Отключить рекламу

Подпишитесь!


22.09.13
657 3 Печатать

Особенности налогового учета убытков от патентованной деятельности

   Чи впливають збитки, отримані від патентованої діяльності, на визначення суми податку на прибуток? Чи зараховуються такі збитки до податкових витрат?
   
   Нагадаємо, що відповідно до п. 152.2 ст. 152 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ, (далі – ПКУ) платник податку на прибуток, який здійснює діяльність, що підлягає патентуванню, зобов'язаний вести податковий облік такої діяльності окремо за видами патентованої діяльності.
   
   Для цього ведеться окремий облік як доходів, отриманих від такої діяльності, так і витрат, понесених у зв'язку з її здійсненням. Також згідно з п. 152.1 ПКУ податок на прибуток, отриманий від діяльності, що підлягає патентуванню, зменшується на суму вартості придбаних патентів на право її здійснення.
   
   Відзначимо також, що списання збитку від патентованої діяльності відбувається за спеціальними правилами.
   
   Згідно з п. 150.1 ст 150 ПКУ якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку на прибуток стало від'ємне значення, воно підлягає включенню до витрат, починаючи з першого календарного кварталу наступного податкового року. Такі витрати використовуються протягом податкового звітного року наростаючим підсумком до повного погашення від'ємного значення.
   
   Проте збитки від патентованої діяльності, так само як і доходи та витрати, обліковуються окремо від показників непатентованої діяльності. Такі збитки відшкодовуються за рахунок доходів, отриманих у майбутніх податкових періодах від патентованої діяльності. Пунктом 3 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ встановлено особливі правила використання збитків, розрахованих платником податку за наслідками року. Норма дає право платникам податку на прибуток з доходом 1 млн грн і більше відносити до складу податкових витрат тільки частину зазначених збитків, а саме по 25% від їх суми протягом 2012 − 2015 років.
   
   Чи поширюється дана норма на збитки, отримані від патентованої діяльності? На нашу думку, ні, оскільки збитки від патентованої діяльності не включаються до складу податкових витрат. Вони погашаються за рахунок доходів, що отримуються в майбутніх податкових періодах від такої діяльності. У декларації з податку на прибуток такі збитки передбачається відображати таким чином − від'ємне значення об'єкта оподаткування, отримане за результатами ведення діяльності, яка підлягає патентуванню, за підсумками попереднього звітного року враховується у складі інших витрат, понесених у зв'язку з отриманням такого виду доходів, та відображається залежно від виду діяльності, яка підлягає патентуванню, у рядках А3.1, Б3.1, В3.1 та Г3.1 додатку ТП.
   
   У минулому році платники податку на прибуток аналогічно вели окремий податковий облік за операціями з цінними паперами та деривативами, збитки від яких аналогічно не включалися до складу податкових витрат, а відносилися на зменшення фінрезультатів за операціями з цінними паперами і деривативами майбутніх звітних податкових періодів.
   
   Отже, для уникнення непорозумінь з податківцями та для остаточного визначення порядку відображення у податковому обліку збитків від патентованої діяльності радимо звернутися за індивідуальною податковою консультацією до територіальних органів Міністерства доходів та зборів.

По материалам АФ "ДеВізу"
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • ****
23.09.13 08:44

Умиляюсь нашей стране - аудиторы рекомендуют взять индульгенцию в местной инспекции!!! Сертифицированный аудитор никто - рядовой инспектор все! блин коммунизм получается)))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • **
23.09.13 13:25

При чём здесь коммунизм? Аудиторы правильно рекомендуют, есть норма в НКУ получать индивидуальную консультацию, значит нужно получать.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться