Отключить рекламу

Подпишитесь!


17.10.13
1077 1 Печатать

Выставка и рекламное мероприятие: понятия тождественные?

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Наталія Чепіга
   
   Відкритим для широко загалу став лист Мін'юсту, датований ще квітнем. На перший погляд – нічого особливого - як і у більшості випадків, він просто трактує норми законодавства. Проте в ньому в черговий раз піднято питання: чи вважати виставку заходом рекламного характеру?
   
   Замість надання конкретної відповіді на дане питання Мін'юст лише наводить трактування таких понять:
   
   - "виставки" (виходячи з норм Концепції розвитку виставково-ярмаркової діяльності, затвердженої постановою КМУ N 1065 від 22.08.2007 р.);
   
   - "заходи рекламного характеру" (абз. 4 ст. 1 Закону України "Про рекламу" N 270/96-ВР від 03.07.96 р.).
   
   У той же час офіційна позиція фіскалів, висловлена в листі N 1870/А/22-2314 від 29.03.2013 р., є більш прийнятна. Податківці чітко висловились: виставка є одним із рекламних заходів. Чому це так важливо?
   
   Зазначимо, що витрати, пов'язані з організацією та проведенням подібних заходів, у податковому обліку можна віднести до витрат операційної діяльності, зокрема, до витрат на збут (пп. 138.10.3 ПКУ). Обов'язковою умовою є зв'язок таких витрат з господарською діяльністю підприємства та їх документальне підтвердження. Перелік підтверджуючих документів може бути дуже великим і містити:
   
   - наказ керівника (із зазначенням мети участі у заході, що безпосередньо б пов'язувала витрати з госпдіяльністю підприємства);
   
   - план проведеного заходу;
   
   - кошторис витрат;
   
   - накладні;
   
   - акти виконаних робіт (наданих послуг);
   
   - платіжні документи;
   
   - угоди та ін.
   ------------------------
   
   Лист Міністерства юстиції України N А-3324/8.2 від 04.04.2013 р.
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
   

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Бухи-Бухи
18.10.13 17:28

Не повод для новой темы? http://www.president.gov.ua/documents/16141.html :))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться