Отключить рекламу

Подпишитесь!


12.09.13
1206 12 Печатать

Заполнение формы 1ДФ при погашении обязательств путем зачета переплаты

   Можно ли не заполнять графу 4 формы № 1ДФ, если предприятие не будет перечислять НДФЛ, а погасит налоговые обязательства путем зачета переплаты, которая была осуществлена по просьбе налоговых инспекторов, без взимания и начисления налога?
   
   В соответствии с п. 87.1 НКУ источниками самостоятельной уплаты денежных обязательств или погашения налогового долга налогоплательщика являются любые собственные средства, в том числе полученные от продажи товаров (работ, услуг), имущества, выпуска ценных бумаг, в том числе корпоративных прав, полученных в качестве займа (кредита), и из других источников, с учетом особенностей, определенных этой статьей, а также суммы излишне уплаченных платежей в соответствующие бюджеты.
   
   Уплата денежных обязательств или погашение налогового долга налогоплательщика по соответствующему платежу могут быть осуществлены также за счет излишне уплаченных сумм такого платежа (без заявления налогоплательщика) либо за счет ошибочно и/или излишне уплаченных сумм по другим платежам (на основании соответствующего заявления плательщика) в соответствующие бюджеты.
   
   Учитывая нормы п. 87.1 НКУ, переплата по НДФЛ в предыдущем периоде может быть зачтена в погашение налоговых обязательств текущего периода, в данном случае – без заявления налогоплательщика.
   
   Несмотря на требования п. 3.5 Порядка заполнения и представления налоговыми агентами Налогового расчета сумм дохода, начисленного (уплаченного) в пользу плательщиков налога, и сумм удержанного с них налога, утвержденного приказом ГНАУ от 24.12.2010 г. № 1020, относительно отражения в графе 4 формы № 1ДФ фактической суммы перечисленного налога в бюджет, графу 4 все же необходимо заполнить для подтверждения отсутствия расхождений между начисленными и уплаченными (зачтенными) суммами НДФЛ.
   
   Ольга Буркун
   Аудитор АФ «Курсор-Аудит»

По материалам АФ "Курсор-Аудит"
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • al
13.09.13 13:45

Мучает вопрос : при оплате аванса по ЗП не используется НСЛ, и платишь подоходный с заранее планируемой переплатой например 50 грн., так вот эту переплату платишь при каждой выплате аванса по ЗП (тогда за год соберется значительная сумма 600грн., или достаточно сделать переплату 1 раз 50 грн. пусть висит постоянно. Например ЗП 1150 аванс 900 грн. 1. подох.налог при выплате аванса (без нсл.) = (900-900*3,6%)*15%= 130,14 грн. Подох налог начислен на ЗП = (1150-41,4 (3,6%) -575(нсл) )*15%= 80,04 грн. Постоянно висит переплата = 1130,14-80,04= 50,10 грн. 2. во втором и последующих месяцах при выплате аванса уплачиваем только 80,04, а 50,10 висит в переплате в сумме не нарушаем . ТАК?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лариса
13.09.13 14:50

Нет, не так. Каждый раз при выплате аванса перечисляем НДФЛ. А образовавшуюся переплату нам предлагают вернуть по заявлению на т/счет предприятия. Очень неудобно, что отвлекаются средства предприятия, но каждый раз из-за небольшой суммы не будешь ездить с письмом, вот и приходится ждать окончания года

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лариса
13.09.13 14:53

Не согласна с аудитором. В гр. 4 показываю суммы, фактически уплаченные в отчетном периоде

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Вера
13.09.13 16:38

Лариса, но Вы же уплатили начисленный ндфл!. Пусть не вдень выплаты, а по просьбе инспекторов. В 1-ДФ по зарплате все привязано к начислению

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • жизнь прекрасна
13.09.13 16:47

а мне в налоговой объясняли, что если зп выплачивается регулярно, то выплаченный ндфл будет равен начисленному. независимо от фактических перечислений

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Екатерина
13.09.13 16:58

Согласна с Жизнь прекрасна, вроде даже в ЕБНЗ есть такая кончультация, я всегда показываю начислено=уплачено, даже если была переплата.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Просто я
15.09.13 15:21

Была такая проблема с налоговой. Вот разъяснение, которое лежит на случай возникающих вопросов. Потратила несколько дней, чтобы связать воедино наше гениальное законодательство. Может кому пригодится. Керуючись ст. 19 та 92 Конституції України прошу зафіксувати надані мною нижче роз’яснення по виниклому питанню. «Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку і сум утриманого з них податку», затверджений Наказом ДПА України № 1020 від 24.12.10. має неоднозначне (множинне) трактування заповнення звіту «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1 ДФ)» (далі – 1ДФ). Так, згідно п.п. 3.5. «У графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету», але поняття фрази «фактична сума перерахованого податку до бюджету» є множинним. Дане трактування можна отримати лише у Податковому кодексі України (далі – ПКУ), проаналізувавши природу звіту 1 ДФ та причини подання податкової декларації (розрахунку) до органів Державної Податкової Адміністрації (далі – ДПА). Згідно ст. 14.1.166. ПКУ платником податку у розділі ІV ПКУ слід вважати платника податку на доходи фізичних осіб. Ведення податкового обліку, подача податкової звітності податковим органам, нарахування, утримання та сплата податку до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі згідно ст. 14.1.180. ПКУ покладається на податкового агента. Податковим агентом щодо податку на доходи фізичних осіб є юридична особа, самозайнята особа, представництво нерезидента – юридичної особи та ін. (ст. 14.1.180. ПКУ). Відповідальність за порушення вищевикладених обов’язків податкового агента регулюється ст. 18 ПКУ та розділом ІV ПКУ. Базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід. Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. (ст. 164.1. ПКУ). Доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (ст. 164.2.1. ПКУ). Ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (ст. 167.1. ПКУ). Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 ПКУ (ст. 168.1.1. ПКУ). Згідно ст. 176.2. ПКУ податкові агенти, зобов'язані: а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок; б) подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається. З огляду на вище зазначені статті можна зробити висновок, що податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) нараховується, утримується та сплачується за рахунок платника податку. Тому фактичною сумою перерахованого податку до бюджету слід вважати лише ту суму, яка була нарахована, утримана та сплачена з коштів платника податку. При заповненні звіту 1 ДФ податковий агент має своїм обов’язком фіксувати суми нарахованого та виплаченого доходу, а також суми утриманого податку (нарахованого та перерахованого) з сум нарахованого та виплаченого доходу платнику податку. ПКУ не обмежує можливість сплати грошових сум на розрахункові рахунки ДПА, які в подальших періодах можуть бути або зараховані, як сплата певної категорії податків, або повернені платнику (ст. 43.1. ПКУ). Керуючись ст. 164.1., 164.2.1., 167.1., 168.1.1., 176.2. ПКУ вважаю, що при заповненні звіту 1 ДФ, графи 3, 3а, 4 та 4а тісно пов’язані між собою. Фактична сума нарахованого доходу є базою оподаткування згідно якої проводиться розрахунок фактичної суми нарахованого (утриманого) податку. Фактична сума виплаченого доходу є базою оподаткування згідно якої проводиться розрахунок фактичної суми перерахованого (утриманого) податку до бюджету з платника податку. Якщо податковий агент здійснив сплату грошових коштів на розрахункові рахунки ДПА з переплатою по даному виду податку, то утворена переплата не може бути зафіксована у звіті 1 ДФ, як переплата певного платника податку. Звітом 1 ДФ не урегульоване фіксування сум переплат по податковим агентам. Тому утворені переплати грошових коштів можуть бути або повернені податковому агенту в порядку, передбаченому ПКУ (ст. 43.1. ПКУ), або бути зараховані як сплата податку в подальших періодах як на існуючих платників податку (найманих працівників), так і на новоутворених платників податку (найманих працівників) у подальших звітних періодах. Фіксування у звіті 1 ДФ переплати податкового агента на будь-яких платників податку є порушенням права платників податку. Звіт 1 ДФ не є формою для фіксування наявності переплати грошових коштів податкового агента. Форма 1 ДФ є податковим розрахунком сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого податку з платників податку. Фактичною сумою перерахованого податку до бюджету є сума утриманого податку з платників податку, що чітко вказано у формі 1 ДФ. Писала еще в апреле. Поэтому ДПА нужно изменить на МДФ

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Гл.бух.
16.09.13 14:32

al и Ларисе: Не надо ждать конца года! Переплаченный в аванс НДФЛ корректируете при выплате з/пл за этот же месяц! ( ЕБНЗ), если не хотите возврата на р/сч. Да и кто вам вернет? И зачем?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лариса
16.09.13 16:02

Гл.бух.: Сумма удержанного за месяц НДФЛ меньше, чем при выплате аванса (из-за применения НСЛ), поэтому откорректировать не получится.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лариса
16.09.13 16:03

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань передбачені ст. 43 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Відповідно до п. 43.3 ст. 43 ПКУ обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Оляля
18.09.13 12:56

Ларисе. А если так: 1. НДФЛ в аванс (с 900грн) без учета НСЛ = 130,14 и перечисляем 2. В зп начисляем весь НДФЛ ( с учетом льготы): ((1150+900) - 3,6% - 575 (НСЛ))* 15% = 210,18 3. Т.к. из этой суммы (210,18) уже ранее перечислено 130,14, то к перечислению в день выплаты зп будет 80,04.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лариса
24.09.13 15:33

Для Оляля: В примере al вся заработная плата составляет 1150,00 грн., из которой выплачивается аванс 900,00 грн.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться