Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


05.09.13
907 14 Печатать

Прекращение предпринимательской деятельности: важные нюансы

   Закриття бізнесу – досить складний процес. Багато підприємців, отримавши довідку за формою № 22-ОПП, яка є чинною протягом двох місяців, вважають, що процедура закриття завершена. Чи так це насправді? І що ще потрібно знати суб'єктам підприємницької діяльності, які зважилися зупинити свій бізнес?
   
   Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи − підприємця регулюється статтями 46, 47 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб − підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV ( далі – Закон).
   
   Відповідно до п. 3 ст. 46 Закону суб’єкт підприємницької діяльності − фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи − підприємця. Для внесення до Єдиного державного реєстру такого запису підприємець подає особисто або через уповноважену особу такі документи:
   
   • заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою − підприємцем за її рішенням;
   
   • довідку відповідного територіального органу Міндоходів України про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів;
   
   • довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування.
   
   Згідно з пп. 11.7.3 п. 11.7 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588 (далі – Порядок №1588), довідка про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів за формою № 22-ОПП є дійсною протягом двох місяців від дня її реєстрації в територіальному органі Міністерства доходів та зборів України.
   
   Згідно з пп. 11.7.4 п. 11.7 Порядку № 1588 після завершення строку дії довідки за формою № 22-ОПП повторна довідка видається територіальним органом Міністерства доходів та зборів України протягом місяця від дня отримання звернення платника податків про зміну довідки.
   
   До речі, у випадку повторного звернення щодо видачі довідки за рішенням керівника територіального органу Міндоходів може бути призначено ще одну документальну позапланову перевірку за період, що минув від дати закінчення попередньої перевірки.
   
   Отримавши довідку за формою № 22-ОПП, її слід надати державному реєстратору, інакше платник податку вважається не знятим з обліку та зобов’язаний згідно з п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України 2755-УІ (далі – ПКУ) за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, який ним сплачується. Такий обов’язок виникає безвідносно до факту провадження господарської діяльності.
   
   Відповідно до ст. 120 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, на якого протягом року було накладено штраф за таке порушення, призводять до штрафних санкцій у сумі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
   
   Отже, до проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи − підприємця така особа не втрачає статусу платника податків, не знята з обліку в органі Міністерства доходів та зборів України та зобов’язана дотримуватися вимог податкового законодавства.
По материалам АФ "Де Візу"
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Аноним
06.09.13 09:37

То есть,если мне налоговая делает проверку уже семь месяцев(нет у них людей,понимаешь ли) я, как лицо не утратившее статус плательщика налогов, обязана и дальше платить единый налог и есв? Так получается?

Ответить
  • Догадливая
06.09.13 09:46

Чтобы это все не платить, вы должны были подать заявление в установленные сроки об отказе от ЕН в связи с прекращением предпринимательской деятельности и перейти на общую систему. Так как деятельности нет, дохода нет - то ни налогов ни ЕСВ на общей системе нет. Пока длятся проверки сдаете пустые декларации.

Ответить
  • Аноним
06.09.13 09:51

Мне в налоговой и ПФУ сказали,что подать нужно только ликвидационные декларации(что я и сделала) и больше ничего не нужно сдавать и платить...пока. Но теперь я задумалась именно об этих заявлениях,после этих разъяснений!

Ответить
  • Юлия
06.09.13 09:53

получается, что так. Вообще, по Закону, налоговая должна осуществить проверку в течение месяца после обращения.

Ответить
  • www
06.09.13 09:54

Вам следует перейти на общую систему налогообложения, ничего не платить и отчитываться с прочерками

Ответить
  • Аноним
06.09.13 09:57

В течении двух,если быть точными,но...вы же сами понимаете,что по этому вопросу даже в суд не обратишься,так как ну не предусмотрено в нашем законодательстве ничего по этому вопросу. Ну обяжет суд их провести проверку,ну напишет налоговая отписку,что у них не хватает людей и что дальше...а воз и ныне там. Я закрываю трех ФЛП и такая ерунда(нехватка кадров) во всех трех налоговых. Я по очереди стою 300,258 и 156 на закрытие)))

Ответить
  • Аноним
06.09.13 09:59

WWW, спасибо,так и сделаю.

Ответить
  • непокора
06.09.13 10:20

Св-во ед.налога сразу надо было здать в налоговую с заявлением на проверку.

Ответить
  • Джаконда
06.09.13 10:28

Я закрывала так это кошмар , я не понимаю почему нельзя сделать это по правилам единого окна , что не видно в налоговой должен или не должен предприниматель , да ты за месяц не заплати , так они выжимают все что можно , а прверу видите ли тянут месяцами , то у них не работает программа , то людей не хватает , у нас бухгалтеров не хватает если людей , так мы не можем сдать отчетность позже , иначе штраф .... А им Закон не писан и самое главное по этому поводу конкретно в Законе ничего не прописано. Я закрывала почти 3 месяца.

Ответить
  • бух-хи-хи
06.09.13 12:10

ну, налоговикам же нужно рапортовать, что в стране много-много фопов. а азарову говорить, что в столь не легкое время мелкий бизнес все же растет и растет :) а то что многие в процессе закрытия, то это держим в уме

Ответить
  • Марина
06.09.13 13:28

Я закрываю предпринимателя почти год!!!. Та же ситуация, только сдаю отчеты несмотря на то, что в отделе аудита на проверке. Отчеты - это много сказано, 1 разв теч.40кал.дней после окончания 1квартала работы на общей системе, а потом 1 раз в год в налог. и Пенсионный

Ответить
  • Аноним
06.09.13 16:34

Св-во сразу и сдали.

Ответить
  • **
07.09.13 07:15

Если затягивают с проведением проверки - пишите жалобу на затягивание в их Министерство в Киев. Помогает. (из Киева дают пинка в областное управление, а те в свою очередь уже дрючат районную инспекцию, которая портит им показатели)

Ответить
  • Ги-ги
13.09.13 16:56

Я тоже закрывала ТОВ (правда существовала фирма 1,5 года) и вот что я скажу , ПФУ И ГНИ это еще фигня по сравнению с архивом... вот где и намаялась то это там.Деньги даже носила!!!!!!довидка с ПФУ действительна 1 мес. , а у них мол заседание 1 раз в мес. последний четверг мес....они этим и пользуются , затягивают... короче ужас!

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям