Отключить рекламу

Подпишитесь!


03.10.13
2909 19 Печатать

Можно ли вернуть в кассу деньги, снятые с корпоративной карточки, но не израсходованные?

   З корпоративної картки зняли кошти, але не витратили їх. Чи можна їх повернути в касу і як правильно це зробити? Чи потрібно подавати нульовий авансовий звіт?
   
   Термін «корпоративний спеціальний платіжний засіб» визначено в Положенні про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженому постановою НБУ від 30.04.2010 р. № 223. Так, під корпоративним спеціальним платіжним засобом розуміється спеціальний платіжний засіб, який дає змогу його держателю здійснювати операції за рахунком суб'єкта господарювання.
   
   Особливості відкриття та використання поточних рахунків, операції за якими можуть здійснюватися з використанням спеціальних платіжних засобів, визначено Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою НБУ від 12.11.2003 р. № 492 (далі – Інструкція № 492).
   
   Так, згідно з п 8.1 Інструкції № 492 відкриття поточного рахунку, операції за яким можуть здійснюватися з використанням спеціальних платіжних засобів, проводиться на підставі укладеного між банком і клієнтом у письмовій формі договору, у якому зазначаються умови відкриття поточного рахунку та особливості його використання.
   
   Пунктом 8.3 Інструкції № 492 встановлено обмеження щодо використання коштів з поточного рахунку юридичної особи з використанням спеціальних платіжних засобів. Зокрема, корпоративну платіжну картку не можна використовувати для отримання заробітної плати, інших виплат соціального характеру, розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами), здійснення іноземних інвестицій в Україну та інвестицій резидентів за її межі.
   
   Отже, нормами чинного законодавства не заборонені операції з одержання готівки з корпоративної картки для виробничих (господарських) потреб. Такі операції тотожні видачі готівки з каси підприємства на вищевказані цілі, тобто аналогічні видачі коштів під звіт.
   
   Операції за допомогою корпоративної картки мають виконуватися з оформленням документів (сліп, квитанція платіжного термінала, чек банкомата тощо), що складаються за місцем проведення операції у кількості примірників, потрібній для всіх учасників розрахунків, та/або документів в електронній формі, передбачених правилами платіжних систем. З моменту (дати) отримання готівки з корпоративної картки кошти вважаються отриманими під звіт.
   
   Згідно з п. 2.12 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637, фізичні особи – довірені особи підприємств (юридичних осіб), які відповідно до законодавства України одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу або особистого електронного платіжного засобу, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. Зазначені довірені особи подають до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, що визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо) разом з невитраченим залишком готівки.
   
   Враховуючи вищевикладене, при отриманні готівки з корпоративної картки без її подальшого використання, складається Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі – Звіт) за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 05.12.2012 р. № 1276, в якому графи «Одержано» та «Залишок» заповнюються в одній і тій же сумі – сумі отриманої готівки з корпоративної картки. При цьому зворотній бік Звіту, в якому зазначаються дані про використання коштів, не заповнюється. Залишок невикористаних коштів повертається до каси підприємства, про що робиться запис у спеціально визначених рядках.
   
   Терміни, протягом яких підзвітна особа після завершення відрядження або виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням або за рахунок роботодавця, що видав кошти під звіт, зобов'язана заповнити і надати Звіт, встановлені пп. 170.9.2 та 170.9.3 ПКУ.
   
   З метою здійснення контролю за дотриманням термінів звітування довірених осіб щодо використання коштів, отриманих з корпоративної картки, радимо користуватись даними виписок за картковим рахунком, який відкривається в банківській установі в момент емісії такої картки.
   
   Ольга Буркун
   аудитор
   Аудиторська фірма «Курсор-Аудит»
   
   Дата підготовки 27.09.2013

По материалам ЛИГА:ЗАКОН
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • МаріяМ
04.10.13 07:28

Друзі, а якими проводками оформляється, н-д , операція по оплаті корпоративною карткою товарів? Чи описана в статті операція?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Julli
04.10.13 07:44

МаріяМ, ось проводки по корпоративній картці : Д92-К311- перерахування коштів в банк за відкриття карт рахунку Д313-К311-зарахування коштів на корпоративну картку, Д372-К313- зняття коштів підзвітною особою, або оплата товарів,послуг карткою, все інше як при аввнсовому звіті.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Антонина
04.10.13 09:02

Вопрос,а если деньги были выданы из кассы и возвращены в полном объеме,тоже нужно составлять авансовый отчет?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ірина
04.10.13 09:05

Не розумію для чого складати чистий авансовий звіт. Невже недостатньо прихідного касового ордера що кошти повернено?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Татьяна
04.10.13 09:28

А я все деньги по карточке израсходованные приходую в касу как нал , а потом делаю расчет с подоотчетным лицом. Так ведь тоже правильно?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ***
04.10.13 09:46

Татьяне: Ваш кассир Сидоров же не получал наличные по карточке, а получал подотчетник Петров. Согласна с Julli по проводкам. Кассир Сидоров здесь не при чем, Дебета 301 здесь не будет при снятии денег подотчетником

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • marja
04.10.13 09:53

а если деньги снимаются с карточки для возврата беспроцентной фин. помощи учредителю?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • marja
04.10.13 09:55

деньги оприходую по кассе и выдаю по расх. ордеру, какой авансовый отчет?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • marja
04.10.13 09:56

Вопросы снимаются, так как используется не корпоративная карточка.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
04.10.13 10:05

Я тоже не делаю авансовый отчет. Приходую по приходному ордеру в кассу. Пыталась провести пустой авансовый в 1С 8,2 , не получилось. И все-же, может кто сталкивался, какие последствия если нет авансового?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Кузя
04.10.13 10:51

Думаю, никаких. Отчет об использованных средствах на то и назвали "об использованных" что бы не заниматься занудством и делать "нулевые" авансовые отчеты.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Оксана
04.10.13 13:42

Для Бухгалтер: если нет авансового отчета (пустого), то при отсутствии ошибок по кассовой дисциплине налоговики начинают выносить мозг по этому поводу!!!! Я делаю авансовый отчет - получил сегодня н-р 100,00, завтра вернул те же 100,00.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
04.10.13 14:18

Оксана Директор снял деньги через карточку сегодня на хоз. нужды, не использовал, принес в кассу. Я оприходовала по приходному кассовому ордеру и, сегодня же , выдала зар. плату. Нужен ли авансовый ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • :)))
04.10.13 15:07

Авторы статьи считают, что нужен, хотя я в такой ситуации приходую в кассе без авансового отчета. А авансовый в такой ситуации делаем только с квитанциями приватбанка, в которой с суммой снятия средств отражается комиссия за снятие. То есть получается, что в данной ситуации сотрудник при снятии потратил подотчетные средства и предоставил АО и часть неиспользованных средств сдал в кассу.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ^^^
04.10.13 15:49

если следовать логике автора статьи, то и деньги, полученные в банке и не израсходованные по чековой книжке, слодовало бы приходовать через авансовый отчет, но ведь все нормальные люди делают приходный кассовый ордер

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • :)))
04.10.13 15:55

^^^ +100%!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ирина
05.10.13 07:01

ПРи чем здесь авансовый отчет? Тоже не понимаю. Ведь, к примеру, если выдать деньги командированному ч/з кассу, а потом вдруг он по определенным причинам не поехал в командировку. В инструкции же написано, что он должен сдать в кассу деньги в течение 3-х банковских дней со дня отмены командировки, также, я считаю и по корпоративной карте...ПРиходный ордер и никаких тебе АО...То же и по хоз. нуждам!!! Зачем нулевой АО? Человек просто не выполнил задание и вернул деньги предприятию, АО составляется, если он потратил деньги....А в данном случае у него остался НЕ ОСТАТОК, а полностью вся сумма....А в Положении о ведении кассовых операций говорится именно об ОСТАТКЕ (даже, если он 0,00 грн., т.е. он все потратил) ИЗРАСХОДОВАННЫХ средств - вот в этом случае и составляется АО.....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Inspector
08.10.13 17:02

Специально для приезжих напоминаю: никакого АО давно НЕТ в Природе. А есть отчет об использовании средств, выданных в подотчёт или на командировку.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • в прошлом главбух
10.10.13 15:25

Я приходую все деньги в кассе ( корпоративная карта не именная, я директор, держу карту -имею право не пользоваться чековой, а для порядка - оприходую сначала в кассе, аналогично, как снимали по чеку). П потом, в зависимости от ситуации- либо возвращаю возратно-финансовую, либо выдаю в подотчетна хознужды,либо на командировки. Опыт также подсказывает, что делаю проводку 372-313(БПК) - не есть ошибка, просто для себя считаю, что нужно придерживаться принципа одно и в течении года его не менять

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться