Отключить рекламу

Подпишитесь!


10.12.13
1141 22 Печатать

Подписан закон о включении в страховой стаж отпуска по уходу за ребенком

   Президент України Віктор Янукович підписав закон № 691-VII "ПРО внесення зміни до статті 7 закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" щодо зарахування в страховий стаж періоду відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку" Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради України.
   
   Цей закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.
   
   Нагадаємо, народні депутати прийняли цей закон 19 листопада 2013 р. За відповідне рішення проголосували 333 народних депутати.
   
   Як заявила міністр соціальної політики України Наталія Королевська, даний закон дозволить зараховувати до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, який на сьогодні до стажу не зараховується.
   
   "Сьогодні жінка, яка йде у відпустку по догляду за дитиною з майже 5-річним страховим стажем, через 3 роки може розраховувати на виплату у розмірі лише 60% середньої зарплати при виході на лікарняний. Новий закон передбачатиме включення періоду догляду за дитиною до страхового стажу, а значить, до п'яти років додадуться ще три. Це дозволить жінці автоматично отримувати виплату по лікарняному у розмірі 100% від середньої зарплати", - пояснила Королевська.
   
   Вона зазначила, зміни відчують на собі близько 240 тис. працюючих жінок на рік, які після закінчення відпустки по вагітності та пологах оформляють відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.
   
   Нагадаємо, 1 липня набрали чинності зміни до пенсійного законодавства, за якими відпустка по вагітності та пологах (майже 4 місяці) зараховується до страхового стажу жінок.
   
   Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується залежно від страхового стажу в таких розмірах:
   
   100% середньої заробітної плати (доходу) особам, які мають страховий стаж понад 8 років;
   
   80% - від 5 до 8 років;
   
   60% - до 5 років.

По материалам РБК-Украина
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Незнайка в Солнечном городе
11.12.13 05:01

В страховой стаж для выплаты больничных? А в пенсионный для начисления пенсии нет?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Незнайка в Солнечном городе
11.12.13 05:29

P.S. т.е. для пенсии всего 4 месяца?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Кати
11.12.13 06:51

Если их включат в пенсионный стаж, то придется вернуть выплату пособия на предприятия и удерживать из них % и начисления в фонд.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Мати трьох дітей
11.12.13 07:08

Краще б у відставку пішов разом з урядом.Благодійністю він для нас займається.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Мати трьох дітей
11.12.13 07:09

Дуже переживає за страховий стаж.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Кто там?
11.12.13 07:45

" баба Наташа" себя просто пиарит

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ann
11.12.13 07:52

Ну вот. и с этого гос.пособия надо будет налоги удерживать. Абсурд какой-то... Почему все хорошие дела в нашей стране всегда "дурно пахнут"?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Михаил
11.12.13 08:27

ann,не будут там ничего удерживать, прочитайте сам закон

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Мария
11.12.13 09:56

Если я правильно поняла, это касается больничных после выхода из декрета

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Миколай Миколаёвич
11.12.13 11:10

Вам цього не зрозуміти, ви ж не Влада. Виконуйте як можете, перевірка покажє правильно ви зрозуміли чи ні.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • WWW
11.12.13 11:11

"...зміни відчують на собі близько 240 тис. працюючих жінок на рік, які після закінчення відпустки по вагітності та пологах оформляють відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку." А ще ці жінки відчують безвихідь..., коли ще плануватимуть народження дитини, коли ніхто не братиме на роботу як потенційного претендента на відпустку по догляду за дитиною, адже не кожен роботодавець в змозі забезпечити оплату пенсійних нарахувань за непрацюючу особу.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Миколай Миколаёвич
11.12.13 11:13

Там професіонали працюють, на відміну від деяких. Вічно все нерозуміють. Йдите вчитися.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 119
11.12.13 11:30

це буде цей період включатися у страховий стаж без сплати єдиного соцвнеску? я правильно розумію?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 119
11.12.13 11:30

це відповідно впиватиме і на пенсію? (без сплати єдиного соцвнеску?!) правильно?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лина
11.12.13 11:34

У нас стільки грошей немає, щоб докторську дисертацію купити та пропхати себе у проФФесори.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 119
11.12.13 12:05

WWW, це ви серйозно чи жартуєте? бо це ж буде черговий повний хаос...!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • WWW
11.12.13 12:25

Для 119 Єдиний соцвнесок сплачуватиме роботодавець... за період відпустки по вагітності та пологах (майже 4 місяці)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ая
12.12.13 07:12

За осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, єдиний внесок сплачується органами праці та соціального захисту населення і не сплачується самими особами.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Михаил
12.12.13 07:21

ну что вы все опять попутали, это речь идет о зачислении отпуска до 3х лет в стаж для больничного, данном случае никто ничего удерживать и платить не будет. этот период будет засчитываться на уровне минимального взноса ст.7 закона 2240

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 119
12.12.13 11:22

Михаил, ну добре, ці три роки будуть включатися у страховий стаж і будуть впливати на рорахунок лікарняних, при цьому єдиний соцвнесок ніхто не сплачує, і при нарахуванні пенсії цей стаж гратиме роль? вплине (позитивно) на розрахунок пенсії, чи немає спати єдиного внесу - немає стажу?

Ответить