Отключить рекламу

Подпишитесь!


23.10.13
1261 0 Печатать

Оплата за обучение работника: считается ли дополнительным благом при отчислении?

   Чи буде вважатися додатковим благом оплата за навчання, здійснена юридичною особою, при відрахуванні студента з вищого навчального закладу?
   
   Відповідно до пп. 14.1.47. ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ (далі – ПКУ) додаткові блага - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу);
   
   Згідно з пп.164.2.17 ст.164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи, отримані платником податку як додаткове благо у вигляді:
   
   вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах;
   
   вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених ПКУ для оподаткування прибутку підприємств.
   
   Стаття 165 ПКУ визначає доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Так, відповідно до пп. 165.1.21 п. 165.1 цієї статті не включається сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, чинного для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2013 році — 1610 гривень) на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем, але за умови, що вона уклала з ним письмовий договір (контракт) про взяті зобов’язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу і отримання спеціальності (кваліфікації) не менше ніж три роки.
   
   Окрім того, якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, та підлягає оподаткуванню у загальному порядку.
   
   Отже, однією з умов для особи, що навчається у ВНЗ за рахунок роботодавця, є відпрацювання. У випадку відрахування працівника з вищого навчального закладу цієї умови не дотримано. Саме тому оплата за навчання прирівнюється до додаткового блага та підлягає оподаткуванню у загальному порядку за ставками, визначеними ст. 167 ПКУ.

По материалам АФ "ДеВізу"
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться