Отключить рекламу

Подпишитесь!


15.12.13
410 7 Печатать

Должны ли физлица-предприниматели рассчитывать 5% квоту по трудоустройству?

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Наталія Чепіга
   
   Ми неодноразово повідомляли, що починаючи з 2013 року підприємства із кількістю штатників понад 20 осіб зобов’язані приймати на роботу недостатньо конкурентних громадян, до яких відносяться особи передпенсійного віку; один із батьків, що має на утриманні дітей віком до 6 років; діти-сироти; особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування, тощо. Квота із працевлаштування становить 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік та розраховується підприємствами самостійно.
   
   Постає питання: а чи стосується це фізосіб-підприємців, що мають найманих працівників? У своєму листі Мінсоцполітики повідомляє, що дана норма поширюється на роботодавців. В той же час термін "роботодавці" використовується в значенні, що наведено в Законі України N 5026-VI від 22.06.2012 р., та в Законі України N 2464-VI від 08.07.2010 р. В даних законах фізособи-підприємці, що використовують працю інших осіб на умовах трудового договору, відносяться до роботодавців.
   
   Звідси міністерство робить висновок: фізособи-підприємці також повинні розраховувати дану квоту із працевлаштування.
   
   При цьому давайте ще раз звернемося до формулювання з ч. 2 ст. 14 Закону про зайнятість: "для працевлаштування зазначених у частині першій цієї статті громадян (крім інвалідів...) підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота..." – де згадування про підприємців? Отже, на нашу думку, це питання не має такої однозначної відповіді, яку висловило Мінсоцполітики.
   
   Також нагадуємо, що роботодавці повинні не пізніше 1 лютого надавати до органів зайнятості Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Вперше ці дані подаються за 2013 рік, а враховуючи, що 1 лютого 2014 року припадає на суботу, останнім днем подання буде 31 січня.
   
   ----------------------
   
   Лист Міністерства соціальної політики України N 733/021/106-13 від 23.09.2013 р.

   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
   

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Михаил
16.12.13 07:27

не понимаю, что тут было выдумывать? в Порядке 271 всё четко прописано кто такие роботодавци

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Морская
16.12.13 09:12

ФЛ-П, у которых меньше 20 наемных работников, тоже должны подавать информацию про занятость?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Михаил
16.12.13 09:26

нет. они вообще не подают в принципе

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Людмила
16.12.13 14:44

Михаил Порядок 271- чей это документ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Михаил
16.12.13 15:46

минсоцполитики

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Крым
17.12.13 09:03

Михаил, ЗУ приоритетнее, чем какие-то инструкции и порядки.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Михаил
17.12.13 19:02

Крым, норма Порядка полностью переписана из Закона 5067, они тождественны, просто Порядок прямо регламентирует подачу отчета чего нет в Законе

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться