Отключить рекламу

Подпишитесь!


09.02.14
2240 7 Печатать

Работа по трудовому соглашению во время отпуска

   Чи може працівник, який знаходиться у відпустці, працювати за трудовою угодою?
   

   Трудова угода це один із видів цивільно-правових договорів предметом яких є або виконання робіт або надання послуг.

   
   Діючим законодавством не заборонено укладати договори цивільно-правового характеру, у тому числі трудові угоди, з працівниками навіть якщо вони працюють в установі, закладі чи підприємстві і знаходяться під час дії такого договору в щорічній відпустці.
   
   Роз’яснення з цього питання надано Міністерством праці України в листі від 6.08.2004 № 18-429. В ньому, зокрема, зазначено, що трудові угоди належать до цивільно-правових договорів і законодавство про працю на них не поширюється.
   
   Відповідно до ст. 837 Цивільного кодексу України за трудовою угодою (договором підряду) підрядник зобов'язується виконати на свій ризик виконати певну роботу за завданням замовника з його або своїх матеріалів, а замовник зобов'язується прийняти й оплатити виконану роботу.
   
   Оплата виконаних робіт (послуг) проводиться, як правило, після оформлення акта приймання-здачі робіт, послуг.
   
   При укладанні трудової угоди громадянин не подає заяву про прийняття його на роботу, роботодавець не видає наказ про зарахування його на певну посаду і не вноситься запис до трудової книжки.
   
   Виходячи з цього підприємство-роботодавець може укласти зі своїм працівником, який перебуває у черговій відпустці, договір підряду на час відпустки для виконання останнім певних робіт.
   
   Предметом трудової угоди можуть бути інформаційно-консультативні або інші послуги.
   
   Виконання послуг підтверджується актом прийому-передачі виконаних послуг, на підставі якого здійснюється оплата, якщо інше не встановлено договором.
   
   Із суми винагороди за цивільно-правовими договорами не утримуються і не нараховуються внески у фонди соціального страхування у зв’язку з тим, що об’єктом для нарахування страхових внесків є заробітна плата найманих.
   
   Згідно із ст.ст. 163, 167 Податкового кодексу України сума винагороди за цивільно-правовими договорами включається в загальний місячний оподатковуваний дохід фізичної особи-платника податку на доходи фізичних осіб із застосуванням ставки 15%.
   
   

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Елена
10.02.14 06:49

Із суми винагороди за цивільно-правовими договорами не утримуються і не нараховуються внески у фонди соціального страхування у зв’язку з тим, що об’єктом для нарахування страхових внесків є заробітна плата найманих. Это как же понимать? Если ЦПД договор заключен с сотрудником предприятия, то не нужно удерживать и начислять ЕСВ? По-моему, бред. Где ж такое можно почитать?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Михаил
10.02.14 07:02

конечно бред 1. Єдиний внесок нараховується: 1) для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами;

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • nickko
10.02.14 07:21

Просто ставка для працівників, які працюють за договором ЦПХ інша - 2,6% утримання (згідно пункту 8 статті 8 Закону «про ЄСВ») і 34,7% нарахування (згідно статті 8 Закону «про ЄСВ»). В ці відсотки не включено частину, яка перераховується на рахунки ФСС ТВП, ФСС ВБ, ФСС НВВ, які сплачуються для "звичайних" працівників

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Lolico
10.02.14 07:28

может они имели ввиду взносы по твп и нвв ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Михаил
10.02.14 08:09

nickko 10.02.2014 09:21:23 Просто ставка для працівників, які працюють за договором ЦПХ інша - 2,6% утримання (згідно пункту 8 статті 8 Закону «про ЄСВ») і 34,7% нарахування (згідно статті 8 Закону «про ЄСВ»). В ці відсотки не включено частину, яка перераховується на рахунки ФСС ТВП, ФСС ВБ, ФСС НВВ, які сплачуються для "звичайних" працівників\\ так так и надо писать, у нас уже давно внески в фонди отдельно не утримуються в принципе, это предложение лишено смысла

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Тамара
10.02.14 08:12

А мне вот кажется здесь имелось ввиду, что оплата по договору ЦПХ плюсуется к основной заработной плате. Удержания и начисления ЕСВ происходит по ставкам оснойной заработной платы ( т.е. 3,6% и 37,16%(у меня)) Такие суждения были у некоторых лекторов на семинарах, когда вводился ЕСВ. Но потом, все опровергли. Наверно, если кто сомневается, надо проконсультироваться в Миндоходах, а вдруг .... Миндоходов по другому думает...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • настя
10.02.14 09:51

В социальные фонды, но не В Миндоходов!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться