Отключить рекламу

Подпишитесь!


12.08.13
2421 3 Печатать

Таксометры для плательщиков единого налога

   Чи повинна фізична особа − підприємець (далі – ФОП), що є платником єдиного податку II групи, надаючи послуги з перевезення пасажирів на таксі, встановлювати в машині таксометр?
   
   На перший погляд, відповідь може здатися простою, адже фізособи − підприємці на єдиному податку звільнені від застосування РРО.
   
   Відповідно до ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III (далі – Закон №2344-III) таксі − легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, що встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розміщених у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку.
   
   Таксометр − прилад, призначений для інформування пасажирів про вартість поїздки та реєстрації параметрів роботи автомобіля-таксі, визначених законодавством. Відповідно до ст.51 Закону №2344-III до перевезень пасажирів та їх багажу в індивідуальному порядку допускаються легкові автомобілі, обладнані таксометром та пристосовані до таких перевезень.
   
   Відповідність легкових автомобілів цим вимогам визначається територіальними органами центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту за зверненнями перевізників. На таксі можуть перевозитись у встановленому порядку тільки пасажири та їх багаж і тварини за плату згідно із показниками таксометра.
   
   При наданні послуг із внутрішніх та міжнародних перевезень пасажирів на таксі повинен видаватися чек або інший документ, що підтверджує надання послуг із перевезення. Тож на таксі підприємець зобов'язаний встановити та використовувати таксометр − прилад, призначений для інформування пасажирів про вартість поїздки й реєстрації параметрів роботи автомобіля-таксі.
   
   Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, у разі отримання готівки за надані послуги можуть не застосовувати реєстратори розрахункових операцій. Відповідно до абз. 7 ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 № 265/95-ВР таксометр − це і є реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування тарифів за проїзд та облік вартості наданих послуг з перевезень пасажирів.
   
   Також абз. 4 ч. 6 ст. 40 Закону № 2344-III забороняє перевезення пасажирів, якщо в таксі відсутній або не працює таксометр. Аналогічне положення про використання таксі з діючим таксометром закріплено ще й в пп. 4.1.4 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
   
   Отже, фізичні особи, що знаходяться на єдиному податку, мають право використовувати таксометри без переведення їх у фіскальний режим (мається на увазі, що їх не потрібно реєструвати та опломбовувати в податкових інспекціях за місцем реєстрації ФОП).

По материалам АФ «Де Візу»
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Егорыч
13.08.13 21:47

"...мають право використовувати таксометри..."- не значит,что обязаны! Исчерпывающее объяснение!!! Я с этой проблемой стыкался еще лет 12 назад и до сих пор разные Ассоциации,и т.д. не подняли вопрос о нестыковке законодательства!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Леонид
14.08.13 15:53

Далеко не все так однозначно, как написали. ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА ЛИСТ від 18.09.2009 р. N 11249 Про розгляд листа Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув ваше звернення від 28.05.2009, та в межах наданих повноважень повідомляємо наступне.  Відповідно до пункту 33 статті 9 Закону "Про ліцензування" ліцензуванню підлягає господарська діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт". Статтею 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, серед іншого: таксі - легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку; таксометр - прилад, призначений для інформування пасажирів про вартість поїздки та реєстрації параметрів роботи автомобіля-таксі, визначених законодавством. Згідно статті 9 Закону України "Про автомобільний транспорт" ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів на такі види робіт, як, зокрема: надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів на таксі. Згідно частини п'ятої статті 40 вищевказаного Закону водій таксі зобов'язаний, серед іншого, називати пасажирам розмір оплати проїзду, показники таксометра на початку і в кінці поїздки. При цьому, відповідно до частини шостої статті 40 зазначеного Закону водію таксі забороняється, зокрема, здійснювати перевезення пасажирів, якщо в таксі відсутній або не працює таксометр; називати розмір оплати за поїздку, який не відповідає показникам таксометра. Статтею 8 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" передбачено, що суб'єкт господарювання зобов'язаний провадити певний вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до встановлених для цього виду діяльності ліцензійних умов. Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт", затверджені спільним наказом Держкомпідприємництва, Мінтрансзв'язку від 01.02.2008 N 9/119, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.02.2008 за N 140/14831. Організаційні, технічні та кваліфікаційні вимоги до здійснення робіт з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі встановлені у Розділі 4 вищезазначених Ліцензійних умов. Згідно пункту 4.2.1 вказаних Ліцензійних умов легкові автомобілі, які будуть використовуватись як таксі, повинні мати відповідне обладнання, а саме: розпізнавальний ліхтар оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючий таксометр, сигнальний ліхтар із зеленим та червоним світлом, розташований у верхньому правому кутку лобового скла, і нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків. Організаційні, технічні та кваліфікаційні вимоги до здійснення робіт з надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів на таксі встановлені у Розділі 5 вищезазначених Ліцензійних умов. Пунктом 5.2.1 зазначених Ліцензійних умов передбачено, що легкові автомобілі, які будуть використовуватись як таксі, повинні мати відповідне обладнання, а саме: розпізнавальний ліхтар оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючий таксометр, сигнальний ліхтар із зеленим та червоним світлом, розташований у верхньому правому кутку лобового скла, і нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків.  Разом з цим, правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Статтею 2 Закону визначено, що таксометр є реєстратором розрахункових операцій. Відповідно до пункту 6 статті 9 Закону реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються: при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється згідно із законодавством з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (у тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Згідно зі статтею 1 зазначеного Закону, встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається.   Заступник Голови  С. І. Третьяков   

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
В СВЕЖЕМ ВЫПУСКЕ ЖУРНАЛА
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться