, когда придем к согласию с налогоплательщиками. Если плательщики налогов скажут нам, что эта модель не даст развития экономики, мы это обсудим и оставим как идею", - сказал Клименко, сказал Клименко, которого цитирует РБК-Украина. По словам Клименко, прежде чем приниматься парламентом, должен обязательно быть обсужден на самом широком уровне с бизнесом. "Мы сегодня должны все это обговорить. Мы предлагаем разные модели: налог с оборота, другие системы. При министерстве работает Инвестиционный совет, и все инициативы будут обсуждаться в рамках работы этого совета с тем, чтобы была сформулирована компетентная точка зрения, представлена точка зрения экспертов", - сказал министр на брифинге в среду. Министр подчеркнул, что для разработки "качественного законопроекта" по примеру закона о трансфертном ценообразовании требуется достаточно много времени, в рамках которого будут заслушаны предложения всех заинтересованных лиц: "Мы должны построить профессиональный диалог, и в нем для себя должны определить то рациональное зерно, которое мы будем воплощать". "Я считаю, что в ходе дискуссий мы построим ту модель, которая будет наиболее приемлема для нашей страны и позволит как бизнесу иметь импульсы к развитию, и государственная казана в дальнейшем будет пополнятся", - сказал министр. На вопрос, сколько времени для этого необходимо, Клименко риторически ответил: "Сколько времени необходимо для написания стихотворения? Сколько времени нужно художнику для написания картины, которая потом становится шедевром?". Клименко подчеркнул, что в министерстве еще много различных идей "касательно НДС, экологических налогов, акцизных налогов, налога на прибыль", однако все эти идеи будут также воплощены в жизнь только после широкого обсуждения. "Инициатив у нас будет очень много, но все это пока является материалом для дискуссии... Ни одно решение не будет принято без дискуссии, без предварительного обсуждения с бизнесом", - добавил министр. Как сообщалось, снизить налог на добавленную стоимость (НДС) с 1 января 2014 года с 17% до 9% и одновременно отменить льготы по этому налогу, а также ввести в качестве компенсации налог с оборота со ставками 1% и 2%, предлагает в своем законопроекте Министерство доходов и сборов Украины. От внедрения проекту нормативного акта предусматривается увеличение поступлений в бюджет примерно на 22 млрд грн. Министерство добавляет, что правила определения доходов и расходов будут приближены к правилам начисления налоговых обязательств и налогового кредита по НДС путем отмены правила "первого события" и внедрения метода начислений, произойдет унификация первичных документов бухгалтерского учета с документами налогового учета (налоговой накладной). Помимо того, будут созданы предпосылки для упрощения формы и порядка заполнения налоговой отчетности по НДС. Идея введения налога с оборота не нова и активно обсуждалась в Украине еще в 2012 году. Тогда Государственная налоговая служба Украины предлагала снизить ставки НДС для импорта и внутреннего рынка, а также ввести налог с оборота в размере 2,5%. Вместе с тем, не получив должной поддержки как среди предпринимателей, так и на правительственном уровне, идея так и не была реализована. По материалам: Интерфакс-Украина Читайте также: http://zn.ua/ECONOMICS/klimenko-gotov-otkazatsya-ot-idei-snizit-nds-do-9-i-vvesti-nalog-s-oborota-no-tolko-v-odnom-sluchae-126249_.html хотя и название статьи не соот. сути, но все ж таки *много новшеств есть у министерства* не привлекают

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • A
24.07.13 14:47

22 июля 24.07.2013 13:54:58 и если переводить на налоговую прибыль, то получается любой бизнес должен иметь 710/16% налог на прибыль в 2014 г/10 000 *100% = 45 % чистую прибыльность в понимании налогов. А где такие бизнесы? Вы до сих пор не знаете где??? у семьи

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • A
24.07.13 14:53

Министерство доходов и сборов Украины проведет широкое обсуждение законопроекта о снижении ставки НДС с 17% до 9% и введении компенсационного налога с оборота со ставками 1% и 2%. В случае, если эта идея будет поддержана налогоплательщиками, только тогда документ будет направлен на рассмотрение в Верховную Раду. Да налоговый кодекс тоже активно якобы "обсуждали" - тетки мешки с письмами таскали перед кинокамерами, и что мы получили в итоге!!???

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • МММда....
24.07.13 15:40

У кого еще созрела идея за переворот? А то как-то, аж неудобно, нас так имеют со всех сторон наше гос-во, а мы только тихо возмущаемся

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
24.07.13 15:44

МММда.... в Украине и вообще на Руси его никогда не будет, т.к. неспроможни на це. Пример: десятки тыс. загранпаспортов гос-во *кинуло* людей только за посл. несколько мес. и никто даже в суд не обратился, как самый простой способ защ. своих прав

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер устал
24.07.13 16:14

очень хорошая идея. скореей бы, а то машут как конфеткой перед носом и только обещают. налог с оборота вместо налога на прибыль, что кому не нравиться? я сейчас по этой схеме плачу 3% + 20% ПДВ, а они предлагают 1% и +9% ПДВ - это же супер. чего вы тут все возмущаетесь? Думаю, что для тех у кого наценка 3% (нахлебники-посредники) оставят традиционный налог на прибыль.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер устал
24.07.13 16:26

читаю коменты и просто офигеваю: ну кто сказал, что будет налог на прибыль и налог с оборота

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Серж Промис
24.07.13 16:48

Народ, хватит эмоций - начинайте дружить с калькулятором! Сделав нехитрые расчёты между существующей схемой налогообложения и предлагаемой с 1-го января 2014 года, вы поймёте, что вас хотят безжалостно грабить с ещё большим размахом, а предприятиям и организациям работающим с рентабельностью менее 20% - прямым текстом предлагают "сдохнуть"! Нет уж, снижайте НДС до 17% , либо отменяйте НДС и НП и вводите "налог с оборота".

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
24.07.13 17:28

Бухгалтер устал см. проект и там нет ничего об отмене налога на прибыль. Вы на ен и это остается и только добавят вам нагрузку 3% ен + 2 % нсо + 9% ндс, так, что платить больше будете. сейчас из 20 % можно уменьшить хоть до 0,01 % без вреда.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер устал
25.07.13 09:01

не забивайте народу мозги: налог с оборота будет введён по схеме единого налога, который сейчас сужествует для 4-й группы единщиков. налог с оборота и налог на прибыль - это два взаимоисключающих налога. у меня такое впечатление, что панику раздувают как раз посредники, у кого наценка 5%. так вы можете заключать договора комиссии или консигнации. или увеличить конечную цену на 1%. вот и всё.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • для Бухгалтер устал
25.07.13 10:39

ну НЕТ в проекте закона пункта об отмене налога на прибыль. Если вы его нашли, покажите нам всем. Кто Вам сказал, что налог на прибыль уберут? Ссылки, статьи дайте. НЕТ такого. Почитайте проект и спуститесь с облаков.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • green
25.07.13 21:39

пять балов клименку давно пора -- конверты не нужны - заплатил налог 9%+2%=11% - спиш спокойно и никакого криминала

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер устал
29.07.13 08:40

"ну НЕТ в проекте закона пункта об отмене налога на прибыль." ну забыли его туда просто вписать :))))))))))))))) вот и всё. Главное суть - налог с оборота и налог на прибыль - это два взаимоисключающих налога. я сама слышала как Клименко проводил аналогию с единщиками 4-й группы и налогом с реализации. то был так сказать - пилотный проект. и он очень хорошо прижился. предприятия начали массово становиться 3%-ми. а если ещё и ПДВ снизятт - так вобще сказка. А green - всё правильно сказала - коротко просто и доступно - 5 баллов :))))))))))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Юлия
22.08.13 18:20

"Невозможно раздеть голого....."

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться