Отключить рекламу

Подпишитесь!


15.10.13
7320 12 Печатать

Необходим ли на предприятии медработник для выпуска водителей в рейс, если на балансе содержатся два легковых автомобиля для обеспечения служебных потребностей руководителя и главного инженера?

   Чи необхідний на підприємстві медпрацівник для випуску водіїв у рейс, якщо на балансі утримується два легкових автомобіля для забезпечення службових потреб керівника та головного інженера?
   
   Згідно з ч. 2 ст. 12 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.93 р. № 3353-XII (далі – Закон про дорожній рух) посадові особи, які відповідають за експлуатацію і технічний стан транспортних засобів, зобов'язані, зокрема, не допускати до керування транспортними засобами осіб, які не мають права на керування транспортним засобом відповідної категорії, не пройшли у встановлений строк медичного огляду, перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
   
   Відповідно до ст. 45 Закону про дорожній рух медичний огляд проводиться з метою визначення здатності кандидатів у водії і водіїв до безпечного керування транспортними засобами. Зазначений огляд включає: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові і післярейсові огляди, а також позачергові огляди, зумовлені необхідністю. Періодичність оглядів, порядок їх проведення і направлення водіїв на позачергові огляди визначаються спільним актом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, і Міністерства внутрішніх справ України.
   
   На виконання вищезазначених норм спільним наказом МОЗ та МВС від 31.01.2013 р. № 65/80 затверджено Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів (далі – Положення № 65/80).
   
   Відповідно до п. 1.4 цього Положення щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів. Як передбачено п. 1.8 Положення № 65/80, щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів здійснюються лікарями лікувального профілю та/або молодшими медичними працівниками з медичною освітою за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа».
   
   Також слід зауважити, що ст. 46 Закону про дорожній рух визначено, що для медичного контролю обслуговування водіїв та їх оздоровлення підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та господарювання при чисельності водіїв 100 і більше чоловік створюються відомчі спеціалізовані медичні, фельдшерські та оздоровчі пункти, медико-санітарні частини, поліклінічні відділення та заклади охорони здоров'я, а при чисельності водіїв менше 100 чоловік – з територіальними медичними закладами укладаються договори на їх медичне обслуговування.
   
   Таким чином, з огляду на вищезазначене, у даному випадку немає необхідності утримувати на підприємстві медичного працівника виключно для проведення передрейсових медичних оглядів
.
   
   Володимир Шапраненко
   ТОВ АФ «Профі-Аудит»
   
   Дата підготовки 10.10.2013

По материалам ЛИГА:ЗАКОН
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • +
16.10.13 08:05

Спасибки!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Вера
16.10.13 08:28

Не у всех есть возможность попасть на медосмотр к медработнику на договорных условиях в 6.00

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ляля
16.10.13 10:30

Скажите, пожалуйста, сельхозпредприятие, не имеет лицензии на перевозку грузов. Есть грузовые машины для уборки зерна с поля. Один водитель. Нужен ли нам медработник для предрейсового осмотра или нет?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • GalinaLV
16.10.13 11:24

Ох....ви не знаєте як це все робиться в нашій державі????? Не тут про це буде сказано.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ...
16.10.13 12:33

Ляля, лицензии на перевозку грузов отменены, она в данной ситуации не при чем. Медработник вам нужен, но не штатный, а по договору с местной поликлиникой.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 111
16.10.13 14:52

а якщо найближча поліклініка за 25 км ,та ще й відсутня дорога?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Вела
16.10.13 15:03

У меня заключённый договор ГПХ с медсестрой , у которой есть соответственное свидетельство

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Вера
16.10.13 16:23

У нас тоже, но с медсестрой видимся редко. Неужели нельзя написать "самоконтроль", водитель сам должен отвечать за себя, можно ему ехать или нельзя. Хоть посылай их на медицинские курсы. Кто знает, чего стоит обойтись без медсестры?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • жизнь прекрасна
16.10.13 17:04

а кто это проверяет, есть ли врач/медсестра или договор поликлиникой?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ovi
17.10.13 00:49

У меня мама медработник и занимается выпуском машин (водителей), есть соответсвующее свидетельство и печать. Харьков, р-н Барабашова. Если нужно, обращайтесь: dororo@ukr.net. Печать может поставить и в шесть, и в пять утра.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бегемот
17.10.13 13:45

Подскажите пожалуйста , а как оформляются эти осмотры ? раньше ставили штампики в путевки, а теперь как?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Кверти
06.11.13 08:52

Вопросы хорошие, но есть еще один. Если есть толковые спецы, прошу дать совет. Итак, в штате есть соответствующий медработник и мы желаем предоставлять услуги по медосмотрам водителей прочих компаний, нужна ли нам лицензия на медпрактику? Далее, если в штате контрагента менее 100 водителей, могут ли они с нами заключить договор на предрейсовые медосмотры соответствующими медработниками ("сестринська справа" або "лікувальна справа") нашего предприятия или должны заключать договора только с территориальными медучреждениями и какими именно, вед такого понятия как я понимаю нет?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться