Отключить рекламу

Подпишитесь!


10.10.13
1909 8 Печатать

Должны ли упрощенцы выдавать пассажирам билеты?

   Чи зобов'язані приватні підприємці, які здійснюють перевезення пасажирів, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, видавати пасажирам квитки?
   
   Як відомо, фізична особа - підприємець, що здійснює перевезення пасажирів, є платником єдиного податку і не застосовує розрахункові книжки та реєстратори розрахункових операцій відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (далі – Закон про РРО).
   
   Утім, відповідно до ст. 39, 41 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05 квітня 2001 року № 2344-III пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Для пасажира документом для регулярних пасажирських перевезень є квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду − посвідчення особи встановленого зразка).
   
   Також згідно з п. 10 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту від 18.02.1997 року № 176 (далі – Правила № 176) квиток на проїзд − документ установленої форми, який підтверджує факт укладення договору перевезення. Відповідно до п. 41 Правил №176 пасажир повинен мати квиток на проїзд, квитанцію на перевезення багажу міжміськими маршрутами регулярних перевезень, які дійсні тільки на зазначений у них день і рейс автобуса. Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 25.05.2006 № 503 (далі – Наказ № 503) затверджено Типові форми квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування.
   
   Водночас відповідно до п. 15 ст. 3 Закону про РРО суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо), при наданні послуг зобов'язані надавати покупцю послуг на його вимогу чек або інший письмовий документ, що засвідчує надання послуг, з метою виконання вимог законодавства про захист прав споживачів. Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.
   
   Підсумовуючи викладене, можемо зробити висновок, що фізичні особи − підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та які здійснюють перевезення пасажирів, не зобов'язані застосовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій. Однак все ж з метою виконання вимог законодавства про захист прав споживачів та Правил №176 такі особи зобов'язані видавати на вимогу пасажирів відповідні документи, зокрема квитки за формою, затвердженою Наказом № 503.

По материалам АФ "ДеВізу"
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Буркун
11.10.13 11:01

Хто останній раз бачив білети в маршрутках Києва? Ау?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ЛИАНА
11.10.13 12:16

такі особи зобов'язані видавати на вимогу пасажирів відповідні документи.Якщо не просять квитки то і не видають.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Натали
11.10.13 13:36

Я ехала весной в маршрутке с м.лесная киев-чернигов, и случилась авария, маршрутка на полпути выехала навстречную полосу и перевернулась, в итоге у меня травма носа и разрыв губы и страшный испуг и у людей тоже.В итоге когда стала обращаться в милицию , а там мне сказали, что девушка у васже нет билета и вообще хозяин маршрутки на допроссе сказал что он перевозками не занимается и мол все люди добровольно сели в газель, попросили подвезти, а водитель просто проездом ехал с киева .Получается у этой маршрутки не было никаких документов разрешающий перевозки людей .Так что люди делайте выводы., куда садимся и кто нас везет, все решают деньги-многие маршрутки вообще не имеют праворазрешающих документов на пассажирские перевозы людей.Неужели никто не может навести порядок в этой сфере.?!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Марина Натали
11.10.13 14:30

А где у еас есть порядок, интерестно

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ирина Марине
11.10.13 14:37

Бардак, Согласна. Можно начать хотя бы с того, чтобы требоваь всегда билет. Отказывают - не садиться.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Натали
11.10.13 15:25

Та кто вам в маршрутке г.Киева даст билет, а без него вы ничего не докажете, в случае чего. Люди всегда полагаются на авось и не предполагают что с ними в маршрутке что -то может случится, так вот авось не всегда проходит и вот тогда начинается все самое интерессное, вопроссы, допроссы гаишников, милиции, но в итоге ничего не добиться, ведь билета то нет!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Егорыч
11.10.13 18:20

Мало того,билеты должны быть установленной формы,с нанесенными на них номерами и еще и зарегистрированы на конкретное трансп.средство. А водитель в учетном журнале должен записать первый номер билета при выезде и последний при окончании работы. Тогда можно точно доказать,что перевозка производилась имеено этим транспотным с-вом.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ann
14.10.13 10:29

Мне всегда дают билет, если попросить

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться