Отключить рекламу

Подпишитесь!


05.09.13
2863 4 Печатать

Юридическое лицо - плательщик фиксированного сельскохозяйственного налога намерен заключить договор ссуды комбайна с физическим лицом. Подлежит ли обязательному нотариальному удостоверению такой договор?

   Взаємовідносини за договорами позички регулюються нормами господарського та цивільного законодавства. У відповідності з п.1 ст.827 Цивільного Кодексу України (ЦКУ):
   
   За договором позички одна сторона (позичкодавець) безоплатно передає або зобов'язується передати другій стороні (користувачеві) річ для користування протягом встановленого строку.
   
    Договір позички між юридичними особами, а також між юридичною та фізичною особою укладається у письмовій формі. Юридична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, не може передавати речі у безоплатне користування особі, яка є її засновником, керівником, членом її органу управління або контролю. В той же час є цілком законною зворотна ситуація, коли в безоплатне користування своєму підприємству передається майно засновником чи директором.
   
    Статтею 828 ЦКУ передбачено, що договір позички транспортного засобу (крім наземних самохідних транспортних засобів), в якому хоча б однією стороною є фізична особа, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
   
    До вказаної статті Законом N 3565-VI від 05.07.2011 р. внесені зміни щодо необов'язковості нотаріального посвідчення договорів позички наземних самохідних транспортних засобів, які набрали чинності з 13.08.2011р.
   
   Таким чином, з 13.08.2011р., договори позички наземних транспортних засобів (автомобілів, автобусів тощо) не потребують нотаріального посвідчення.
   
   Зразок договору позички знайдете на www.nalogi-buhuchet-audit.com
   
   По матеріалам ТОВ «КУЛЬТУРА ФІНАНСІВ»

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Аноним
06.09.13 07:31

Кто-нибудь может сказать, "комбайн" - это разве транспортное средство?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Артём Г.
06.09.13 11:24

Згідно ПДД (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF): Механічний транспортний засіб - транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Владимировна
06.09.13 12:46

>"комбайн" - это разве транспортное средство? как бы да. подлежит госрегистрации

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Оптимистка
06.09.13 13:40

Спасибо за статью, очень актуально

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться