Отключить рекламу

Подпишитесь!


01.09.13
5038 22 Печатать

Начисляем больничные правильно: сложные случаи

   Як розраховуються лікарняні у випадку, якщо працівник хворів протягом шести місяців поспіль?
   
   Страхові виплати за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності розраховуються на підставі Постанови КМУ «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням» від 26.09.2001 № 1266 (далі – Порядок № 1266).
   
   У нашому випадку необхідно керуватися п.4 та п.10 Порядку № 1266. Якщо застрахована особа перед місяцем надання листка непрацездатності хворіла протягом шести попередніх місяців, то розрахунок здійснюється, виходячи із суми посадового окладу, встановленого на момент настання страхового випадку.
   
   Приклад:
   
   Посадовий оклад працівника за тарифною ставкою становить 3000 грн на місяць.
   
   При нормальній тривалості робочого часу середньомісячна заробітна плата також становить 3000 грн на місяць.
   
   Припустимо, що страховий випадок настав у жовтні 2012 року.
   
   Отже, оплата перших п'яти днів непрацездатності розраховується таким чином:
   
   середньоденна заробітна плата = 3000 грн ∕23=130,44 грн,
   
   де 3000 грн – посадовий оклад працівника, який був встановлений у жовтні 2012 року;
   
   23 – кількість днів, що підлягають оплаті за графіком роботи підприємства (робочі дні) у жовтні 2012 року.
   
   Сума страхової виплати становить: 130,44 грн×5 = 652,2 грн.
   
   Нарахування лікарняних у бухгалтерському та податковому обліку
   
№ з/п Зміст господарської операції Бухгалтерський облік Сума, грн Податковий облік
Дебет Кредит Доходи Витрати
1 Нараховано лікарняні (за перші 5 календарних днів) за рахунок коштів підприємства 91 (92,93) 663 652,20 - 652,2
2 Нараховано допомогу з тимчасової непрацездатності за рахунок ФСС з ТВП 652 663 15 913,68 - -
3 Нараховано ЄСВ за рахунок страхувальника (33,2%) 91 (92,93) 651 5 499,87 - 5499,87
(652,20 + 15913,68) х 33,2% = 5499,87 грн
4 Утримано ЄСВ із застрахованої особи (2%) 663 651 331,32 - -
(652,20 + 15913,68) х 2%)= 331,32 грн)
5 Утримано ПДФО 663 641 2 435,18 - -
(652,20 + 5499,87) - 331,32) ×15% = 2435,18 грн
   
   У квітні працівник приніс лікарняний лист (хворів з 08.04.2013 по 12.04.2013 включно) − 5 днів. Як розрахувати лікарняні, якщо у грудні 2012 у нього був лікарняний 5 днів (з 17.12.2012 по 21.12.2012), а у січні 2013 він був у відпустці з 14.01.2013 по 20.01.2013
   
   При цьому оклад працівника − 4000 грн/міс., відпускні − 1000 грн, лікарняні − 500 грн.

   
   Відповідно до п.4 Порядку № 1266 розрахунковим періодом в нашому випадку є період з 01 жовтня 2012 року по 31 березня 2012 року.
   
   Згідно із п. 7 Порядку №1266 середня заробітна плата застрахованої особи обчислюється, виходячи з нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у тому числі в натуральній формі), які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб, не враховуючи передбачені законодавством пільги щодо сплати зазначеного податку чи суми, на які цей дохід зменшується, з яких сплачувалися страхові внески до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
   
   Виплати за невідпрацьований час, визначені у пп.2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати № 5, затвердженої наказом Державного комітету статистики 13.01.2004, не враховуються при обчисленні середньої зарплати для оплати лікарняних.
   
   Згідно із роз’ясненнями, наведеними у листі Мінсоцполітики від 02.04.2007 №211/020/153-07, виплати за час, протягом якого працівник не працював, але за ним зберігався середній заробіток, обчислений відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.95 р. № 100 (оплата всіх видів відпусток, компенсації за невикористані відпустки, збереження середньої заробітної плати працівникам за час їхнього навчання з відривом від виробництва в системі підвищення кваліфікації, виконання державних і громадських обов'язків у робочий час, оплата простою), не повинні включатися до розрахунку.
   
   Таким чином, 500 грн лікарняних та 1000 грн відпускних, які нараховувались у розрахунковому періоді при визначенні середньоденного заробітку, не враховуються, оскільки це виплата за невідпрацьований час. Дні, протягом яких працівник не працював, виключають з розрахункового періоду.
   
   Розрахунок середньої заробітної плати та одноденного заробітку:
   
Місяць розрахункового періоду Кількість робочих днів Кількість відпрацьованих днів Заробітна плата, грн Виплати за невідпрацьований час, грн Розрахунок для одноденного заробітку Cередньоденна заробітна плата
Жовтень 2012 23 23 4 000,00   4 000,00  
Листопад 2012 22 22 4 000,00   4 000,00  
Грудень 2012 21 16 3 047,62 500,00 3 047,62  
Січень 2013 21 16 3 047,62 1 000,00 3 047,62  
Лютий 2013 20 20 4 000,00   4 000,00  
Березень 2013 20 20 4 000,00   4 000,00  
Всього: 127 117 22 095,22 1 500,00 22 095,24 188,85
   
   У нашому прикладі одноденний заробіток становить 188,85 грн.
   
   Враховуючи, що період тимчасової непрацездатності з 08.04.2013 по 12.04.2013 припадає на робочі дні, сума лікарняних за рахунок підприємства буде:
   
   188,85 грн.×5 = 929,25 грн.
   
   Нарахування лікарняних у бухгалтерському та податковому обліку
№ з/п Зміст господарської операції Бухгалтерський облік Сума, грн Податковий облік
Дебет Кредит Доходи Витрати
1 Нараховано лікарняні (перші 5 календарних днів) за рахунок коштів підприємства 91(92,93) 663 929,25 - 929,25
2 Нараховано ЄСВ за рахунок страхувальника (33,2%) 91(92,93) 651 308,51 - 308,51
929,25х 33,2%= 308,51 грн
3 Утримано ЄСВ із застрахованої особи (2%) 663 651 18,56 - -
929,25 х 2% = 18,58 грн.
4 Утримано ПДФО 663 641 136,6 - -
(929,25 - 18,58) х 15%= 136,60 грн

По материалам АФ "ДеВізу"
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • LLLL
02.09.13 05:43

Кому нужна такая консультация, если проводки неверны. Согласно Листу Міністерства фінансів України від 6 вересня 2011 р. N 31-08410-07-25/21750 проводки по больничным и ЕСВ на них должны нычисляться за счет 949 счета.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • LLLL
02.09.13 05:50

Извините, уточнение: больничные за счет предприятия на 949 счет, а ЕСВ на все больничные.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Кати
02.09.13 07:02

Уважаемые бухгалтера! У кого была такая ситуация, когда в первичном больничном причина нетрудостопосности 1, а в больничном на продолжение стоит 2? Как поступили в данной ситуации?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • **
02.09.13 08:26

Для Кати. Если второй больничный является продолжением первого (нет пропусков в датах, заполнено все верно), то второй - за счет фонда, т.к. это не новый страховой случай, а продолжение первого.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алиса в Стране чудес
02.09.13 08:33

Катя, у нас была проверка фонда по больничному. Не помню точно, что там было не так, но запомнила четко: малейшее несоответствие параметров больничных (первичного и последующих) - и фонд считает оба документа первичными. У них такая жесткая установка (что, собственно, не удивительно).

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Irena
02.09.13 08:47

Уважаемые коллеги, в первом примере подоходный начислен верно? Я просто не пойму почему для налогообложения было взято начисление больничного за счет работодателя + ЕСВ 33,2% со всей суммы. Это правильный расчет?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Тарас
02.09.13 09:09

Для Irena Опечатка в формуле расчета. Сумма расчитана правильно (исходя из суммы больничного, а не ЕСВ)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • юка
02.09.13 10:05

До 11470-15,% все что выше надо 17%

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Irena
02.09.13 10:55

Спасибо Тарас и юка. Сумму не пересчитывала, воспринимала только информационно. Теперь все понятно.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Irena
02.09.13 10:59

Впрочем, как всегда: консультацию Вам даем, а Вы сами решите, где опечатки, а где мелкие просчеты. Жаль только, что за такие консультации никто ответственности не несет. Одна надежда на реакцию профессионалов в коментариях.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Тетяна
02.09.13 12:29

Для Кати (з приводу причини непрацездатнояті). Рекомендую напрягти працівника, вияснити дійсний шифр причини і на невірному лікарняному закреслити, написати вірно та напис "Виправленому на .... вірити" з печаткою лікувальної установи.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Злой бух
02.09.13 14:08

"LLLL 02.09.2013 06:43:51 Кому нужна такая консультация, если проводки неверны. Согласно Листу Міністерства фінансів України від 6 вересня 2011 р. N 31-08410-07-25/21750 проводки по больничным и ЕСВ на них должны нычисляться за счет 949 счета." Лично у себя веду больничные за 5 дней на Д-т 92, 93 счетах, т.к. 94 счет использую для затрат, которые не включаются в налоговые расходы (мне так проще). Да и тем более. где логика включать больничніе за счет предприятия тому же инженеру или продавцу на 94 счет? Если я неправа пусть дадут админ.штраф!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
02.09.13 17:14

Хотелось бы ещё узнать, что в 1-м примере означает сумма 15913,68 и почему с неё берутся ЕСВ 2% и 33,2%. Как для меня, так совершенно вредная консультация... даже не бесполезная!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена
03.09.13 08:42

Подоходный налог с декретного больничного берется или нет?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Mary
03.09.13 08:49

Для КАТИ! Поддерживаю Тетяну, надо чтоб в больнице исправили и поставили печать. Прочитать можно в Инструкции про порядок заполнения больничного листа (приказ от 03.11.04 р. N 532/274/136-ос/1406)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анна
03.09.13 09:18

Ув.Бухгалтера у меня такой случай: первичный больничный сроком на один день, продолжение нужно досчитывать 4 за счет работодателя или оплачивать уже за счет ФСС

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ali8619
03.09.13 09:59

для Елены ПДФО с декретного не берется

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Татьяна
03.09.13 11:42

Согласна с Бухгалтер, консультация вредная, действительно откуда эти цифры, бред полный?!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
03.09.13 13:22

Для Анны - во втором больничном 4 дня за счет работодателя, остальное ФСС

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ирби
03.09.13 13:52

И это сложные случаи?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена
06.09.13 14:25

Простите, а налоговая соц. льгота не применяется при удержании НДФЛ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Злой бухгалтер
10.09.13 13:10

ДЛЯ КАТИ. ЕСЛИ ВСЕЖЕ ДРУГОЙ ДИАГНОЗ ОТ 1 БОЛ.ЛИСТКА, ИМЕЕТ МЕСТО ДРУГОЙ СТРАХОВОЙ СЛУЧАЙ И ПЕРВЫЕ 5 ДНЕЙ ПЛАТИТ ПРЕДПРИЯТИЕ.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться