Отключить рекламу

Подпишитесь!


08.10.13
337 0 Печатать

Существуют ли ограничения при расчетах платежными картами?

   Із набранням у вересні цього року чинності постановою Правління Національного банку України "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою" від 06.06.2013 № 210 було обмежено розрахунки готівкою. Чи поширюється це нововведення на розрахунки, що здійснюються за допомогою електронних платіжних карток?
   
   Як відомо, підприємства або фізичні особи - підприємці мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум, установлених постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів на поточний рахунок або їх внесення до банку для подальшого перерахування на поточні рахунки.
   
   Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, кількість підприємств або ФОП чи фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується. Обмеження застосовується при розрахунках, які здійснюються під час оплати товарів, що придбані для господарських потреб за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу, тобто електронної платіжної карти.
   
   Постановою Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» встановлено такі граничні суми розрахунків готівкою для:
   
   • підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10 000 (десяти тисяч) гривень;
   • фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 000 (ста п’ятдесяти тисяч) гривень;
   • фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150 000 (ста п’ятдесяти тисяч) гривень.
   
   Зауважимо, що електронний платіжний засіб − це платіжний інструмент, який надає його держателю можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні кошти та ініціювати їх переказ. Відповідно до Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05 квітня 2001 року №2346-III платіжна картка − електронний платіжний засіб у вигляді емітованої в установленому законодавством порядку пластикової чи іншого виду картки, що використовується, зокрема, для ініціювання переказу коштів з рахунка платника або з відповідного рахунка банку з метою оплати товарів і послуг, перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки інших осіб.
   
   Отже, обмеження, що стосується граничної суми розрахунків, не поширюється на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів, тобто електронних платіжних карт. Утім, слід зауважити, що фінансові установи самостійно встановлюють гранично допустимі ліміти розрахунків протягом дня.

По материалам АФ "ДеВізу"
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться