Отключить рекламу

Подпишитесь!


07.11.13
337 2 Печатать

Регистрация налоговых накладных после аннулирования свидетельства плательщика НДС

   У платника податку на додану вартість за рішенням суду було анульовано свідоцтво платника ПДВ. При цьому залишилися незареєстрованими у Єдиному реєстрі податкові накладні. Чи має право такий платник зареєструвати їх після анулювання свідоцтва платника ПДВ і в який термін?
   
   Перш за все, зазначимо, що відповідно до п. 184.1 ст. 184 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається в разі, якщо:
   
   а) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної ст.181 ПКУ, за умови сплати суми податкових зобов’язань у випадках, визначених законодавством;
   
   б) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, прийняла рішення про припинення та затвердила ліквідаційний або передавальний баланс щодо своєї діяльності відповідно до законодавства за умови сплати суми податкових зобов’язань із податку у випадках, визначених законодавством;
   
   в) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати податку на додану вартість;
   
   г) особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов’язання чи податкового кредиту;
   
   ґ) установчі документи будь-якої особи, зареєстрованої як платник податку, визнані рішенням суду недійсними;
   
   д) господарським судом винесено ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута;
   
   е) платник податку ліквідується за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб’єкта господарювання) або особу звільнено від сплати податку чи її податкову реєстрацію анульовано (скасовано, визнано недійсною) за рішенням суду;
   
   є) фізична особа, зареєстрована як платник податку, померла, її оголошено померлою, визнано недієздатною або безвісно відсутньою, обмежено її цивільну дієздатність;
   
   ж) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;
   
   з) закінчився строк дії свідоцтва про реєстрацію особи як платника податку на додану вартість;
   
   и) обсяг постачання товарів/послуг платниками податку, зареєстрованими добровільно, іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу постачання.
   
   Повертаючись до теми статті, повідомляємо, що згідно з п. 184.6 ст. 184 ПКУ у разі анулювання реєстрації особи як платника податку останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації. Відповідно до п. 49.18 ст. 49 та п. 203.1 ст. 203 ПКУ податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
   
    - календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) − протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
   
   - календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) − протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних».
   
   Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
   
   Отже, платник податків, реєстрація платника ПДВ якого анулюється, зобов’язаний за останній податковий період подати податкову звітність з ПДВ, з урахуванням граничного терміну, протягом 20 (40) календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, в якому відбулося анулювання. Особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, має повне право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних за умови, що з дати їх виписки минуло не більше 15 календарних днів.

По материалам АФ "ДеВізу"
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Татьяна Т
08.11.13 06:58

и) обсяг постачання товарів/послуг платниками податку, зареєстрованими добровільно, іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу постачання.? п. и) виключено!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Чудовище
08.11.13 07:44

АФ "ДеВізу", пожалуйста, будьте внимательны и не вводите в заблуждение бухгалтеров! Пп. "и" п. 184.1 статьи 184 исключен на основании Закона № 4834-VI от 24.05.2012!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться