Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


21.11.13
1348 4 Печатать

Налог на недвижимое имущество уплачивается по месту нахождения недвижимости

   Головне управління Міндоходів у м. Києві звертає увагу, що згідно з нормами Податкового кодексу України, обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.
   
   Податок сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
   
   Також, звертаємо увагу, якщо у фізичної особи у власності є декілька об’єктів нерухомості – наприклад квартира у місті Києві та будинок у місті Запоріжжя і кожен з них перевищуватиме встановлені законодавством пільги бази оподаткування (для квартири або квартир незалежно від їх кількості – 120 кв.м. житлової площі, а для житлового будинку або будинків – 250 кв.м.), то сплачувати податок необхідно буде як до бюджету столиці, так і до бюджету міста Запоріжжя згідно квитанцій про сплату, що надійдуть від податкової інспекції за місцем реєстрації фізичної особи.
   
   Слід зазначити, що пільги зі сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
   
   Нагадаємо, порядок нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки регулюється нормами статті 265 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755 (зі змінами і доповненнями).
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ОТОЖ
22.11.13 11:01

Я ЧПЕН место регистрации квартира, но нанимаю склады, буду я платить налог на недвижимость?

Ответить
  • Может поможет
22.11.13 11:10

Українці мають перевірити нарахування їм податку на нерухомість до 31 грудня 2013 року 22.11.2013 9:30:00 Міністерство доходів і зборів у зв’язку з введенням податку на нерухомість відправило майже 678 тис. запрошень громадянам України з проханням до 31 грудня звірити дані за наявною у них нерухомістю, повідомила прес-служба міністерства. “Провести звіряння громадяни за власним бажанням можуть аж до 31 грудня 2013 року. Якщо звіряння не буде проведене, то податок буде нараховуватися згідно тієї інформації, яка є в Міндоходів”, – попередила прес-служба, уточнивши, що вже більше половини з усіх запрошених скористалися правом звіряння. За повідомленням, під час звіряння громадяни не лише перевіряють відповідність своїх даних інформації, внесеній до бази даних Міндоходів, але і можуть визначити “пільгові” розміри майна. “Відповідно до законодавства, пільги зі сплати податку на нерухомість надаються, якщо сумарна площа житла не перевищує: для квартир – 120 кв.м, будинків – 250 кв.м, квартир і будинків – 370 кв.м”, – уточнила прес-служба. Крім того, під час звіряння громадяни можуть розрахувати суму податку на нерухомість, яку потрібно буде сплатити, що дозволить уникнути певних непорозумінь під час сплати нарахованих сум податку. Як повідомлялося, з 1 січня 2013 року в Україні набула чинності норма Податкового кодексу, за якою житлова нерухомість, що знаходиться у власності фізичних або юридичних осіб, включаючи нерезидентів, обкладається податком. Проте Верховна Рада України перенесла термін введення і сплати податку на нерухомість аж до 31 грудня 2013 року – терміну завершення звіряння всіх даних по об’єктах оподаткування та формування реєстру платників такого податку. Об’єктоми оподаткування є квартири і будинки, що перевищують площу в 120 кв. м і 250 кв. м відповідно. Крім того, підлягає оподаткуванню сумарна площа квартири і будинку, якщо вона перевищує 370 кв. м. Ставка податку становить 1% від мінімальної зарплати для сумарної площі нерухомості від 370 кв. м до 740 кв. м і 2,7% – якщо вона перевищує 740 кв. м. При цьому податок нараховується на кількість метрів, що перевищує “пільгове”, не обкладене податком, значення . Не сплачують податок власники квартир, що не перевищують за площею 120 кв. м і будинків менше за 250 кв . м – незалежно від кількості таких будинків. Якщо у власності громадянина є квартира і будинок сумарною площею менше за 370 кв. м, податок також не сплачується. Разом з тим , “пільга” щодо сплати податку знімається відразу ж, як тільки буде доведено факт отримання доходів з нерухомості – від здачі її в оренду, лізингу або використання в комерційних цілях.

Ответить
  • яяя
22.11.13 11:14

интересный вопрос, добавлю еще, что если ЧПЕН на данный момент не получает доходов от предпринимательской деятельности

Ответить
  • Михаил
22.11.13 12:48

а склады это что объекты жилой недвижимости? смотртие п.14.1.129 НКУ

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям